INTERVIU | Su pirmąja daina "Falling Apart" prisistato kauniečių pop-roko projektas "Leav" (+ audio)

Kauniečių Mato ir Dangiro duetas Lietuvos muzikos padangėje gerai žinomas. Vaikinų daina „Nesvarumo būklė“ - tai pirmoji lietuvių kalba skambanti daina, atsidūrusi „VEVO“ muzikiniame kanale. Patys Matas ir Dangiras – tik treti lietuvių atlikėjai, prisistatę „VEVO“, kuris duris atveria ne kiekvienam norinčiam. Vaikinai ne tik atlieka dainuojamosios poezijos kūrinius, bet taip pat yra ir daugelio festivalių laureatai, rengia gausybę muzikinių programų ir prisistato jaunimui.

Talentingų vaikinų ambicijos didelės - dar šį pavasarį jie susibūrė naujam muzikiniam projektui – pop/rock muziką atliekančiai grupei „Leav“. Pasak jaunųjų atlikėjų, jiems svarbu į Lietuvos modernaus roko pasaulį įnešti naujovių, kviesti jaunus žmones burtis, jų atliekamoje muzikoje rasti sau artimų dalykų.

Naujausias grupės „Leav“ darbas – pirmoji daina „Falling Apart“, kuriai atlikėjai yra paruošę ir vaizdo klipą. „Kūrinys, manau, aktualus kiekvienam iš mūsų, kadangi klausytojams kalbame apie juos pačius. Kad ir kaip beviltiškai kartais jaučiamės, tai išsisprendžia, kai esame stiprūs ir užsispyrę. Todėl norime apie įkvepiančius dalykus kalbėti garsiai, išreikšti mintis muzikoje“, – teigia grupė „Leav“.

Pakalbinome grupės gitaristą Dangirą:

Kiek man žinoma, grupės nariai jau ganėtinai seniai vienas kitą pažįsta. Kiek laiko Jūs pažįstami ir kas sudaro Jūsų grupę?

- Taip, grupės nariai yra pažįstami ir labai geri bičiuliai nuo pat pirmos klasės.

Grupę "Leav" sudaro Matas Kaunietis (vokalas), Dangiras Petraitis (gitara), Vladas Kofyrinas (bosas).

Ko vedini sukūrėte grupę "Leav"?

- Kartu su Matu grojome dainuojamąją poeziją, tačiau visada visada norėjau kažko daugiau ir trankiau, tad pakalbėjau su Matu ir abu nusprendėme kurti grupę. Tuomet pasikvietėme savo gerą draugą bosistą Vladą prisijungti prie mūsų. Pirmosios "Leav" dainos įrašuose būgnų partijas įrašė Augustinas Šalčius, kuris taip pat yra bičiulis nuo pirmos klasės. Su šia grupe norime į Lietuvos roko pasaulį įnešti naujovių, kviesti jaunus žmones burtis, mūsų atliekamoje muzikoje rasti sau artimų dalykų.

Kodėl būtent "Leav"? Kodėl ir kam kilo idėja pasirinkti šį pavadinimą?

- "Leav" mums asocijuojasi su žodžiu "leave". Idėja kilo man, po ilgų ir kankinančių svarstymų su draugais.

Ką įvardintumėt didžiausiu asmeniniu muzikos įvertinimu?

- Didžiausias muzikos įvertinimas mums yra žmonių šypsenos, džiaugsmas klausantis mūsų kūrybos ir galimybė įnešti į klausytojų širdis gerų emocijų.

Ar šiuo metu turite paruošę daugiau dainų be pirmojo singlo "Falling Apart"?

- Šiuo metu ruošiame dar keturias dainas, kurios skambesiu tikrai nenusileidžia mūsų debiutinei dainai.

Kodėl, kaip pirmąjį singlą, pasirinkote "Falling Apart"?

- Nes būtent šią dainą įsivaizdavome kaip debiutinį singlą, ji šiuo metu yra artimiausia mūsų sieloms.

Kaip jau minėjote, be "Leav" turite ir dainuojamosios poezijos projektą, kuriame groja bei dainuoja grupės vokalistas Matas. Ar viskam užtenka laiko?

- Taip, kartu su Matu turime dainuojamosios poezijos projektą, pavadinimu „Matas ir Dangiras“, dabar kai subūrėme naują grupę bandome laiką skirti lygiomis dalimis tiek vienam tiek kitam projektui.

Kokie artimiausi planai? Galbūt ne už ilgo galime tikėtis Jūsų EP ar net albumo?

- Artimiausias planas kol kas yra pradėti aktyvią koncertinę veiklą, o tuomet galbūt planuosime išleisti savo debiutinį EP.

Šiuo metu grupė aktyviai ruošiasi koncertinei veiklai, prisistatyti viešajai erdvei vaikinai planuoja jau gegužės-birželio mėnesiais.

Parengė Mantas Daleckis


   

Facebook comments