"Hip-Hop Appreciation Week" turi puikų pakaitalą

"Kai mes išradome Hip-Hop'ą, tikėjomės kad tai bus taikos, meilės ir vienybės simbolis. Be to norėjome, kad Hip-Hop'o kultūra atitrauktų jaunimo dėmesį nuo nusikaltimų ir priverstų bet kurį žmogų rasti savyje tai, ko jis niekada nesitikėjo esant." (Afrika Bambaataa)

Šie ir panašūs žodžiai skatina susimąstyti, ar Hip-Hop'o krikštatėviai yra patenkinti tuo, ką šiandien simbolizuoja jų išradimas. Šiaip ar taip, priminti tikrąją Hip-Hop'o prigimtį ir paskirtį dar yra kam. Tas pats KRS-One, su savo "Temple of Hip-Hop" organizacija, čia neabejotinas lyderis, bet jis ne vienintelis toks. Kažkas panašaus į Niujorko "Hip-Hop Appreciation Week" vyks šių metų birželį Bostone ir Toronte. Tai šventė, pavadinimu "Hip-Hop Peace & Unity Fest", organizuojama įrašų kompanijos "Inebriated Rhythm" (Kompanija priklauso repo prodiuserių komandai Inebriated Beats, kurios narys Soul Supreme, gimęs Švedijoje, praėjusiais metais išleido repo kompiliaciją "The Saturday Nite Agenda"), padedant Bostono bei Toronto miestams, kitai įrašų kompanijai "Grit Records" ir minėtai organizacijai "Temple of Hip-Hop". Praėjusiai metais Bostone šventė vyko pirmą kartą ir buvo tokia sėkminga, kad šiais metais nuspręstą ją padaryti dar didesnę. 2003-ųjų birželį Bostone buvo susirinkę apie 25,000 Hip-Hop'o mylėtojų, kurie entuziastingai dalyvavo visuose renginiuose. Repo koncertas buvo tik viena daugelio sudedamųjų šventės dalių, kurioje dalyvavo tokios legendos, kaip KRS One, Big Daddy Kane, PMD (iš EPMD) ir Ed O.G, kartu su underground'eriais Pharoahe Monch, Skillz ir kitais. Kitas šventės renginys buvo savotiškos Hip-Hop'o paskaitos, kurių skaitymu užsiėmė pats KRS-One, apie 15 metų žinomas pravarde "The Teacher". Paskaita, pavadinimu "Youth, Hip-Hop, and the Community", buvo panaši į ankstesnes populiarias legendinio MC paskaitas, dėstytas kaikuriuose JAV universitetuose. Be viso to vyko viešos diskusijos tarp Hip-Hop'o gerbėjų bei žymių atstovų, užimančių aukštas pareigas asmenų ir bendruomenės lyderių.

Šiais metais planuojama šventę praplėsti ir surengti ne tik Bostone (birželio 16-17d.), bet ir Kanados mieste Toronte (birželio 23-25d.). Tikimasi sulaukti iki 50,000 žmonių abiejose vietose. Kadangi "Hip-Hop Peace & Unity Fest" yra šventė, skirta Hip-Hop'o kaip taikos ir vienybės simbolio propagavimui, siekiama atėjusius žmones paskatinti kuo aktyviau įsitraukti į viešą dialogą su atitinkamais žmonėmis, galinčiais paaiškinti Hip-Hop'o kultūros principus ir idėjas. Kitas svarbus momentas - old-shool žvaigždžių ir intelektualių reperių pasirodymai, savo kokybe ir įspūdingumu perspjaunantys bet kokį šių dienų repo žvaigždžių koncertą. Šių metų šventėje pasirodys dar daugiau puikių hiphoperių: Soulive, CL Smooth, The Beatnuts, KRS-One, Erick Sermon, Jeru The Damaja, Kardinal Offishall, DJ Revolution, The Floor Lords, Shuman, Akbar, Supastition, J-Zone, Sol Uprising, An Ion, Soul Supreme ir dar daug kitų.

KRS-One yra tas žmogus, kuris verčiau mirs, nei praleis tokį renginį. Štai ką jis sakė apie tai: "Nors vieną kartą metuose mes galime atsigriebti ir pakelti Hip-Hop'o įvaizdį žmonių akyse. Be galo svarbu, kad tokios šventės egzistuotų, nes tai didžiausias Hip-Hop'o kultūros ramstis šiandien."

Daugiau informacijos galite rasti svetainėje .

Beje, sekantis KRS-One albumas "Keep Right" bus išleistas gegužės 18-ą dieną - tuo metu, kai vyks "Hip-Hop Appreciation Week". Jei abejojate, ar visa tai verta dėmesio, apsilankykite svetainėje .


   

Facebook comments