"Džiaugsmo Simfonija" - muzikinis singlas?

Liudvikas von Bethovenas turbūt apsiverstų karste, sužinojęs, kad jo žymiausias kūrinys, "Džiaugsmo Simfonija", tapo muzikiniu singlu. Šių metų pradžioje oficialus Europos Tarybos himnas nuo 1972-ųjų buvo perdarytas. Įrašyta jo Hip-Hop'o versija yra tik poros minučių interpretacija, skirta 45-ių Europos valstybių Tarybos susirinkimo reklamai. Kūrinys įtrauktas į kompaktinį diską, kartu su kitomis "Devintosios Simfonijos" interpretacijomis - jazz'o, techno ir trance versijomis. CD buvo dalinami radijoms ir televizijoms, kurios rengs reportažus apie Strasbūre vyksiantį susirinkimą. Tačiau viskas tuo nesibaigė. Išgirdę Hip-Hop'o ir kitas himno versijas, žmonės ėmė reikalauti išleisti diską į prekybą. Taip ir atsitiko - nuo šiol minėtąjį rinkinėlį bus galima įsigyti Europoje už 12.90 eurų.

Šiek tiek istorijos: Europos Taryba skiriasi nuo Europos Sąjungos. Taryba buvo įkurta 1949-aisiais ir 1972-aisiais įteisino "Džiaugsmo Simfoniją" kaip savo himną. Tuo tarpu ES tai padarė 1986-aisiais, tačiau abi organizacijos naudoja tą pačią Herbert'o von Karajan'o aranžuotę, sukurtą 1971-aisiais.

Himno Hip-Hop'inė versija yra pati įdomiausia. Joje džiaugsmingai sveikinami skambintojai telefonu, besistengiantys susisiekti su Europos Tarybos būstine.

"CD buvo sukurtas specialiai televizijų ir radijo žurnalistams, tačiau mes gavome begalę prašymų iš žmonių, visai nesusijusių su žurnalistika. Tas kompaktinis diskas juos taip sudomino, kad mes nutarėme padaryti galimybę jį nusipirkti," sakė Europos Tarybos atstovas.

Visgi tai nebus įprastas singlas, nes jo negalėsite įsigyti bet kurioje įrašų parduotuvėje. Nebent rasite Strasbūre, mažyčiame kioske, esančiame Europos Tarybos pastate. Be to, CD turite užsisakyti iš anksto internetu iš "Waterpipe Records" - kompanijos, esančios Freiburg'e, Vokietijoje - svetainės.

Jei mėgstate klasiką, rinkinyje galima rasti naujas himno interpretacijas pianinu, bažnytiniais vargonais ir simfoninio orkestro versiją.

"Mes nesiekiame iš to pasipelnyti," sakė atstovas. "Bet visgi, jei sulauksime šiokio tokio pelno net ir sumokėję nemažus pinigus leidėjams, viskas sugrįš atgal į Tarybos biudžetą."


   

Facebook comments