Klubas INTRO: užsidaro, deja, tai tiesa, bet linksmai!

Vilniečių ir miesto svečių pamėgta vieta, kultūros centras, trumpai liaudyje vadinamas klubu INTRO: šį visą savaitgalį švęs paskutinį kartą. Atsisveikinimai su mylinčiais lankytojais vyks nuo ketvirtadienio iki sekmadienio, ir tai bus labiau linksma nei liūdna.

Geriausi visų laikų klubo rezidentai pasirodys įvairiomis dienomis, tuzinas DJų ir daugybė grupių kvies švęsti paskutinį kartą pamėgtoje erdvėje.

“Užsibrėžti tikslai įgyvendinti, kokybiška muzika ir jauni muzikantai pristatyti, gyvo grojimo sintezė su elektronine muzika taip pat pavyko, dabar galima ramiai ir užsidaryti” - sako klubo atstovė spaudai.

Žmonių sukviesdavęs iki 2000 per vakarą, klubas negalėjo skųstis nepopuliarumu, atstovaujamų muzikos stilių ir nepriklausomų pažiūrų klubas turėjo savo veidą ir mylinčią publiką.

Didžiausias kada vykęs projektas klube INTRO:, tai Balticoco elektroninio meno festivalis; įdomiausias informacine prasme, pristatantis miestus ir jų kultūrą visomis INTRO: medijomis – Welcome!, džiazo gerbėjų oazė – Press Jazz, jamaikietiškos kultūros trečiadieniai – Jamaican Nites, vasaros metu virstantys į vakarėlius atvirame ore - Jamaican Summer ir tt. Vieni pirmųjų pastoviais renginiais pradėję propaguoti drum and bass stilių, pirmadieniais įsileidę draugus iš minimal.lt, pristatę begalę jaunų grupių ir atvėrę kelius ne vienam Djui, priglaudę ne vieną festivalį ir kino peržiūrą, pristatę tuziną naujų albumų. Klube buvo vykdomi ir socialiniai projektai, tai kova prieš cunamio padarinius, už ir prieš Pakso nekaltumą ir panašūs projektai.

Greitu metu klubo internetiame puslapyje (www.intro.lt) bus galima rasti išsamią klubo veiklos istoriją su vardais, nuotraukomis, plakatais ir tt. Beje, didelę įtakingo vizualaus įvaizdžio dalį kūrė dizaineris ir vaizdo menininkas VJ Render iš portalo studio.lt

“Klubas gyvenęs beveik penkerius metus nutraukia veiklą dėl pastato rekonstrukcijos ir drąsiai pareiškia, kad nepriklausoma kultūra nemiršta, tik praranda dar vieną potencialią erdvę, kurioje augo ir vystėsi pažangios idėjos, vešėjo projektai ir žydėjo kultūra. Tikėkimės, kad miesto valdžia nežlugdys panašių iniciatyvų ateityje, o palaikys tiek morališkai, tiek finansiškai, nes tokių kultūros traukos centrų poreikis Vilniui išties reikalingas” - sako klubo atstovas.

Dabar klubas leidžiasi savo apogėjuje, kaip krintanti žvaigždė suteikianti daug vilčių ją pastebėjusiems.

Apie uždarymo savaitgalį

Ketvirtadienį galerijoje INTRO: bus atidaryta medijos meno atstovo Vygando Šimbelio paroda – audio vizualus projektas “OSLO sound”, tai interaktyvi vaizdo ir garso instaliacija, naudojamos projekcijos, kazino lošimo aparatas ir elektromagnetinių bangų gaudyklė. Taip pat projekte galima bus išgirsti ir audio kūrinį menininko iš Norvegijos - hc gilje (Oslo) – „Maxwell City, the electromagnetic soundtrack of Oslo“. Kompiliacijoje surinkti garsai iš Lindsay Brown, Vygandas Simbelis, Amanda Steggell, Martin Howse, Erich Berger, Atle Barcley, hc gilje, Sofia, Sneha kolekcijų, montažas - hc gilje.

Penktadienio klubo uždarymo vakarėlyje pasirodys visas būrys DJų grojančių nuo disco iki drum and bass, tai galbūt mėgstamiausi muzikos stiliai pastaruoju metu sutraukiantys pilną klubo šokių aikštelę. Renginys vyks dviejose salėse, vienoje viešpataus melodijų viražai, kitoje lūžinės ritmai. Muzikos vaivorykštę iškels orgijų meistras GG Chinaski, disco muzikos princas Duona iš Radio Club DJs prisimins lietuviškos estrados topus, DJ Wert funk muzikos setas įvairuos labai plačia skale, M-Rec su Paul Nevermind ir visa NWS komanda šokdins ritmingais minimal garsais ir linksmybes suks link funky house, Babilan (Green Carpet) tradiciškai minkys ragga jungle ir drum and bass, pastarąjį siūlys ir Red1, paryčiais tikrajam afterparty prisijungs ir mūsų numylėtiniai Re:Formataz DJs, o reggae kultūros atstovai paprasčiausiai nenulips nuo scenos, vykdys MC partijas ir skleis jamaikietišką kvapą. Siautulingas vakarėlis tęsis iki pat 9 val ryto.

Šeštadienį kviečiame apsilankyti gyvos muzikos mėgėjus, pasirodys garsiausi punk / ska muzikos atstovai - grupė Dr.Green bei daugelis kitų, o nakties siautulius valdys Faya Selekta ir Gonzales iš Zion Explorers, kurių viniliniame repertuare skambės traškesiai su reggae ir karščiausiuoju dancehall. Naktis neprailgs iki pat devynių.

Sekmadienį nuotaikas raminsime su minimal, intelligent dance music (IDM), experimental ir oldscool progressive muzika leidžiama net 10 DJų.

Apie INTRO:

INTRO: – tai kultūros centras Vilniuje, kurį sudaro klubas, kavinė, interneto svetainė ir galerija sostinės senamiestyje, Maironio g. 3. INTRO: misija – pristatyti Lietuvos sostinės gyventojams ir svečiams moderniausius klubinės ir muzikos kultūros kūrėjus, medijos meno bei šiuolaikinio meno projektus vienoje vietoje. Taip pat pristatyti jaunus menininkus ir plačiai atverti jiems duris į kultūros pasaulį.

Klube INTRO: grojo pasaulinio garso muzikantai, grupės No Means No (CA), Against Me! (USA), Ba Cissoko (GN), Subway (FR), Los Fastidio (IT) ir daug kitų, Djai Chris Clark (WARP), Animals on Wheels (Ninja Tunes), Daniel Bell, Paco Osuna, Battery Operated ir daugelis kitų. Taip pat klube pasirodė ir garsiausi Lietuvos muzikantai bei menininkai.


   

Facebook comments