„Coldplay“ vėl apkaltinti dainų vagyste

Veteranas dainininkas, dabar žinomas Yusufo Islamo vardu, teigia, kad rokerių hitas „Viva La Vida“ parašytas pagal jo 1970-ųjų dainą „Foreigner suite“, praneša thesun.co.uk.

Tai jau trečiasis asmuo, apkaltinęs Chrisą Martiną ir jo grupę dainų vagyste.

Yusufas paaiškino: „Kilo ginčas dėl to, kad „Coldplay“ pavogė šią melodiją iš Joe Satrianio, tačiau jei įsiklausysite, pamatysite, kad tai mano melodija. Tai daina „Foreigner suite“, tai ji!”

Amerikietis gitaristas Joe Satrianis jau pradėjo teismo procesą prieš ketvertą muzikantų, teigdamas, kad visame pasaulyje žinoma šios grupės daina parašyta pagal jo 2004 m. dainą „If I could fly“.

Gitaristo teigimu, šioje dainoje įtrauktos „svarbiausios originalios jo dainos dalys“. Jis siekia gauti „bet kokį ir visą pelną“, gautą už šią dainą.

Praėjusių metų birželio mėn. mažai žinoma grupė „Creaky Boards“ iš Niujorko teigė, kad „Coldplay“ kūrinys iš tiesų yra jų daina „The songs I didn‘t write“. Jų teigimu, Chrisas Martinas lankėsi šou, kuriame jie grojo, tačiau vėliau jis pareiškė, kad tai nesąmonė.

Dabar Yusufas tiki, kad yra jo 18 minučių dainelė ir grupės daina yra susijusios.

Taip sutapo, kad vienas žmogus iš grupės „Coldplay“ komandos dalyvavo įrašant naująjį Yusufo albumą „Roadsinger“.

Jis sako: „Įrašinėjant „Roadsinger“, dirbau su „Coldplay“ garso operatoriumi Michaelu Braueriu, jis nuostabus. Jis gavo „Grammy“ apdovanojimą už jų įrašą.“

Yusufas yra labai populiarus atlikėjas, pasirodęs su tokiais žinomais dainininkais kaip Jimmis Hendrixas, todėl jo kaltinimai turbūt padarys daug žalos grupei „Coldplay“.

Nesąmoninga muzikinių idėjų vagystė turi pavadinimą. Ekspertų teigimu, ji vadinama kriptomnezija.


   

Facebook comments