Jimi Hendrixo Londono namai taps muziejumi

Londono namas, kuriame kadaise gyveno gitaros genijus Jimi Hendrix, bus paverstas muziejumi ir atvertas lankytojams.

"The Heritage Lottery Fund" (HLF) skirtų 1,2 mln. svarų sterlingų dėka bus atkurtas buto interjeras, kuriame Sietle (JAV) gimęs Hendrixas su pertraukomis gyveno Londone nuo 1968 metų, kai dar buvo praktiškai nežinomas muzikantas.

Čia 23-uoju numeriu pažymėto karalių Jurgių epochos namo mansardoje Brook Street gatvėje Hendrixas gyveno su savo drauge Kathy Etchingham. Už nuomą jie mokėdavo 30 svarų sterlingų per savaitę. Vėliau Hendrixas apibūdino šį butą "vieninteliais namais, kuriuos tik kada turėjo."

Daug metų Hendrixo gerbėjai stengėsi patekti vidun. Itin retais atvejais jiems būdavo leista, tačiau jame nebuvo daug daiktų, į kuriuos galima pasižvalgyti. Dabar autentišką išvaizdą atgavusiame bute bus galima išvysti Hendrixo namų apyvokos daiktus, muzikinius instrumentus bei kitus su jo muzikiniu palikimu susijusius dalykus, nekalbant jau apie tiksliai atkurtą išlikusių baldų išdėstymą.

Šalia esančiame, 25-uoju numeriu pažymėtame name 18-ojo amžiaus viduryje gyveno vokiečių kilmės kompozitorius George Frideric Handel. Pastaruosius 13 metų Hendrixo butą buvo užėmęs Hendelio namo-muziejaus personalas, kuris naudojo jį kaip tarnybines patalpas. Muziejus "Handel House" atsidarė 2001-aisiais ir okupavo buvusį Hendrixo butą, tačiau plokštelė ant Hendelio namo su jo vardu buvo pakabinta dar 1952-aisiais.

Kai Hendrixas sužinojo apie tokio garsaus žmogaus kaimynystę, ėmė domėtis, ką jis yra sukūręs, gyvendamas Brook Street gatvėje. Pasirodo, kad apsigyvenęs šioje vietoje, Handelis sukūrė daug garsių savo darbų, tarp kurių yra orkestrinė siuita "Vandens muzika" (Water Music) ar vienas didingiausių jo darbų - oratorija "Mesijas" (The Messiah).

Kai tik atsidarys ir Hendrixo muziejus, jis tarsi sujungs abi epochas: planuojama, kad čia bus pravedinėjamos muzikos istorijos paskaitos, kurios apims laikotarpį nuo baroko iki roko.   

Facebook comments