Ispaniškos ir čigoniškos gitaros karalius Jesse Cook su grupe surengs pasirodymą Vilniuje

Geros naujienos pietietiškos, ugningos ir aistringos muzikos gerbėjams! Kanados gitaristas Jesse Cook, pripažintas „romantiškos ispaniškos gitaros“ karaliumi, pirmą kartą atvyksta į Lietuvą su savo grupe, su kuria atliks geriausias meilės ir erotiškumo auros kupinas kompozicijas, užvaldančias visus be išimties – net pačius skeptiškiausius klausytojus!

Visas šis gėris vyks rugsėjo 27 d. 19.00 val. Vilniaus kultūros rūmuose (VRM rūmai), Žirmūnų g. 1E. Norinčių pajusti muzikinį orgazmą yra gerokai daugiau, nei gali sutalpinti koncerto salė, tad bilietais ir geriausiomis vietomis pasirūpinkite iš anksto!

Šiais metais Jesse Cook pelnė žurnalo Acoustic Guitar magazine sidabro apdovanojimą (Player’s Choice Award) kaip geriausias flamenko gitaristas. Auksas neabejotinai atiteko jo dievybei Paco de Lucía, o bronza - Vicente Amigo. Daugelis pasaulio gitaros virtuozų vadina Jesse Cook bene geriausiu šiuolaikiniu gitaristu!

Jesse Cook gimė Paryžiuje. Jo tėvai - kanadiečiai. Savo vaikystę Jesse praleido keliaudamas Prancūzijos ir Ispanijos pietuose (flamenko gimtinėje!), sugerdamas jį supančių vietovių savitumą.

Būdamas trejų metų amžiaus, berniukas pradėjo daryt pirmus, dar netvirtus bandymus gitara atkurdamas girdėtas melodijas. Po to, kai Jesse šeima persikėlė į Kanadą, jis įstojo į Gitaros akademiją. Vėliau 16-metis vaikinas vėl sugrįžo į Prancūziją ir Ispaniją tam, kad dar kart atrasti mistiškąjį ir jį viliojantį flamenką - savo vaikystės muziką. Būdamas santykinai jaunas Jesse Cook yra gerai žinomas ir pripažintas daugelyje šalių. Jo muzika žaibiškai išplito po visą pasaulį ir tapo itin populiari ir paklausi. Tačiau įrašinėti albumus Jesse pradėjo ne taip seniai.

Paprastai, apibūdindami tam tikrą muziką, ieškome jai analogų, bandome paaiškinti jos išskirtinumą per panašumus su kažkuo jau žinomu, bet tai ne tas atvejis. Toks būdas neveikia vien dėl to, kad Jesse Cook muzika nepanaši į nieką kitą. Atlikimo forma jo muzika – flamenkas, tačiau bandymai keliais žodžiais apibūdinti tai, ką atlieka Jesse Cook, gali tapti nevaisingais vien dėl to, kad šio gitaristo muzika – verčiau vientiso pasaulio atspindys, bendražmogiškos visatos kvėpavimas ir mūsų bendrųjų žemiškųjų namų balsas. Rytietiški motyvai ir Afrikos būgnai suteikia aistringai ir „bekompromisei“ Jesse Cook muzikai ypatingą prieskonį. Be kitų dalykų, jis - puikus gitaristas, lengvai ir virtuoziškai žaismingai atliekantis pačius sudėtingiausius pasažus. Lig šiol kiekvienas Jesse Cook albumas „pasižymėjo“ karščiausių New Age kūrinių reitingų viršūnėse. Sulig kiekvienais metais Jesse Cook vardas skamba pasaulyje vis garsiau ir garsiau.

Jesse yra daugybės tarptautinių apdovanojimų savininkas, tačiau jo varomoji jėga - visai ne tai. Gyvo garso koncertiniai pasirodymai yra jo tikrasis gyvenimo tikslas ir džiaugsmas!   

Facebook comments