Į Kauną pirmą kartą atidundės gyvas „Balkanaktis“

Penktadienį, vasario 22-ąją, nuo 21 val. Kauno klube „Punto Jazz Palėpė“ (Kęstučio g. 6) ugningą vakarėlį „Balkanaktis“ surengs Balkanų muziką propaguojantis didžėjų trio „Baltic Balkan“ bei gyvai radikalią etninę muziką atliekantis dvylikos asmenų orkestras iš Vilniaus „Banda Dzeta“.

Balkanų muzikos šokių vakarų ciklas į Lietuvą atviliojo ne tik žymiausius šio stiliaus muzikos someljė iš užsienio (DJ Prinseną Paulistą iš Oslo, DJ Borziną iš Helsinkio, Londono aktyvistą Fredą Balkayou ar DJSuperStereo iš Vengrijos), bet ir jo iniciatoriams, Baltic Balkan, pelnė šių metų alternatyvios muzikos apdovanojimų „T.Ė.T.Ė.“ nominaciją tapti geriausiais šalies didžėjais.

Kosovo diskotekose išbandyti šlageriai

Per praėjusius metus legendos apie Baltic Balkan pasirodymus pasklido ir už Lietuvos ribų – jie lankėsi Londone, Viesbadene, Frankfurte, Taline ir Helsinkyje, pradėjo grupės „Romengo“ gastroles, koncertavo festivalyje „Terno Vilna“, lankėsi unikaliame renginyje „Volnae Pavetra“ Baltarusijoje ir netgi kaitino Prištinos kino festivalio vakarėlį Kosove!

Penktadienį Baltic Balkan pakartos tai, ką jau yra išbandę šokių aikštelėse – surengs bendrą pasirodymą su varinėmis dūdomis, ukulėle, mušamaisiais ir elektriniu bosu ginkluota kapela Banda Dzeta. Abu kolektyvai kartu atliks legendinį kūrinį „Katapulta“, kurį pernai išleido Suomijos world stiliaus muzikos įrašų kompanija „Maasto records“.

Įkvėpimo sėmėsi iš geriausių pasaulio dūdų meistrų

Kapelą Banda Dzeta subūrė Vincento Lapino slapyvardžiu žinomas Vilniaus bosistas, dirigentas ir alternatyvaus folkloro entuziastas Justinas Važnevičius. Per kelerius metus kolektyvas, kuris iš pradžių savo stilių kiek ironiškai vadino „minimal indie post brass“ vardu, išleido albumą „Shortly and Loudly“, ne kartą koncertavo Rusijoje, Estijoje, Latvijoje ir Lenkijoje, o neseniai – ir Lietuvos televizijos studijoje, kur jų gyvai atliekamą pasirodymą įrašė bei transliavo „LRT Kultūros“ kanalas.

Per žiemos pertrauką Banda Dzeta kolektyvo nariai aplankė vieną iš žinomiausių pasaulio čigonų muzikos atlikėjų – net dvylika įvairiais pučiamaisiais ir perkusija grojančių muzikantų vienijančio orkestro „Fanfare Ciocărlia“ – koncertą. Didžiausių pasaulio miestų scenose grojantis ansamblis šį kartą pasirodė... nedideliame Latvijos mieste – Valmieroje. Koncerto metu Banda Dzeta muzikantai įsikūrė pirmoje salės eilėje, o svečių iš Dagico paraginti nestovėti, patys pirmieji įsitraukė į šokio sūkurį. „Nuotaika buvo nuostabi“, – apie susitikimą su Balkanų muzikos įžymybėmis „Fanfare Ciocărlia“ sakė Banda Dzeta lyderis Justinas.

Vakarėlis – tarsi paskutinį kartą gyvenime

Visus, norinčius įsitikinti, kad ne tik gerai parinkti kūriniai iš Balkanų, bet ir gyva pučiamųjų muzika puikiai tinka šokti, „Balkanakčio“ rengėjai kviečia penktadienį apsilankyti „Punto Jazz Palėpėje“. O norintiems pasipuošti – nepamiršti ūsų, aukso dantų, o gal ir atvykti raitiems!


   

Facebook comments