"Apple" pristato naująją muzikinę paslaugą "Apple Music": atėjo "Spotify" karaliavimo pabaiga?

Pasaulinėje "Apple" konferencijoje San Franciske technologijų gigantė pristatė savo naująją muzikos perklausų sistemą - "Apple Music".

Apie naująją paslaugą užsiminta pačioje "Apple" vadovo Tim Cook kalbos pabaigoje, kuomet jis pareiškė: "Prieš užbaigdami šį rytą, mes turime atlikti dar vieną dalyką... Mes visi mylime muziką." Tuomet buvo paleistas vaizdo klipas, pasakojantis apie muzikos istoriją.

"Tai visiems laikams pakeis jūsų muzikos patirtį," tęsė Cook. Vėliau jis pristatė Jimmy Iovine, kuris yra dirbęs su tokiais atlikėjais kaip Paul McCartney ir Bruce Springsteen: "Norėčiau pakviesti kai ką, kas apie muziką ir muzikos patyrimą žino daugiau nei bet kas, ką aš pažįstu".

Iovine kreipėsi į auditoriją pristatydamas dar vieną vaizdo klipą - šįkart apie projektą "Apple Music". "2003-aisiais metais įrašų verslas buvo tikras nesusipratimų kratinys. Mes turėjome "Napster", mes turėjome "Limewire", mes turėjome "Bittorrent"." Tuomet jis prisiminė, kaip Steve Jobs jam pirmą kartą pristatė "iTunes" idėją. "Technologijos ir menas gali dirbti kartu, bent jau kai kalbame apie "Apple"," tęsė jis. "Muzikos verslas yra fragmentuotas chaosas. Jei nori klausytis muzikos, gali rinktis iš kelių tiekėjų, jeigu nori pasižiūrėti video, turi eiti kitur. Jei nori tiesiog sekti mėgstamą atlikėją, vėl turi rinktis iš kelių alternatyvų."

Tuomet parodytas dar vienas vaizdo klipas, kuriame "Nine Inch Nails" lyderis Trent Reznor pavadino "Apple Music" vieta, kurioje "muzika vertinama ne kaip skaitmeniniai gabalėliai, o kaip tikras menas, kokia ji iš tikrųjų yra".

"Apple Music" muzikos mėgėjams leis perklausyti "iTunes" esančius kūrinius, klausytis ranka parinktų grojaraščių, rekomenduojamų kūrinių bei pasiūlys "viską, kas yra gera muzikoje". Muzikos ekspertai visame pasaulyje kurs grojaraščius, kuriuos galėsi rinktis pagal savo pomėgius. Sistema sugebės atpažinti tai, ką tu mėgsti ir pasiūlys dar daugiau atradimų.

Technologijų gigantas paskelbė, jog į naująją sistemą bus integruota ir "Siri", tad "Apple" įrenginiai reaguos į tokią balsu perduodamą komandą kaip "Play me the best songs from 1994".

"Apple Music" sistemoje taip pat bus integruoja "Beats 1" - pirmoji "Apple" 24 valandas per parą ir 7 dienas per savaitę veikianti pasaulinė radijo stotis. Stotimi rūpinsis keli žymiausi pasaulio didžėjai - Zane Lowe Los Andžele, Ebro Darden Niujorke ir Julie Adenuga Londone. Klausytojai visame pasaulyje galės tuo pačiu metu klausytis tos pačios programos, kurioje - specialūs interviu ir kviestinės žvaigždės. Didžėjai taip pat kus savo pačių kanalus, o skirtingiems žanrams bus kuriamos atskiros muzikos stotys. Ir nors "Beats 1" yra pristatomas kaip radijo stotis, klausytojai skirtingiems žanrams skirtose stotyse galės pakeisti grojantį kūrinį į sekantį po jo.

"Apple" atstovas Eddy Cue taip pat pristatė ir projektą "Connect", kuriame atlikėjai - tiek turintys sutartys, tiek jų neturintys, galės įkelti savo vaizdo klipus, naujausias dainas, nuotraukas iš užkulisių, pradėtus, bet nebaigtus dainų tekstus arba remiksus, o gerbėjai galės parodyti, kas jiems patinka, komentuoti. Į sceną pakviestas reperis Drake teigė: "Man didelė garbė būti vienoje scenoje su tiek žmonių, keičiančių pasaulį technologijų pagalba". Tuomet jis papasakojo apie savo karjerą ir baigė pasidžiaugdamas idėja, siekiančia sujungti jo gerbėjus technologijų pagalba.

Renginį baigė atlikėjas The Weeknd, kuris specialiai šiam renginiui pristatė savo dainą "I Can't Feel My Face".

"Apple Music" startuos birželio 30 d. ir kainuos 9.99 dolerio. Kainos skirtingose šalyse bus paskelbtos kiek vėliau. Kiekvienam naujam naudotojui "Apple Music" leis tris mėnesius naudotis paslaugomis nemokamai, siūlys specialius šeimai skirtus paketus. "Apple Music" platforma galės naudotis iPhone, iPad, iPod touch, Mac, PC, Apple TV ir Android telefonų turėtojai.

Tiesa, naujasis "Apple" produktas dar nepasirodęs rinkoje jau spėjo sulaukti kritikos iš muzikos bei verslo ekspertų. Jų teigimu, bandydami sujungti visus įmanomus funkcionalumus į vieną ir atimti rinkos dalį iš tokių gigantų kaip Facebook bei Spotify, "Apple" sukūrė didelį "muzikos sumuštinį", kurį gali būti sunku aprėpti.

Ką jūs manote apie naująją "Apple" paslaugą? Ar ketinate ja naudotis?


   

Facebook comments