„BBC World Service“ konkurso „The Next Big Thing“ finale – lietuviai „Axis“

Kasmetinio radijo stoties „BBC World Service“ konkurso „The Next Big Thing“, kurio tikslas – atrasti ateities atlikėjus – finale šiemet yra ir lietuvių grupė „Axis“ su daina „Waste“. Atrankoje šiais metais dalyvavo tūkstančiai grupių iš 88 pasaulio šalių.

„The Next Big Thing“ galėjo dalyvauti grupės iš viso pasaulio, kurios atitiko dvi sąlygas - dar neturi kontrakto su didele įrašų kompanija bei atlieka savo pačių sukurtą muziką.

„Axis“ susikūrė šio dešimtmečio pradžioje Šiauliuose, vėliau grupė persikėlė į Vilnių, o 2006 m. vasarą grupės branduolys - vokalistas ir gitaristas Aurimas Bavarskis bei solo gitaristas Mantas „Zutas“ Češkauskas išvyko gyventi į Islandiją, kur tęsė kūrybinę ir koncertinę veiklą.

„Waste“ yra daina apie prarastą laiką, kurio niekada nebepavyks susigražinti“, - taip savo kompoziciją apibūdino muziką ir žodžius parašęs Aurimas.

Prie 2007 m. žiemą Rygoje „Axis“ įrašyto kūrinio skambesio prisidėjo Londone gyvenantis prodiuseris ir muzikantas Vytis Puronas, žinomas kaip dueto „Soya Modified“ narys.

„Axis“ daina „Waste“ pateko į 20 įdomiausių dainų iš viso pasaulio sąrašą, kurį dabar vertins tokios žvaigždės, kaip dainininkė Tori Amos, muzikos kritikas ir „Rough Guide to World Music“ autorius Simonas Broughtonas, sitaros virtuozė Anoushka Shankar, prodiuseris Nitin Sawhney, BBC legenda Seva Novgorodcevas ir daugelis kitų žinomiausių Britanijos bei pasaulio muzikos kritikų, atlikėjų ir žurnalistų.

Penketas daugiausiai kritikų balų surinkusių „superfinalininkų“ bus pakviesti į Londoną, kur jų gyvą pasirodymą legendinėse „Maida Vale“ studijose filmuos „BBC“ ir stebės prodiuserio Williamo Orbito ir Talvino Singho vadovaujama komisija, kuri ir paskelbs nugalėtoją.

Jam bus suteikta garbė gruodžio 15-ąją pasirodyti „BBC Worldwide“ 75-mečiui skirtame iškilmingame koncerte. Šiandien „BBC Worldwide“ turi daugiau nei 183 milijonų klausytojų visame pasaulyje – jiems bus transliuojamas „The Next Big Thing“.


   

Facebook comments