Andrius Mamontovas laimėjo dvi „Bravo“ žvaigždes

Andrius Mamontovas laimėjo du prestižinius apdovanojimus dešimtuosiuose „Bravo“ rinkimuose. Penktadienį Vilniuje vykusiame „Bravo“ apdovanojimų renginyje geriausiu albumu buvo pripažintas Andriaus Mamontovo diskas „Beribiam danguje“, geriausia daina buvo tituluotas vasaros hitas „Kregždutės“. Šie apdovanojimai vainikavo aktyvią muzikinę ir koncertinę 2003 metų Andriaus Mamontovo veiklą. Iš viso Andrius Mamontovas per savo muzikinę karjerą yra laimėjęs dvylika „Bravo“ apdovanojimų.

„Geriausio albumo apdovanojimas man visada yra pats brangiausias. Naujų dainų sukūrimui ir irašymui visuomet skiriu labai daug laiko, todėl man tai yra daugiau nei tik apdovanojimas, tai - dvejų mano gyvenimo metų veiklos įvertinimas“, sakė Andrius Mamontovas.

„Bravo 2003“ ceremonijoje dainininkas ne tik atsiėmė prizus, tačiau ir paskelbė nominacijos „Už nuopelnus lietuviškai popkultūrai“ nugalėtoją. Juo tapo kompozitorius Giedrius Kuprevičius, sukūręs miuziklą „Ugnies medžioklė su varovais“, kuriame yra ir originali dainos „Kregždutės“ versija. „Daina „Kregždutės“ neabejotinai yra viena gražiausių lietuviškos popmuzikos istorijoje. Jei „Bravo“ apdovanojimai būtų vykę prieš 30 metų, neabejoju, šis kūrinys lygiai taip pat gautų metų dainos apdovanojimą“, įsitikinęs Andrius Mamontovas.

Renginio metu, kurį tiesiogiai transliavo LNK televizija, Andrius Mamontovas pateikė staigmeną atlikdamas netikėtą dainos „Pavasariniai žiedai“ versiją. Ekstravagantiškai apsirengusi trijulė Andrius Mamontovas, Arnoldas Lukošius ir Eimantas Belickas pelnė publikos simpatijas šią dainą temperamentingai atlikę elektroniniu grunge stiliumi.

„Kai „Bravo“ apdovanojimų organizatoriai pranešė, jog renginio metu muzikantų bus prašoma sugroti kurią nors žinomą kito atlikėjo dainą, mano galvoje sukosi tik viena mintis - „Pavasariniai žiedai“. Tai yra sena grupės „Post scriptum“ daina, kurią savo laiku išpopuliarino grupė „Mango“. Pasiklioviau tik intuicija ir tuo, kad iš karto turėjau viziją, kaip tą dainą galima būtų atlikti naujai. Norėjosi į ją įpinti lašelį ironijos ir gitarinių rifų“, sakė Andrius Mamontovas.

Praėjusiais metais vykusiame „Bravo“ renginyje Andrius Mamontovas taip pat buvo laimėjęs geriausio albumo ir geriausios dainos nominacijose. Tą kartą dainininkui sėkmę atnešė albumas „O, meile!“ ir titulinė šio albumo daina. Būtent daina „O, meile!“ pradėjo penktadienį vykusių „Bravo 2003“ apdovanojimų ceremoniją. Elektroninę šios dainos versiją atliko grupė „Lemon Joy“.

Andriaus Mamontovo „Bravo“ apdovanojimai:
1993, 1995, 1996 – geriausia grupė („Foje“)
1996 – geriausias prodiuseris
1997 – geriausias renginys („Foje“ atsisveikinimo koncertai)
1999, 2002 – geriausias atlikėjas
1999, 2002, 2003 – geriausia daina („Mono arba stereo“, „O, meile!“, „Kregždutės“)
2002, 2003 – geriausias albumas („O, meile!“, „Beribiam danguje“)


   

Facebook comments