Brolišką Vasario 16-osios koncertą papildys kviestiniai atlikėjai

Prieš kurį laiką nuskambėjus kvietimui Lietuvos gimtadienį švęsti kartu ir artėjant tradicija tampančiam vasario 16 koncertui „Broliai“ A. Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ atskleidžia naujų renginio detalių.

Šiais metais vasario 16-osios progai skirtas koncertas – dar didesnis bei įgijęs tarptautinį matmenį. Kartu su atlikėjais savo valstybinėmis ir lietuvių kalbomis dainas iš albumo „Broliai“ atliks svečiai iš užsienio – Latvijos, Lenkijos, Baltarusijos ir Ukrainos.

„Pasiruošimas koncertui – labai intensyvus. Tik spėję atsigauti po „Saulės kelionės“ įspūdžių ėmėmės valstybės gimtadieniui skirto koncerto. Nors albumo „Broliai“ dainos mums nėra naujos – tačiau šiais metais jos įgaus naujų atspalvių – pagrindines partijas atliksiu ne tik aš ir Rokas, bet ir kviestiniai atlikėjai iš Lietuvos bei kaimyninių valstybių. Dainos skambės lenkų, baltarusių, ukrainiečių kalbomis.“ – sakė atlikėja A. Smilgevičiūtė.

Grupės „Skylė“ nariai džiaugėsi, kad kvietimą prisijungti prie šio koncerto kolegos priėmė noriai. „Baltarusija ir Lietuva turi bendrą praeitį, bendrą istoriją – todėl mes iš esmės esame broliai ir turime išsaugoti broliškus santykius ateityje. Šis Lietuvos nepriklausomybei skirtas koncertas simbolišku pavadinimu „Broliai“ ir mūsų dalyvavimas jame yra žingsnis į priekį šio tikslo link.“ -teigia kolektyvo iš Baltarusijos „Trubeckoy“ nariai.

Koncerte nebus pamiršta ir valstybių, dar tik kovojančių už savo nepriklausomybę, tema. Nors kolektyvas iš Ukrainos „TaRuta“ Lietuvoje dažnas svečias, tačiau šis pasirodymas jiems – išskirtinis.

„Tas nepakenčiamas karas, kurį mes kariaujame, viską sustatė į savo vietas. Jis parodė, kas mums iš tikrųjų yra broliai, o kas priešai. Nuo pat pirmųjų Maidano dienų lietuvių tauta padėjo mums tiek morališkai, tiek finansiškai. Lietuvos muzikantai, tarp jų ir grupė „Skylė“, pasirodė Maidano scenoje ir taip išreiškė savo paramą. Būtent dėl to dalyvauti koncerte, kurio pavadinimas „Broliai“ mums – garbės reikalas. Mes visada busime dėkingi tiems, kurie ištiesė pagalbos ranką tada, kai mums buvo sunku!“ – mintimis dalinosi grupės „Taruta“ lyderis Ievgen Romanenko.

Prie gausaus svečių iš užsienio būrio prisijungs ir Lietuvos kviestiniai atlikėjai – Saulius Urbonavičius-Samas ir Gabrielius Liaudanskas-Svaras, kurių indelis į Lietuvos pilietiškumo ir patriotiškumo ugdymą taip pat negali likti nepastebėtas.

Grupės G&G Sindikatas lyderis Svaras, kalbėdamas apie valstybinių švenčių minėjimą teigė, kad „valstybinės šventės, tokios kaip vasario 16-oji, kovo 11-oji ir kitos meilės apraiškų tėvynei šventės – ne visada įdomios ir patrauklios. Tad kai atsiranda kitokių šventimo formų kaip ši – mane visada labai džiugina. Tikiu, kad koncertas „Broliai“ pritrauks nemažą būrį žmonių, o ypač jaunimo ir džiaugiuosi, kad turėsiu progą jame sudalyvauti bei taip dar kartą išreikšti savo pagarbą ir meilę Tėvynei.“

Vasario 16-osios koncertas „Broliai“ vyks vasario 16 d., 19.00 val. Vilniuje, Koncertų salėje „Compensa“.
Bilietus platina BILIETAI.LT


   

Facebook comments