Filmas apie grupę „Dissimulation“ - "Trys Dienos" - dalyvaus sunkiosios muzikos filmų festivalyje JAV

Porą metų kurtas dokumentinis filmas, pasakojantis apie Anykščių sunkiosios muzikos kolektyvą „Dissimulation“, dar nepasirodęs viešai, jau sulaukė dėmesio iš svetur. Šių metų kovo 31 – balandžio 3 d. Los Angeleso mieste JAV – visai šalia Holivudo – nugriaudės pirmasis istorijoje išimtinai sunkiąjai heavy metalo muzikai skirtas filmų festivalis, taip ir pavadintas „Heavy Metal Film Festival“. Festivalio iniciatoriams ši idėja gimė po to, kai tokie filmai kaip „Metal: A Headbangers Journey“, „Heavy Metal in Baghdad“ bei „Until The Light Takes Us“ sulaukė nemažos sėkmės, ir pastaruoju metu pasipylė tuntai kitų įvairaus tipo dokumentinių, kelioninių ir koncertinių vaizdo siužetų, susijusių su kraštutine sunkiąja muzika. Tai tapo papildoma menine dimensija, plečiančią supratimą apie ekstremalias išraiškos formas.

Oficialioje festivalio programoje bus rodoma trylika komisijos atrinktų pilnametražių filmų, tarp kurių ir „Trys Dienos“. Kol kas oficialiai festivalio programa dar neskelbiama, tačiau kokie bus kiti filmai, sužinosime artimiausiu metu.

Ta proga plačiau pristatome mūsiškę dokumentiką, ir leidžiame suktis antrąjam pristatomąjam treileriui:

Pasak filmo režisierės Dainos Pupkevičiūtės, „Trys Dienos“ pirminė mintis buvo papasakoti „Dissimulation“ istoriją, kuomet manyta, kad grupė baigė savo egzistenciją. Tačiau su muzikantais paruošti interviu apie tai, dėl ko ir kaip grupė gyvavo, paskatino trijulę atsikurti koncertiniu pasirodymu sunkiosios muzikos festivalyje „Velnio Akmuo“ 2009-aisiais, vykusiame gimtąjame grupės mieste – Anykščiuose.

Šio radikalaus lemties posūkio dėka, filmas taipogi smarkiai pakito – nuo įprastos archyvu ir interviu paremtos dokumentikos jis tapo kelio filmu, vedančiu žiūrovą ne praeities labirintais, o kviečiančiu dalyvauti dabarties sūkuryje: repeticijose, kelionėse, susitikimuose, prieškoncertiniame jaudulyje, pokoncertiniame atsipūtime, metafiziniuose pokalbiuose ir naktiniuose pasivaikščiojimuose.

Pirmasis filmo treileris:

Filmo premjera Lietuvoje numatoma balandžio pradžioje viename iš Vilniaus kino teatrų.


   

Facebook comments