Bi-2: "Koncertai Lietuvoje – apsikeitimas energija"

Kai daugelis kinomanų, nepraleidžiančių nė vienos premjeros, kartu su mokyklinio amžiaus jaunuoliais, bėgo išvysti „Brat”, net neįtarė, kad daug ilgiau nei kovinių scenų įspūdžiai jų galvoje išliks šio filmo garso takelis. Filmo dvasią ypač atitinkanti muzika papildė vaizdą, o galbūt ir vaizdas antrino muzikai. Kaip ten bebūtų, kai šis kino šedevras pasiekė savo žiūrovus, į dienos šviesą buvo priversti išlįsti ir muzikos autoriai.

Jau gerą dešimtmetį iki „Brat” premjeros gitaras brazdinęs „Bi-2” duetas (Šūra ir Liova) atsainiai žiūrėjo į visos Rusijos ir Pabaltijo melomanų kabinamus ąžuolų vainikus – sensacija, nauji roko standartai.

Vaikinai net neabejojo, kad tai tik ilgai ir nuosekliai minto kūrybinio kelio pirmasis žiedelis.

Kaip teigia patys muzikantai: „Labai ilgas drugelio lėliukės periodas, atrodo „Bi-2 Napoleonui” išėjo tik į naudą”. Ir iš tiesų kompozicijų spalvingumu prilygstantis tropikų vabzdžiui, o sparnų mostams keliant rezonansinius virpesius netik gimtinėje, duetas prasimušė kelią į plačias pasaulines pievas.

Nesuskaičiuojama galybė pasirodymų visuose penkiuose kontinentuose. Atlapotos Nick Cave įrašų studijos durys. Albumų relyzai Australijos (kur Liova iki „Polkovnik” šlovės uždarbiavo plaudamas indus) ir Amerikos pakrantėse. Rusijoje, jie vos ne visų gitarų skambesiui neabejingų jaunuolių „I-pod playlistuose”. Už imperijos sienų, kur nesiekia rusofobijos ranka, „Bi-2” groja petis petin su „Limp Bizkit”, „Radiohead”.

Dabar jau daugelis garsiai giriasi, kad turi ir 1988 m. „Tiesos krantų” (pirmoji Šūros ir Liovos kūrybinė stotelė) įrašus, kad buvo visuose sausakimšuose koncertuose, kad stumdėsi pirmoje eilėje, norėdami iš arčiau pažvelgti į naujuosius roko pranašus. Kad kiekvienam savamoksliškai brazdenančiam medinę gitarėlę magėjo iš arti pažiūrėti į profesionaliai gitaroje mėtomus akordus, tačiau rūstus apsauginio žvilgsnis pakirto šitą norą.

Pagrindinė priežastis, kodėl „Bi-2” nuolat užsuka į roko muzikos pamirštą Lietuvą yra apsikeitimas teigiama energija. „Matyt vien tik dėl to mes ir gyvename, nes nepriklausomai nuo to kiek pinigų mes gauname už koncertą, mes visada grįšime, ten kur mus sutiko šiltai - tai svarbiausia. Mums labai svarbu, kad žiūrovas liktu patenkintas ne tik koncertu, bet ir mūsų muzika, kuri neša mūsų jausmus”, - pasakojo Šūra.

Kai viena Rusijos regioninio leidinio žurnalistė, apatiška muzikos pasauliui, ėmė interviu iš kultūros namų sienas guminėmis pavertusio dueto, Šūra ir Liova, suprato, kad ji nieko, be „Polkovnik” nėra apie juos girdėjusi. Kitą dieną laikraštis skelbė, kad vakar į 500 vietų kultūros namuose vykusį koncertą parduota 1000 bilietų, mat „Bi-2” grupės nariai vaidina „Mission Imposable-3”.

Tokie negailestingai šmaikštūs vaikinai ir savo naujausiame single „Duročka”, kuris neabejotinai yra ir vasarą pasirodysiančio albumo šauklys. „Bi-2” elektrinių gitarų skambesys jau atpažįstamas iš pirmų mediatoriaus mostų. Ritmika ir aranžuotės – pavydėtinos kiekvienam roko muziką išpažįstančiam maldininkui. Dainų žodžiai tikrai ne šakėmis ant vandens rašyti.

Palangos vasaros estrada, liepos 13 d. Renginio pradžia 20.00 val.


   

Facebook comments