"ASCAP" pop muzikos apdovanojimų laimėtojai

50 Cent, Graham'as Edwards'as ir Nelly buvo pripažinti geriausiais 2003-ųjų metų dainų kūrėjais, gegužės 18-ą dieną "Beverly Hilton" viešbutyje, Kalifornijoje, vykusioje 21-ojoje kasmetinėje "ASCAP" pop muzikos apdovanojimų ceremonijoje. Kitas dainų autorius ir prodiuseris Rick'as Nowels'as gavo metų dainos apdovanojimą už praėjusių metų hitą "The Game of Love", tuo tarpu leidybos kompanija "EMI Music Publishing" tapo metų leidėja už daugybės pasaulinių hitų platinimą. Ypatingą "ASCAP Founders" prizą gavo Jackson'as Browne, o roko grupė Metallica buvo pagerbta taip pat išskirtiniu "ASCAP Creative Voice" apdovanojimu. Kiti svarbūs laimėtojai buvo muzikiniai kanalai MTV ir VH1, gavę "ASCAP Partner in Music" apdovanojimą kaip pirmieji TV kanalai, pradėję transliuoti muzikinius vaizdo klipus.

Renginio metu savo debiutinį hitą "Right Thurr" atliko neseniai išgarsėjęs reperis Chingy, o R&B dainininkė Dobie Gray nustebino publiką, prikeldama 1973-ųjų metų klasiką "Drift Away", kurios autorius yra Mentor'as Williams'as. Praėjusiais metais kito dainininko Uncle Kracker atliktas "Drift Away" koveris pelnė Williams'ui vietą tarp populiariausių visų laikų dainų kūrėjų.

Vienas svarbiausių vakaro apdovanojimų "ASCAP Founders Award" atiteko bene sėkmingiausiam šių laikų kompozitoriui bei dainininkui Jackson'ui Browne, kurio vardą galima rasti 2004-ųjų metų "Rock and Roll" garbės muziejuje. Browne, kuriantis dainas jau daugiau nei 30 metų, yra autorius tokių hitų, kaip "Doctor My Eyes", "Take It Easy", "These Days", "Shadow Dream Song", "Running on Empty", "The Load Out/Stay", "Somebody's Baby", "Lawyers in Love", "Tender is the Night" ir "For A Rocker". Šio žmogaus sukurtas dainas atlikinėjo tokios įžymybės, kaip The Eagles, Linda Ronstadt, The Byrds, Tom Rush, Gregg Allman, Nico ir daugelis kitų.

"ASCAP Founders" apdovanojimas kiekvienais metais atitenka garsiausiems visų laikų dainų autoriams, kurie ne visada yra žinomi muzikos klausytojų tarpe, tačiau yra labiausiai nusipelnę šiuolaikinei muzikai. Jackson'as Browne yra vienas tokių žmonių, kuris šiais metais papildė plačias šio apdovanojimo savininkų gretas. Anksčiau "ASCAP Founders" prizą buvo gavę Elvis Costello, Burt Bacharach & Hal David, Walter Becker & Donald Fagen, Jerry Leiber & Mike Stoller, Paul McCartney, Joni Mitchell, James Taylor, Tom Waits, Stevie Wonder ir daugelis kitų.

Kitas svarbus vakaro įvykis buvo "ASCAP Creative Voice" prizo įteikimas grupei Metallica taip pat už nuopelnus muzikai. ASCAP prezidentės ir pirmininkės Marilyn Bergman pristatytas apdovanojimas kiekvienais metais skiriamas žmonėms ne tik nusipelniusiems muzikai, bet ir darantiems didžiulę įtaką klausytojams bei formuojantiems nuosavą kultūrą.

Per pastaruosius 23 metus Metallica smarkiai pakeitė rock ir metal muziką savo taip vadinamu maištavimu ir drąsą. Ši grupė, niekada nepaklūstanti dėsniams ir standartams, sugebėjo tapti visos roko muzikos simboliu, keisdama sąvokos heavy metal supratimą ir atstovaudama muzikantų teises šiame naujų technologijų bei naujų piratų amžiuje. Metallica gali pasigirti 7-iomis "Grammy" statulėlėmis bei "RIAA" įsteigtu prestižiniu "Diamond Award" prizu už 1991-ųjų superalbumą "Metallica", kuris savo laiku buvo perkamiausias visame pasaulyje ir jau pasiekė 15-os milijonų parduotų kopijų ribą. Tokie albumo kūriniai, kaip "Enter Sandman", "Nothing Else Matters", "Wherever I May Roam" ir "Sad But True", jau tapo roko klasika.

Geriausio metų dainų kūrėjo titulas kaskart suteikiamas trims autoriams už mažiausiai tris pasaulinio mąsto hitus. Gegužės 18-ą dieną vykusioje ceremonijoje šį titulą gavo ir kontraversiškasis reperis 50 Cent už paties sukurtus ir atliktus hitus "In Da Club", "Magic Stick" ir "21 Questions". Dar garsesnis tik mažiau žinomas pop muzikos klausytojų tarpe dainų autorius Graham'as Edwards'as ir jo vadovaujama prodiuserių komanda The Matrix gavo metų kūrėjų vardą už hitus "Complicated" ir "I'm With You", atliktus kanadietės Avril Lavigne bei už "The Remedy", atliktą Jason'o Mraz'o. Trečias apdovanojimo laimėtojas yra dar vienas reperis Nelly, pats parašęs tokius hitus, kaip "Dilemma", "Hot In Herre" ir "Shake Ya Tailfeather".

Daina "The Game of Love" pelnė dainų autoriui ir prodiuseriui Rick'ui Nowels'ui metų dainos prizą. Šis žmogus per savo karjerą yra dirbęs su tokiomis žvaigždėmis, kaip Madonna, Des’ree, Belinda Carlisle, Dido, Celine Dion, Ronan Keating, New Radicals, Texas bei daugeliu kitų.

Metų platintojų/leidėjų prizas atiteko kompanijai "EMI Music Publishing" už daugybę pasaulinių hitų, tarp kurių "All I Have", "Calling All Angels", "Can't Let You Go", "Crazy In Love", "Dilemma", "Don't Mess With My Man", "Drops Of Jupiter", "The Game Of Love", "Get Busy", "How You Gonna Act Like That", "I Know What You Want", "I Need A Girl (Part 2)", "Intuition", "Just Like A Pill", "Right Thurr" ir "Rock Your Body". Prizą atsiėmė kompanijos vadovas Martin'as Bandier'as.

2004-ieji yra jubiliejiniai 90-ieji metai organizacijai ASCAP (American Society of Composers, Authors and Publishers), vienijančiai daugiau nei 180,000 JAV kompozitorių, dainų kūrėjų ir rašytojų bei muzikos leidėjų. ASCAP atstovauja pačias įvairiausias muzikos šakas, visą muzikos spektrą ir daro viską, kad išsaugotų muzikantų autorines teises. Šios organizacijos rengiamuose pop muzikos apdovanojimuose kasmet įvardijami geriausi metų muzikantai ir jų kūriniai. 2003-ųjų metų dainų-laimėtojų pilnas sąrašas pateiktas svetainėje .


   

Facebook comments