Liepą Valdovų rūmų kieme koncertuos „Apocalyptica“

Liepos 9 d. LDK Valdovų rūmų didžiajame kieme savo naująjį albumą pristatys suomių rokeriai „Apocalyptica“. Ne kartą Lietuvoje koncertavęs charizmatiškų violončelininkų ketvertas šį sykį džiugins melomanus savo aštuntuoju studijiniu albumu „Shadowmaker“, kuris parduotuvių lentynas pasieks š.m. balandžio pabaigoje.

Po grupės susikūrimo 1993 m. ir po pirmojo albumo „Plays Metallica by Four Cellos“ pasirodymo „Apocalyptica“ sulaukė tarptautinio pripažinimo ir subūrė didelę savo gerbėjų auditoriją, kurią sudaro sunkiojo metalo šalininkai ir tuo pačiu akademinės muzikos garbintojai. Keturi klasikinės muzikos virtuozai sugebėjo padaryti tai, ko iki šiol nepavyko nė vienai grupei muzikos istorijoje – tyrą, trapų ir grakštų klasikinių styginių skambesį meistriškai supinti su galinga, didinga ir lyriška sunkiojo metalo dvasia. Per daugiau kaip 20-metį grupė surengė per 1000 koncertų ir aplankė daugiau kaip 50 šalių.

Grupės „Apocalyptica“ koncertas yra įtrauktas į vasaros muzikos renginių ciklą LDK Valdovų rūmų kieme. Praėjusių metų vasarą čia vykę renginiai parodė, kad ištaigingi Renesansiniai Valdovų rūmai tobulai tinka paties aukščiausio lygio atlikėjų koncertams organizuoti – erdvus nacionalinio muziejaus Didysis kiemas pasižymi puikia akustika ir itin patogia infrastruktūra. Tad kiti šių metų festivalio vardai bus atskleisti visai netrukus.

Apocalyptica

Grupė idėja gimė 90-jų pradžioje, kai Sibelijaus Akademijos Helsinkyje studentai susibūrė į violončelininkų kvartetą, grojantį įvairių stilių muziką – nuo J. S. Bacho iki J. Hendrixo. Tačiau Eicca Toppinenas ir trys jo bičiuliai - ištikimi sunkiojo roko gerbėjai - nusprendė pasirinkti tokį repertuarą, kuris būtų artimas jų pačių sieloms. E.Toppinenas sukūrė keletą „Metallica“, „Slayer“ ir kitų metalo monstrų aranžuočių ir su šiuo repertuaru „Apocalyptica“ pradėjo koncertuoti studentams.

Netrukus vaikinams buvo pasiūlyta pasirašyti sutartį su leidybos kompanija „Zen Garden Records” ir 1996 m. buvo išleistas debiutinis grupės albumas “Plays Metallica by Four Cellos”. „Mes niekada negalvojome, kad mes galėsime išleisti albumą, kuriame būtų įrašyta tai, ką mes iš tikrųjų mėgstame. Tai buvo nuostabus laikas, tikra terapija nuo begalinio gamų kartojimo Akademijoje... Kai albumas jau buvo išleistas, mes svajojome apie sėkmę, tačiau ne tokiu mastu! Jei būtų parduota 1000 kopijų Suomijoje – tai jau būtų didelė sėkmė, bet jis buvo parduotas daugiau kaip milijono tiražu visame pasaulyje!”, - sako E. Toppinenas.

1998 m. pasaulio šviesą išvydo antrasis Apocalyptica albumas „Inquisition Symphony”, kuriame skamba tokių grupių kaip „Faith No More“, „Pantera“ ir „Sepultura“ kūriniai. Į šį albumą pirmą kartą buvo įtraukti autoriniai grupės kūriniai, o 2000 m. išleistame trečiajame studijiniame albume „Cult” jau buvo visiškai atsisakyta koverių. Kartu su kaip ant mielių kylančiu populiarumu 2003 m. grupė išleido ketvirtąjį savo albumą „Reflections”, bendradarbiaujant su legendiniu „Slayer“ būgnininku Dave’u Lombardo. Eksperimentas su mušamaisiais pavyko ir tuomet grupės sudėtis padidėjo dar vienu nariu – į grupę buvo pakviestas nuolatinis būgnininkas. Penktojo studijinio albumo „Apocalyptica” (2005) įrašuose dalyvavo „HIM“ lyderis Ville Valo, „The Rasmus“ ir kiti žinomi atlikėjai.

2007 m. išleistą albumą „Worlds Collide” prodiusavo buvęs „Rammstein“ prodiuseris Jacobas Hellneris ir jį galima apibūdinti labai trumpai – tai tiesiog geriausių roko dainų kolekcija. Po trijų metų (2010) pasirodė grupės septintasis diskas „7th Symphony“, sulaukęs pasaulinio pripažinimo. Ir štai dabar – net penkerius metus išlauktas naujausias „Apocalyptica“ studijinis darbas „Shadowmaker“, kuris ir skambės koncerto Vilniuje metu.

Koncertas vyks liepos 9 d. Vilniuje, LDK Valdovų rūmų Didžiajame kieme.

Bilietus platina "Bilietų pasaulis" ir "Ticket Market".

Koncertą organizuoja "Medusa Concert".


   

Facebook comments