"Diena, kai muzika mirė": per anksti išėjusios muzikos legendos - nuotraukose

„The Day The Music Died“ – ši dainininko Don‘o McLean‘o frazė per daugelį metų įgydavo vis kitą atspalvį, kuomet muzikos pasaulis netekdavo vieno ar kito žymaus žmogaus.

Viskas prasidėjo 1959-ųjų metų vasario 3-iąją dieną, kuomet Ajovos valstijoje nukrito mažas lėktuvas, skraidinęs tris to meto Amerikos rokenrolo pradininkus - Buddy Holly, Ritchie Valens‘ą ir J. P. „The Big Bopper“ Richardson‘ą. Tąkart žuvo ir pilotas Roger‘is Peterson‘as. Būtent šią dieną savo dainoje „American Pie“ apdainavo Don‘as McLean‘as, pavadinęs ją „diena, kai muzika mirė“.

Galbūt daugeliui šios kartos muzikos mėgėjų minėtos pavardės daug nesako, tačiau frazė „The Day The Music Died“ ne kartą atgimė ir vėliau. 1977-aisiais metais ašaras liejo karaliaus Elvio fanai, o praėjusiais metais tokius žodžius galėjo ištarti ir ne vienas Amy Winehouse gerbėjas.

Praeityje būta ir kitų labai skaudžių netekčių - Londone šį mėnesį atidaryta paroda, būtent ir pavadinta „The Day The Music Died“. Joje pristatomos įsimintinos arba retos per anksti pasaulį palikusių muzikos atstovų nuotraukos – kai kurias siūlome peržvelgti ir jums.

Pirmasis sąraše – lyderis , vilkintis jo skiriamuoju ženklu buvusius „Daniel Johnson“ marškinėlius. Kadras darytas 1992-aisiais metais, išleidžiant rinkinį .

O tai - , nusifotografavęs po to, kai 1971 m. išleistas legendinis jo kūrinys .

nufotografuota savo žydėjimo laikotarpiu 2007-aisiais metais, praėjus vos vieneriems metams po ją išgarsinusio albumo pasirodymo.

atstovas 1982-aisiais metais, pasirodžius penktajam grupės albumui ir singlui .

1975-aisiais metais, po to, kai išleido albumą ir klasika jau tapusį kūrinį .

legenda 1977-aisiais metais, po to, kai grupė išleido singlą .

Vos du albumus fanams padovanojęs, tačiau giliai į muzikos istoriją įsirėžęs vokalistas .

iš „Thin Lizzy“ – 1976-aisiais metais. Būtent tais metais kolektyvas išleido kelią jiems praskynusį albumą .

balsas 1981-aisiais. Jie buvo visai neseniai išleidę klasika tapusį bendrą kūrinį su .

narys 1977-aisiais metais, netrukus po to, kai pabandė įrašyti dar vieną solinį albumą.

1970-ųjų metų rugsėjį po vieno vakarėlio nutrūko nepakartojamo gitaros meistro gyvybė. Ką dar būtų muzikos pasauliui padovanojęs šis genijus?

1988-aisiais metais, kuomet jam nebuvo lygių.

"Music.lt" narių papildymai

Rusijos muzikos legenda, grupės vokalistas žuvo būdamas vos 28-erių metų, kuomet po įrašų Latvijoje savo automobiliu važiavo atgal į Rusiją ir lėkdamas dideliu greičiu susidūrė su autobusu. Dėl nuovargio prie vairo užmigęs dainininkas mirė iš karto, o gedėti liko daugybė jo talento gerbėjų.

2003-aisiais metais nutrūkusi gyvybė tapo paskutiniu tašku ir stulbinančioje karjeroje.

Nuo 1974 iki 1980 metų hard rock grupę į priekį vedęs vokalistas po vieno griausmingo vakarėlio mirė sulaukęs vos 33-ejų metų amžiaus.

Alkoholis pražudė vieną geriausių visų laikų būgnininkų - lazdelių meistrą . Net praėjus 30-iai metų po jo mirties jam teikiami apdovanojimai, o 2011 m. žurnalo "Rolling Stone" skaitytojai skyrė jam pirmąją vietą geriausių visų laikų būgnininkų sąraše.

Roko grupės vokalistas ir tekstų kūrėjas – dar vienas mistinio „27“ klubo narys. Po to, kai jo grupė šovė į šlovės olimpą, dainininkas įklimpo į priklausomybių liūną ir 1971-aisiais metais mirė Paryžiuje.

Legendiniai albumai - debiutinis "Kill 'Em All", "Ride the Lightning" ir "Master of Puppets" - neįsivaizduojami be išskirtinio bosinės gitaros skambesio. Kas žino, kaip dabar skambėtų sunkiosios muzikos titanai, jei šis muzikantas nebūtų žuvęs grupės autobuso avarijoje.

"Rock Me Amadeus", "Jeanny" ir po mirties hitu tapusi daina "Out of the Dark" - tai kūriniai, kurių autorius austras Johann'as Hölzel'is, kur kas geriau žinomas kaip , 1998-aisiais metais žuvo po susidūrimo su autobusu. Prieš nelaimingą atsitikimą jis kaip tik planavo sugrįžimą į aktyvią muzikinę veiklą...

Dar vienas būgnininkas, kurio sugebėjimai vertinami prabėgus daugybei metų, yra atstovas . 32-ejų metų sulaukęs muzikantas mirė po 1978 m. albumo "Who Are You" pasirodymo praėjus vos trims savaitėms ir paliko gilią spragą savo grupės veikloje.

Nors sąraše moterų - mažuma, Amy Winehouse pirmtake drąsiai galima vadinti taip pat 27-erių metų tesulaukusią dainininkę .

Deja, tik tris studijinius albumus mums padovanojo 26-erių sulaukęs britų dainininkas . O ir jo muzika plačiai buvo atrasta po jo mirties prabėgus net keliems metams.

Viena šviežiausių muzikos pasaulio netekčių - 67-erių sulaukusio, tačiau energijos ir idėjų nestokojusio praradimas. Su tokiomis grupėmis kaip "Elf", "Rainbow", "Black Sabbath", "Heaven & Hell" ir savo paties "Dio" dirbęs vokalistas 2010 m. pralaimėjo kovą prieš skrandžio vėžį. Vienu paskutiniuoju jo įrašu tapo kūrinys , skirtas tam, kas buvo visas jo gyvenimas.

Kada, jūsų manymu, buvo tos dienos, kai "muzika mirė"?

Papildykime šių legendinių per anksti pasitraukusių muzikantų kolekciją. Išsakykite savo nuomonę komentaruose.   

Facebook comments