47-ąjį "Nirvanos" lyderio Kurto Cobaino gimtadienį jo gimtasis Aberdyno miestas pažymėjo keista jo verkiančio skulptūra, kuri sutrikdė gerbėjus (+ foto, video)

Šiemet į Rokenrolo šlovės muziejų pateksiančios "Nirvanos" vardas minimas vis dažniau. Jau rašėme, kad net du miestai, kuriuose gyveno Kurtas Cobainas, švęs jo arba jo grupės dienas: Hokvaime balandžio 10-oji (priėmimo į Rokenrolo šlovės muziejų diena) bus "Nirvanos" diena, o už keturių mylių gimtąjame Kurto Aberdyne vasario 20-ą (jo gimimo dieną) kasmet bus švenčiama Kurto Cobaino diena.

Prieš porą dienų ji pirmąkart ir buvo pažymėta. Ir tikrai ryškiai, nes kalbos apie ją nutils dar turbūt labai negreit.

Kaip rašo "SPIN", atžymint šį įvykį, buvo atidengta keista, į Jėzų panaši verkiančio Kurto Cobaino statula. Pranešama, kad kai kurie "Nirvana" gerbėjai buvo jos šokiruoti, kiti sutriko, o treti tiesiog ėmė kikenti. Maža to, Aberdyno miesto meras Billas Simpsonas pareiškė, jog tikisi, kad dabar miestas taps "rokenrolo mylėtojų turizmo centru - tokiu pat garsiu kaip Greislendas" (tai JAV, Memfyje besirandantys Elvio Preslio namai-muziejus - past.).

Sietlo "KOMO News" praneša, kad skulptorė Randi Hubbard pradėjo darbus prie šios skulptūros dar 1994 metais - iškart po to, kai Cobainas nusišovė. Pastaruosius du dešimtmečius Kurto senelis dažnai lankė skulptorę jos "Hubb's Muffler Shop" ir stebėjo progresą, o vietiniai meno mokyklos studentai padėjo skulptūrą užbaigti. Kartą Hubbard pasiūlė ją pastatyti Aberdyno istorijos muziejuje (Aberdeen Museum of History), kurį kasmet aplanko beveik 5 tūkst. žmonių, tačiau miesto valdžia pasiūlymą atmetė.

Vietinių žinių laidos vedėjas, pranešdamas apie skulptūros pristatymą, apibūdino Cobainą kaip "žymų nuo heroino priklausiusį narkomaną, kuris nusišovė prieš beveik 20 metų", o siužete reporteris pabrėžė, kad kai kurie Aberdyno gyventojai mielai nuslėptų šiuos miesto istorijos faktus. "Bet ne meras," pridūrė jis. "Jis sako, kad atėjo laikas pagerbti kontroversiškąją roko žvaigždę."

Vasario 20 dieną Kurtas Cobainas būtų šventęs 47-ąjį gimtadienį.

Minėtas žinių video apie Kurto Cobaino dieną ir skulptūros pristatymą:

O ką apie skulptūrą manote jūs?


   

Facebook comments