Juozo Erlicko prognozė: kas laimės Europos futbolo čempionatą?

Laimės lietuviai, nes jie nežaidžia. Mažiau išlaidų alui.

Laimės mūsų moterys, nes vyrą, kai nežaidžia lietuviai, lengviau atplėšti nuo televizoriaus, pasiųsti krautuvėn ar kitom namų ūkiui naudingom kryptim.

Laimės futbolas, nes, kai nežaidžia lietuviai, futbolą galima stebėti daugmaž blaivia akimi. O tada pastebi daug šio žaidimo trūkumų.

Dvidešimt darbingų vyrų kone kas dvi valandas lekia iš vieno aikštės galo į kitą, o to lėkimo rezultatas dažnai – 0:0. Ką tai galėtų reikšt?

Lietuvoj, tai reiškia, jog narsūs vyrai parodijuoja Seimą ir Vyriausybę. Kas gi tas nusmurgęs tipelis, kuris kitų nepaveja, sustoja ir švilpia? Aišku, tai Valentinas Junokas.

Bet ką gi reiškia futbolas išsivysčiusiose šalyse? Deja, tų šalių gyventojai dar nėra tiek išsivystę, kad sugebėtų į šį klausimą atsakyti. Aišku viena: futbolas turi būti kitoks. Kamuolio spardyti nereikia. Kamuolys nekaltas. Kalta aplinka, kuri kliudo kamuoliui pasiekti tikslą. Todėl kiekvienas save gerbiantis futbolininkas, jeigu jam triskart sukliudo spirti kamuolį į vartus, ketvirtąsyk jau spirs gynėjui į subinę.

O geriausia – futbolo kamuolį prikimšti trotilo. Tada jau pirmas spyris būtų rezultatyvus.

Kol to nėra, Europarlamentas turi spręst, kokia komanda kokiu rezultatu laimės ir šį rezultatą paskelbti rungtynių išvakarėse. Kitaip sirgaliai – ypač anglai – nervinasi ir spardo vieni kitiems galvas. Bet gyvenam ne Brazilijos džiunglėse. Išsaugokime dalį anglų ateities kartoms. Tai ir būtų didžiausia – humanizmo! – pergalė.


   

Facebook comments