Įteikti alternatyvios muzikos apdovanojimai „A.LT 2006”

Vilniuje įvyko antrųjų Lietuvos alternatyvios muzikos apdovanojimų „A-LT“ įspūdingas koncertas, kuriame buvo įteikti apdovanojimai už 2006-ųjų metų pasiekimus įvairių stilių Lietuvos muzikantams.

„Metų albumo“ apdovanojimą gavo Šiaulių britroko grupė The Brainers už „Disco Balss“, „Metų proveržio“ – dailininkė ir atlikėja iš Visagino Alina Orlova, o daugiausiai gerbėjų balsų SMS žinutėmis surinko ir „Tautos balso“ apdovanojimą gavo gotikinio stiliaus grupė „Daddy‘s Dolls“.

Metų specialųjį apdovanojimą gavo metalo muzikai skirtas portalas „Ferrum.lt“, „Už nuopelnus scenai“ po mirties apdovanotas žurnalistas ir muzikos kritikas Virginijus Mizaras, o geriausiu metų renginiu pripažintas gegužę Vilniuje vykstantis gotikinės muzikos ir kultūros festivalis „Kunigunda Lunaria“.

Apdovanojimai išdalinti ir atskirų muzikos stilių lyderiams. Geriausia „punk“ ir „ska“ grupe pripažinti „dr.Green“, geriausios „funk“ grupės apdovanojimą antrus metus iš eilės atsiėmė „Bitės“, o geriausios „gothic“ grupės vardas vėl suteiktas „Xess“. Beje, ši grupė gavo ir geriausio vaizdo klipo apdovanojimą už „Suck Xess [sucess]“, kurį režisavo jaunas video menininkas Petras Skukauskas.

Geriausia roko grupe šiais metais išrinkti „Gravel“, geriausiu repo ir hip hopo kūrėju bei atlikėju – Messiah, geriausia elektroninės muzikos grupe – „Dublicate“. „Folk“ muzikos kategorijoje apdovanotas kompozitorius Donis (Donatas Bielkauskas), o eksperimentinės muzikos kolektyvų tarpe – projektas „Girnų Giesmės“, kurį įkūrė Laurynas Jukonis.

Kam atiteks “A.LT” apdovanojimai sprendė 30-dešimt leidybinių firmų, žiniasklaidos, kūrybinių susivienijimų atstovai ir muzikos kritikai.

Renginio ceremoniją vedęs Remigijus Ruokis ant peties pasitupdė gyvą triušį, o atskirų nominacijų prizus teikė spalvingos asmenybės, tarp kurių buvo šou menas Algis Greitai, MTV laidų vedėja Ugnė Skonsmanaitė, europarlamentarė Margarita Starkevičiūtė ir kiti.

„A.LT 2006“ nugalėtojų pilnas sąrašas

Metų albumas

Brainers „Disco Balls“

Metų muzikinis vaizdas

Xess "Suck XESS [success]“

Metų renginys

Kunigunda Lunaria 2006

Metų proveržis

Alina Orlova

Už nuopelnus scenai!

Virgis Mizaras (po mirties)

Metų Specialus apdovanojimas!

Ferrum.lt

"Tautos balsas" (pagal gerbėjų balsavimus SMS žinutėmis)

Daddy‘s Dolls

Pagal stilius:

Metų Metal grupė/atlikėjas (metal/hard rock/)

Andaja

Metų Gothic grupė/atlikėjas (gothic/dark wave)

Xess

Metų Punk grupė/atlikėjas (punk/hardcore/ska)

Dr.Green

Metų Rock grupė/atlikėjas (alternative/rock)

Gravel

Metų Funk grupė/atlikėjas (funk/acid jazz/reggae)

Bitės

Metų Etno grupė/atlikėjas (folk/neofolk/world/roots)

Donis

Metų Experimental grupė/atlikėjas (ambient/industrial/experimental)

Girnų giesmės

Metų Electronic grupė/atlikėjas (dance electronic)

Dublicate

Metų Hip – hop grupė/atlikėjas (hip – hop)

Messiah


   

Facebook comments