Etnomuzikinė vidurvasario kelionė Kirtimuose

Liepos 15 d. (trečiadienį) Vilniaus Kirtimų kultūros centras organizuoja renginį „Vidurvasario atokvėpis“, kuriame kviečia pasiklausyti dviejų atmosferinės muzikos kolektyvų, savo kūrybą moderniai apipinančių folkloro motyvais. Koncertuos grupės „Miglaukas“ ir „Undan“.

„Folkloras – tai gylis. Manome, kad kuriamoje muzikoje svarbu perteikti žinią iš praeities, nes ten galime pasisemti išminties, grožio ir meilės“ - sako grupės „Miglaukas“ muzikantai. Tuo tarpu grupės „Undan“ pavadinimas senąja prūsų kalba reiškia vandenį. Jie taip pat teigia, kad muzikuodami keliauja po savitas senojo gyvenimiško lietuviško folkloro interpretacijas.

Grupėje „Miglaukas“ dainuoja Dorotė Zdanavičiūtė, muzikinį foną kuria Ugnius Raugalas (ukulėlė, gitaros, perkusija, efektai, kilpos). Skirtingas patirtis muzikantai jungia į vieną bendrą miglos lauke liūlantį skambesį. Jų muzika supasi eksperimentinio post-folkloro, pasaulio (world) muzikos bei ambient-dub stilių lopšyje. Įvairiose kelionėse sugaudytais instrumentais gyvai raizgomos ritminės bei melodinės kilpos nuspalvinamos archainėmis lietuvių liaudies dainomis bei improvizacijomis.

Grupė „Undan“ jungdama senovinę lietuvišką gelmę su moderniomis ir multikultūrinėmis muzikinės raiškos priemonėmis išsaugo lietuviškų liaudies dainų giluminę esmę, o modernios priemonės suteikia spalvų, kurios tik dar labiau praturtina bendrą muzikinės kelionės atmosferą ir harmoniją. „Klausantis muzikos rekomenduojame pamiršti save, nes tik tada atsiveria durys į betarpišką bendravimą muzikos pasaulyje.“ – sako kolektyvo „Undan“ muzikantai. Grupėje kuria Judita Nutautė (vokalas, mbira), Laurynas Vaitulevičius (elektrinė ir akustinė gitaros, mbira, efektai) ir Adomas Šimkūnas (bansuri fleita, mbira, elektronika)

Abi grupės skaičiuoja dar tik antrus gyvavimo metus, bet per tą laiką jau koncertavo tokiuose festivaliuose kaip „Mėnuo Juodaragis“, „Tek saulužė ant maračių“, „Mandala“, „Nibiru“, „Masters of Calm“ ar „Yaga Gathering“, šiemet nepriklausomybės švenčių minėjimo metu lipo ant menų fabriko „Loftas“ scenos, o švęsdami Žolinę šiemet abi planuoja pasirodyti festivalyje „Gaia Gathering“.

Koncerto pradžia liepos 15 dieną (trečiadienį) nuo 20 valandos Kirtimų kultūros centro koncertų salėje (Dariaus ir Girėno g. 69, Vilnius). Kirtimų kultūros centras, organizuodami renginį „Vidurvasario atokvėpis“, dar kartą primena, kad pastaruoju metu čia vyksta vis daugiau įdomių koncertų, kviečiančių išeiti iš klausytojams įprastos zonos miesto centre.


   

Facebook comments