Bobo Dylano sukurtos dainos "Like A Rolling Stone" rankraštis parduotas už rekordinę 2 mln. sumą (+ foto, video)

Originalus vienos žymiausių Bobo Dylano dainų "Like A Rolling Stone" rankraštis Niujorke, "Sotheby's" aukcione buvo parduotas už rekordinę 2,045 milijonų dolerių sumą.

Aukciono ekspertai apibūdino šį rankraštį kaip "pačią reikšmingiausią kada nors šiame aukcione pasiūlytą roko istorijos relikviją." Už ją buvo tikimasi gauti 1 milijoną dolerių, bet anonimu panorėjęs likti pirkėjas už ją sumokėjo daugiau nei dvigubai.

Iki šiol pačiu brangiausiu rankraščiu buvo laikomas Johno Lennono sukurtos ir jo ranka užrašytos dainos "A Day in the Life" tekstas (tam tikrą šios dainos teksto dalį atskirai sukūrė Paul McCartney). Daina buvo paskutinioji klasikiniame 1967-ųjų "The Beatles" albume "Sgt Pepper's Lonely Hearts Club Band". 2010 m. rankraštis buvo parduotas 1,2 milijonus dolerių.

Dainą "Like A Rolling Stone" Dylanas sukūrė 1965 metais ir užrašė jos tekstą ant keturių viešbučio rašomojo popieriaus lapų. Juose matyti ir pataisymai, papildymai ir netgi iliustracijos.

Vėliau Dylanas apibūdino šią dainą kaip "geriausią, kokią tik kada esu sukūręs". Gerbėjai turėjo tikrai giliai pasikapstyti savo kišenėse, kad įsigytų tikrą muzikos istorijos relikviją, ir vienam iš jų pavyko.

"Sotheby's" aukciono atstovas Richardas Austinas, kuris specializuojasi ties knygomis ir rankraščiais, teigė:

"Prieš pasirodant "Like a Rolling Stone", muzikos topuose dominavo trumpos - trijų minučių ar trumpesnės - dainos ir saldžios meilės baladės. Šioji buvo neįprasta - 6,5 minutės, kupina tamsios, susimąstyti priverčiančios poezijos. Ja Dylanas perrašė pop muzikos taisykles."

Rankraštį aukcionui pasiūlė B. Dylano draugas iš Kalifornijos, kuris įsigijo jį iš dainininko prieš 3 metus. Rankraščio autentiškumą patvirtino pats Dylano advokatas.

Čia galite pamatyti, kaip jis atrodo:

Žinių laidos įrašas, kuriame pranešama ši naujiena:

Bob Dylan gyvai atlieka savo garsiąją dainą:


   

Facebook comments