Festivalis ,,Kilkim žaibu“ 2013: platus muzikinis spektras

Vos vienam mėnesiui belikus iki festivalio ,,Kilkim žaibu“, kuris vyks birželio 21–23 dienomis prie Lūksto ežero, skelbiami paskutinieji festivalio dalyviai.

Kadangi šiemet festivalis vyks ilgiau nei iki šiol (tris dienas ir tris naktis) ir prasiplėtus festivalio trukmei, buvo nupsręsta praplėsti ir muzikinį spektrą.

Festivalis kaip ir kasmet demonstruos evoliuciją nuo archainio folkloro ir senųjų tradicijų iki folkroko ir sunkiausios muzikos. Šiemetinės programos eiliškumas:

birželio 21 d., penktadienis, skiriamas vien senovinei programai, Rasų šventimui;
birželio 22 d., šeštadienis, koncertas nuo archaninio folkloro iki folkroko ir pagoniško metalo;
birželio 23 d., sekmadienis, įvairių stilių metalo muzikos grupių koncertas.

Trečiąją dieną festivalio stilistikos paįvairinimui prisijungė dar trys sunkiasvoriai kolektyvai, tai:

,,Balfor“ – black death metalo skleidėjai iš Ukrainos. Grupės muzikinis stilius įvardijamas kaip „barbaric black metal“, o muzikos kritikų šiandien ukrainiečiai vertinami kaip viena perspektyviausių savo šalies black metalo grupių. Greitą, bet melodingą black metalą grojantys ,,Balfor“ yra gerai žinomi ne tik Ukrainoje, bet ir už jos ribų. Aktyvumu pasižymintys ukrainiečiai yra koncertavę daugelyje Europos šalių. Lietuvoje ir apskritai Baltijos krašte grupė svečiuosis pirmą kartą.

,,Paralytic“ tai lietuviško death metalo viltis, lūkesčiai ir viskas, ko reikia šio stiliaus gyvasčiai palaikyti. Šiuo metu ,,Paralytic“ įrašinėja debiutinį albumą, tad belieka laukti pasirodymo festivalyje ,,Kilkim žaibu“.

,,Malduguns“ – Latvija, senosios mokyklos death metalo grupė tai tam tikras savotiškas atradimas. Tai death metalo penketukas, užgimęs pogrindinėje Latvijos scenoje 2010-ųjų pradžioje. Latvių kalba atliekamas jų debiutinis albumas „Pēddzinis“ pasiekė visuomet sunkiai įgyvendinamą siekį – skambėti šviežiai ir žengti kur kas toliau, nei tik atkartoti kitas grupes bei tuo pačiu metu nesulaužyti žanro kanonų per daug nenuklystant į neištirtas teritorijas. „Broliukai“ festivalio publikai garantuos aukščiausios prabos death metalo doze.

Kitos dvi skelbiamos grupės radikaliai skiriasi nuo nuožmiųjų ,,Kilkim žaibu“ programos atstovų. Šios dvi lietuviškos grupės priskiriamos Rasų šventimo programai. Tai švelni ir romantiška trijų merginų ir dviejų vaikinų eksperimentinio post folkloro grupė ,,Sen svaja“. Senąsias lietuvių liaudies melodijas ir sutartines kolektyvas praturtina rytų, slaviškais ir akustinio džiazo motyvais. Kuriamoje muzikoje gausu įvairių tautų folkloro motyvų. Grupė taip linksta į šamanizmą. Tai galima pastebėti meditacinio atspalvio kūriniuose.

GYVATA – Klaipėdos krašto grupė, vienijanti bendraminčius mylinčius ir puoselėjančius senąsias mūsų tautos tradicijas. Nuo 2009 m. gyvuojantis pajūrietiškos dvasios kolektyvas jau spėjo sudalyvauti nemažai festivalių bei išleisti albumą „Su vėjužiu kalbėjau“.

Festivalio ,,Kilkim žaibu“ organizatorius Daividas Kurlis teigė, kad ,,dalyvių gretos dar gali nežymiai keistis, pasipildyti pavieniais viduramžių amatų meistrais ir kariais, bet iš esmės dalyvių sąrašas jau nebeilgės. Bet tai nereiškia, kad imsime stokoti veiklos. Atvirkščiai – organizacinė virtuvė verda pilnu pajėgumu, užsikelta renginio kokybės kartelė yra aukščiau, nei įprasta. Šiemet festivalis turės didžiausią sceną (nei buvo iki šiol) su aukščiausio lygio aptarnavimu. Esame tikri, kad šiemet šis festivalis bus ypač griausmingas“.


   

Facebook comments