„A.LT“ apdovanojimų ceremonijoje – atsisveikinimas su garsajuostėmis

Vasario 15-ąją, trečiadienį, Vilniuje pirmą kartą rengiamoje Lietuvos alternatyvios muzikos apdovanojimų „A.LT“ ceremonijoje bus pagerbti ne tik geriausi praėjusių metų nekomercinės muzikos kūrėjai ir alternatyvios scenos entuziastai, tačiau ir atsisveikinta su iš garso laikmenų rinkos sparčiai nykstančia garsajuoste (MC).

„Akcija „Sudie, kasete“ – tai mūsų reveransas garsajuostėms, kurios daugelį metų muzikos mėgėjų lentynose užimdavo pačias garbingiausiais vietas. Tam tikru laikotarpiu, apmirus vinilo plokštelių leidybai, tačiau į rinką dar tik pradėjus skverbtis kompaktiniams diskams, garsajuostės suvaidino ypač labai svarbų vaidmenį. Jei ne jos, muzikos sklaida prieš dvidešimt metų nebūtų įgavusi tokio galingo masto, - sakė vienas renginio organizatorių, leidybinės įmonės „Zona“ vadovas Dovydas Bluvšteinas. - Vargu ar galima tikėtis, kad garsajuostės atgims taip, kaip „prisikėlė“ vinilo plokštelės. Jaunajai kartai kasetės su garso įrašais jau dabar turbūt atrodo kaip reliktas, egzotiškas dalykas“.

Renginio, kuriame įspūdingus pasirodymus surengs visa eilė garsių įvairiausių muzikos stilių grupių, žiūrovams bus įteiktos nedidelės dovanėles – garsajuostės su Lietuvos alternatyvios muzikos grupių įrašais. Tarp jų – ir keli kultiniai „Anties“ bei „Bix“ albumai.


   

Facebook comments