Egiptiečių repo grupė laimėjo Arabų Muzikos Apdovanojimuose

Egiptietis reperis Takki iš grupės MTM tampa vis populiaresnis sunkiai gyvenančio arabų jaunimo tarpe. Žinių tarnybos "Reuters" pranešime išspausdinti tokie reperio žodžiai: "arabiškose šalyse yra pakankamai žmonių norinčių repuoti, tačiau jie tik dabar suprato, kad turi šansų išgarsėti."

Straipsnyje taip pat rašoma, kad arabų šalyse galioja labai griežti įstatymai, kurie varžo net ir muzikantų veiklą, todėl prasimušti repo grupei, tokiai kaip MTM, buvo labai sunku. Takki ir MTM laimėjo "best modern Arabic act" kategorijoje gegužės 15-ąją Dubajuje vykusioje pirmojoje arabiškos muzikos apdovanojimų ceremonijoje.

"Didžiausias repo pliusas yra tas, kad ši muzikos forma leidžia išreikšti savo nuomonę įvairiais klausimais, kritikuoti, diskutuoti ir kitaip pasisakyti," sakė reperis Takki, atsiimdamas prizą. "Tai labai artima jaunimui, kuris dažnai neturi galimybių kitais būdais priversti įsiklausyti į jo balsą. Repas yra jaunimo kalba ir priemonė atskleisti socialines problemas bei gyvenimo tikrovę žvelgiant jo akimis. Arabiškajam pasauliui visada reikėjo kažko panašaus į repą."

Muzika yra toks neįprastas dalykas arabų šalyse, kad dainininkai ir reperiai beveik niekada nevartoja keiksmažodžių ar kitokių nepadorių išsireiškimų. Praeityje sunkiojo metalo gerbėjai buvo gaudomi policijos ir areštuojami už "velnio garbinimą".

Apdovanojimą MTM pelnęs hitas "Ommi Msafra", arba "Mano motina išvykusi", pasakoja apie vieną paauglį, kuris rengia vakarėlį tuo metu, kai jo motina išvyksta iš miesto, o vėliau nustemba, kai ši grįžta anksčiau ir nutraukia linksmybes.


   

Facebook comments