„Bliuzo naktyse 2011“ sužibės Europos bliuzmenų žvaigždynas

Likus porai mėnesių iki festivalio „Bliuzo naktys 2011“ starto, organizatoriai atskleidžia pagrindinių renginio žvaigždžių vardus. Be jau skelbtų merginų su gitaromis iš „The Blues Caravan“ bei bliuzroko gitaros genijaus Eric Sardinas, Varniuose, prie Lūksto ežero koncertuos žymūs atlikėjai iš D.Britanijos, Danijos, Italijos, Švedijos bei trijų Baltijos šalių.

„Šiemet Lietuvos bliuzo melomanai galės mėgautis pasaulyje pripažintų žvaigždžių pasirodymais, kurie atskleis neišsemiamą šio muzikos stiliaus lobyną. Skambės ir bliuzo klasikos interpretacijos, ir modernios melodijos, o muzika bus atliekama įvairiausiais instrumentais – nuo „dobro“ gitaros iki bliuzo mandolinos“, - pasakojo „Bliuzo naktų 2011“ prodiuseris Algirdas Barniškis-Blėka.

Energingomis bliuzo melodijomis festivalyje išsiskirs britai „24 Pesos“. Jauni talentingi muzikantai Julian Burdock ir Silas Maitland 2003 m. ėmė dirbti su legendiniu soul muzikos atlikėju Geno Washington, kuris įkvėpė juos įkurti nuosavą grupę. Porą metų jie koncertavo klubuose, uždirbo nemažai pinigų, bet muzikos lygis jų netenkino. Pasikvietę dar porą muzikantų, atlikėjai užgrojo kitaip – daug energingiau, laisviau improvizuodami. Tuomet „24 Pesos“ aplankė sėkmė, juos ėmė kviesti į didžiausias pasaulio bliuzo fiestas.

Varniuose svečiuosis ir Danijos bliuzo pažiba Louie Fontaine. Tai bene garsiausias šios šalies bliuzmenas, gerai žinomas Europoje. Nors jo tėvas norėjo, kad jis taptų santechniku, L. Fontaine tapo boso gitaros virtuozu. Dainininkas ir kompozitorius per savo karjerą, kuri prasidėjo 1985-aisiais, koncertavo su daugeliu Danijos ir kitų šalių grupių. Viena žymiausių jų – „Louie Fontaine & The Living Dead“, išgarsėjusi niūrokomis melodijomis ir gyvais teatrališkais pasirodymais su tikrais karstais bei stilizuotomis žudymo scenomis.

Kitas šiemetinių „Bliuzo naktų“ dalyvis – Švedijoje gyvenantis amerikietis Bert Deivert, muzikos kritikų tituluojamas vienu profesionaliausių bliuzo mandolinos atlikėjų pasaulyje. 35 metus profesionaliai grojantis atlikėjas yra išleidęs 3 solinius albumus, 6 duetų albumus, yra grojęs su tokiomis įžymybėmis kaip Peter Case, Eric Bibb, Wanda Jackson bei kitais.

Trio iš Italijos, Varezės miesto „Baton Rouge“ festivalyje „Bliuzo naktys 2011“ pademonstruos, kaip atliekamas itališkais prieskoniais pagardintas tradicinis Misisipės deltos bliuzas. Dvi akustinės gitaros, aistringas vokalas ir bliuzo armonikėlė – tai instrumentai, kurių pagalbą italų trio sukuria nepakartojamą bliuzo spektaklį.

Lietuvai „Bliuzo naktyse 2011“ atstovaus lietuviško bliuzo pasididžiavimas „Blues Makers“, prie grupės festivalyje prisijungs patyręs muzikantas iš JAV/Jamaikos King Lion, kurio atliekami kūriniai laviruoja tarp reggae, blues, rock, country ir jazz stilių. Ilgaplaukis juodaodis atlikėjas, migruojantis tarp Niujorko ir Europos, savo karjerą pradėjo dar aštuntajame dešimtmetyje, kurį laiką grojo garsiojoje grupėje „New York Dolls“, dalyvavo galybėje projektų Danijoje ir Švedijoje, kur jo kūriniai buvo pasiekė populiariausių dainų topus. 2004 m. King Lion jau svečiavosi „Bliuzo naktyse“ ir sulaukė gausių publikos ovacijų.

Tradiciškai „Bliuzo naktys 2011“ neapseis be bliuzo karalienės Arinos, kuri atliks ir senus legendinius kūrinius, ir pamalonins šviežiomis dainomis. Festivalio scenoje taip pat pasirodys nesenstantys „Road Band“.

Kaip jau tapo įprasta, į Varnius atvyks garsiausia Latvijos bliuzo grupė „Latvian Blues Band”, įrodysianti, kad tikros žvaigždės visada atrodo šviežiai. Grupė scenoje žiba jau daugiau nei 14 metų. Nuo 2000-ųjų latviai ėmė dalyvauti festivaliuose Kanadoje („Blues Fest International“, „Windsor and London“, „South Country Fair“), Kroatijoje, Graikijoje, Lenkijoje, Ispanijoje, Amerikoje, yra gavę „Geriausios Europos bliuzo grupės” nominaciją. Latviams kompaniją palaikys estų bliuzmenai „CryBaby“.

19-osios „Bliuzo naktys“ skambės liepos 1-2 dienomis Varniuose, prie Lūksto ežero. Be bliuzo žvaigždžių plejados, festivalyje legendinį Vudstoką primenančią laisvės atmosferą papildys tradiciniai ir nauji meno, sporto, pramoginiai renginiai bei akcijos.


   

Facebook comments