AGATA: kompensacinio atlyginimo atlikėjams surinkta daugiau nei 4 milijonai

Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA už 2015 metus iš viso surinko 4 milijonus 262 tūkstančius eurų kompensacinio atlyginimo, t.y. 7 proc. daugiau nei pernai. Ketvirtadalis šios sumos (1 mln. 60 tūkst. Eur) pervesta Kultūros ministerijai pagal Autorių teisių ir gretutinių teisių apsaugos programą.

Kviečiame sekti informaciją apie Kultūros ministerijos skelbiamą konkursą ir teikti projektus, kurie atitiktų programos kriterijus ir galėtų būti finansuojami iš jos lėšų.

3 mln. 181 tūkst. eurų – tiek kompensacinio atlyginimo už praėjusius metus bus paskirstyta Lietuvos autoriams, atlikėjams, fonogramų ir audiovizualinių kūrinių gamintojams. Tai beveik 316 tūkst. Eur daugiau nei buvo paskirstyta pernai.

Kompensacinis atlyginimas surinktas už garso laikmenas ir įrenginius bus paskirstytas autoriams, atlikėjams ir fonogramų gamintojams (po 637 tūkst. 485 Eur). Kompensacinis atlyginimas už audiovizualines laikmenas ir įrenginius bus paskirstytas autoriams, aktoriams ir audiovizualinių kūrinių gamintojams (po 403 tūkst. 995 Eur).

Praėjusiais metais AGATA ir “Infobalt” pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl įstatymo pataisų įgyvendinimo, kuriose atnaujintas laikmenų ir įrangos sąrašas. Pataisos buvo patvirtintos Seime ir įsigaliojo nuo šių metų pradžios.

„Iš sąrašo išbraukėme nebenaudojamas laikmenas ir jį papildėme šiuo metu populiariomis didelės talpos laikmenomis. Iš to ilgalaikėje perspektyvoje naudos turės ir vartotojai, ir kūrėjai“, – teigė Agnė Masalskytė, AGATA direktorė.

Kompensacinis arba tuščios laikmenos atlyginimas yra surenkamas iš tuščių laikmenų ir įrenginių pardavėjų, kaip kompensacija už legaliai į laikmenas ar įrenginius asmeniniais tikslais kopijuojamas fonogramas ir audiovizualinius kūrinius. Šiuo metu kompensacinio atlyginimo mokėtojų skaičius yra 217, t.y. 18 proc. daugiau nei pernai.

Ypač išaugo susigrąžinusių kompensacinį atlyginimą skaičius. 2015 m. sugrąžintas kompensacinis atlyginimas yra 285 tūkst. Eur, t.y. trigubai daugiau nei 2014 m. AGATA sulaukė 74 prašymų sugrąžinti kompensacinį atlyginimą už 2015 m. (3 prašymus pateikė neįgalūs asmenys, 24 prašymai gauti dėl profesinėms reikmėms naudojamų laikmenų ir įrenginių ir 47 – dėl atlyginimo už išvežtas tuščias laikmenas ir įrenginius sugrąžinimo.)


   

Facebook comments