Muzikos atsisiuntimas internetu

Tarptautinės fonografijos pramonės federacijos (TFPF) pranešime teigiama, kad 95 proc. internetu atsisiunčiamos muzikos yra atsisiunčiama nelegaliai, praneša BBC. Pasak TFPF atstovų, tai didžiausias iššūkis, nes atlikėjai ir įrašų kompanijos netenka pelno. Nuo praėjusių metų internetu atsisiunčiamos muzikos įrašų skaičius išaugo 25 proc. ir dabar internetu atsisiunčiamos muzikos įrašai sudaro penktadalį visų muzikos įrašų pardavimų.

TFPF atstovai teigia, kad praėjusiais metais dėl mažėjančių kompaktinių diskų pardavimų, kurių nesugebėjo kompensuoti muzikos įrašų pardavimai internetu, pajamos pasaulinėje muzikos rinkoje sumažėjo 7 proc.

1 400 kompanijų 72 pasaulio šalyse atstovaujančios TFPF duomenimis, 2008 m. daugiau kaip 40 mlrd. muzikos įrašų buvo atsisiųsti nelegaliai. 2008 m. legaliai buvo atsisiųsta 1,4 mlrd. muzikos įrašų, daugiausiai – 9,1 mlrd. – Lil Wayne singlo „Lollipop“ kopijų.

2008 m. Didžiojoje Britanijoje muzikos gerbėjai internetu atsisiuntė 110 mln. muzikos įrašų ir internete nusipirko 10,3 mln. muzikos albumų – tai sudaro 7,7 proc. visos rinkos.

3 thoughts on “Muzikos atsisiuntimas internetu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*