Į sceną sugrįžta neįvertintos grupės

Kovo 7 dieną sostinės gyvos muzikos bare „L‘amour“ rengiamame pirmajame klubiniame festivalyje „Blogos grupės gerai groja“ į sceną po ilgos pertraukos sugrįš vilniečių indie grupės „Zima“ bei „Tai ką?“. Prieš aštuonerius metus, amžių sandūroje, ir „Zima“, ir „Tai ką?“ buvo vertinamos kaip vienos įdomiausių savo žanro grupių ir turėjo gana gausų savo gerbėjų būrį tarp akademinio jaunimo ir muzikos snobų.
„Tai ką?“ kartu su iki šiol gyvuojančiu kolektyvu „Dr.Green“ buvo pirmosios Lietuvos grupės, šalį „apkrėtusios“ ska muzikos virusu. 1997 metais susibūręs kolektyvas per trejus gyvavimo metus, iki savo išsibarstymo 2000-aisiais, spėjo išleisti vieną kasetinį albumą „Nabadango“ ir užkariauti nemenko būrio gerbėjų simpatijas.

1996 metais susibūrusi „Zima“, iš pradžių grojusi aštrų roką, vėliau pakrypo į socialinį ironišką, italų estrados gaidomis persunktą disco punk stilių, padėjusį grupei pelnyti ne tik lietuvių, bet ir olandų, čekų simpatijas. Pagreitį įgavusi grupė 2002 metais netikėtai išsibarstė kas sau – vieni grupės nariai emigravo, kiti „nusėdo“ įmonėse, o grupėje būgnus mušęs būsimasis Kanų kino festivalio laureatas Saulius Drunga-Smalkė paniro į scenarijų rašymus. Pernai už scenarijų „Anarchija Žirmūnuose“ Kanuose pripažintas jaunuoju Europos talentu mielai priėmė kvietimą prisijungti prie atgimusios grupės „Zima“ veiklos.
Kartu su atgimusiomis „Zima“ bei „Tai ką?“ festivalyje pasirodys dar du sostinės kolektyvai – tryliktus savo egzistavimo metus skaičiuojantis „Verslo rizikos rezervas“ ir indie scenos veterano Marijaus Bernoto prieš septynerius metus suburta grupė „Sportas“, praėjusiais metais pagaliau išleidusi savo debiutinį albumą „Žemiau juostos“.

„Blogos grupės gerai groja“ – tai sentimentalus renginys, reveransas „Geležinio kablio“ kartai ir „Blogiausių grupių festivaliui“. Kai praeini pro šiuos apleistus rūmus, mintyse iš karto iškyla čia vykę koncertai, neįtikėtinai šaltos patalpos, slidūs laiptai ir nuolat apsemti tualetai“, - sako pirmojo festivalio „Blogos grupės gerai groja“ organizatorius, grupės „Zima“ lyderis Tomas Misiūnas. Tokiomis ekstremaliomis sąlygomis praėjusio amžiaus paskutiniame dešimtmetyje formavosi visa originali, bet neįvertinta sostinės nepriklausomos muzikos karta, dalis kurios vėl savo pasirodymus surengs kovo 7-ąją.


   

Facebook comments