Eva: "Nepatenku į sekso simbolio apibrėžimą"

Neseniai debiutinį albumą "Darau ką noriu" išleidusi dainininkė Eva "VL Vakaro žinios" papasakojo, kaip iš žinomiems dainininkams pritariančiosios vokalistės tapo soline atlikėja ir kodėl nepyksta ant internautų, kurie ją išvadino "lope su dideliais papais ir nuliu balso".

Dviejų vaikų mama

Neseniai debiutinį albumą skambiu pavadinimu "Darau ką noriu" išleidusi Eva ir gyvenime galėtų ramia sąžine pasakyti, jog daro tai ką nori, t.y. dainuoja.

28 metų dainininkė ir dviejų sūnelių mama Evelina, sceniniu slapyvardžiu pasirinkusi vardo santrumpą, sako, jog dainavo nuo pat vaikystės - choruose, ansambliuose. Vėliau ją patraukęs estradinis dainavimas, kurio subtilybių iki šiol mokosi pas žinomą dėstytoją Nijolę Maceikaitę.

Tiesa, kol kas Eva dažniausiai testovėjo už nugaros žinomiems dainininkams.

Prieš keletą metų ji įrašė pritariamuosius vokalus bliuzo karalienės Arinos albume "Fragmentai", vėliau kartu su ja apvažiavo Lietuvą talkindama kaip pritariančioji vokalistė.

"Dainuoti scenoje man visai patiko, tad šis užsiėmimas virto mano profesija", - pasakojo Eva, vėliau koncertuose pritarusi Nedai, Irenai Starošaitei, Žilvinui Žvaguliui, grupei "Merlin".

Albumas - 5 metų darbas

Apie solinę karjerą Eva sakė pradėjusi galvoti seniai ir, anot jos, "pamažu krapštėsi savo studijoje". "Šis albumas - mano 5 metų darbas", - tvirtina Eva.

Dainininkė pati nekuria dainų - tą darbą palieka profesionalams. Tiesa, poros albumo dainų tekstus sukūrė pati. Kaip pati sako, tai padariusi "iš bado". "Gerus tekstus kuriantys žmonės dažniausiai yra "užversti" darbais, gali tekti ilgai laukti, kada jie turės laisvo laiko ir šviežią galvą", - aiškino dainininkė. Didelius reikalavimus dainininkė kelia ir prodiuseriams dėl įrašo kokybės - ji turi būti nepriekaištinga.

Įpratusi dainuoti, o ne žiopčioti

Dainininkė sako kol kas finansiškai neišgalinti samdytis gyvai grojančių muzikantų, todėl pasirodysianti koncertuose su daline fonograma - t. y. tik balsas skambės gyvai. "Už tokio dydžio honorarą, kokį galėčiau mokėti už koncertą, niekas nesutiks pusę metų repetuoti studijoje", - sako dainininkė.

Paklausta, kodėl nenori pasirinkti lengvesnio kelio ir scenoje tik žiopčioti į mikrofoną, Eva nusijuokia: "Na, aš įpratusi dainuoti. Be to, juk visą laiką dirbau su tokiais dainininkais, kurie dainuoja".

Atlikėja sakė neskirianti didelio dėmesio savo išvaizdai. "Gal tiek pat, kaip ir kiekviena savimi besirūpinanti moteris", - sakė Eva. Atlikėja tvirtino nesilaikanti dietų, taip pat nesilankanti soliariumuose, nes, anot jos, tai kenkia odai.

Tiek Lietuvoje, tiek užsienyje dailiosios lyties atstovės stengiasi sukurti kuo seksualesnį įvaizdį, nes tai daro nemažą įtaką populiarumui. Tačiau Eva sako nė neketinanti tapti sekso simboliu. "Manau, aš nepatenku į sekso simbolio apibrėžimą", - juokiasi dainininkė.

Pasiskolino Zemfiros dainą

Dainininkei šypseną, o ne pyktį sukėlė populiariose interneto svetainėse pasirodę pikti komentarai, esą ji perdainavusi populiarios Rusijos atlikėjos Zemfiros dainą.

"Vienas internautas piktinosi: neva, kas čia toji Eva, palyginti su Zemfira. Kitas aiškino, kad tai tokia lopė su dideliais papais ir nuliu balso. Apžiūrėjau savo krūtinę, tačiau man ji nepasirodė didelė. Bet džiaugiausi komplimentu", - iš internautų pastabų juokėsi Eva.

Beje, dainos "Viso gero" muziką iš Zemfiros Eva pasiskolino legaliai. "Kam vogti, jei galima viską sutarti gražiuoju, juolab Rusija yra šalia. Jiems paprašius, nusiuntėme dainos įrašą ir pažodinį lietuviško teksto vertimą. Zemfiros vadybininkai atsiuntė atsakymą, kad viskas yra gerai (matyt, iki tol buvo prastos nuomonės apie lietuvišką popmuziką) ir kad leidžiama be jokių mokesčių dainą "Viso gero" įtraukti į albumą ir atlikti per koncertus", - pasakoja Eva.

Susiduria su "neformato" problema

Nors beveik visus dainininkės Evos pasiūlytus kūrinius didžiosios komercinės radijo stotys paleisdavo į eterį, Eva sakė, kad ir jai tenka susidurti su "formato ir neformato" problema, tapusia tarp muzikantų tikru keiksmažodžiu.

"Susidaro įspūdis, kad dauguma atlikėjų yra "persona non grata", t. y. kad ir ką darytų, jų dainos vis tiek bus neformatas. Kyla klausimas, kas yra tas formatas? Radijo stotys galėtų paskelbti tų 100 taisyklių, kas yra formatas. Jei tavo daina atitinka didžiąją dalį tų taisyklių, vadinasi, ją turėtų groti", - sako atlikėja.

Evai kartais susidaro įspūdis, kad aukščiausias vietas topuose užima tie atlikėjai, kurie sunkiai padainuoja.


   

Facebook comments