Lietuvos metalo veteranų triumfuos festivalyje „Kilkim žaibu 14“

Birželio 21-23 dienomis prie Lūksto ežero vyksiančiame festivalyje „Kilkim Žaibu“ garbingos vietos programoje skiriamos Lietuvos metalo veteranams „OBTEST“ ir „NAHASH“.

Abi ilgametės Lietuvos sunkiosios muzikos grupės vis dar tvirtai laikosi tarp stipriausių mūsų šalies metalo skleidėjų ir dar tikrai turi kuo pradžiuginti melomanus. Vilniaus ir Kauno metalo veteranai šiandien yra kaip niekad puikios „sportinės“ formos ir turi ryžto driokstelti iš visų jėgų.

Lietuvos pagoniško metalo veteranai „OBTEST“ festivalyje „Kilkim Žaibu“ dalyvaus jau šeštą kartą. Šiemet švenčianti savo veiklos 20-metį, grupė festivalyje surengs išskirtinį pasirodymą. Tai bus lyg tęsinys šių metų pradžioje surengto solinio aukščiausios kokybės koncerto Vilniuje.

„Tikrai pasistengsime, kad Lietuvos ryškiausia pagoniško metalo grupė didžiausiame Baltijos šalių pagoniškos muzikos festivalyje turėtų visas reikiamas sąlygas geram pasirodymui. Grupė pasirodymo metu žada į žinomiausių visų laikų savo dainų sąrašą įtraukti ir naujus, dar negirdėtus kūrinius bei planuoja pasirodymą praturtinti specialiomis vaizdo projekcijomis ir kviestiniais svečiais“, – teigė festivalio organizatorius Daividas Kurlis.

Aukščiausios prabos black metalo grupė „NAHASH“ „Kilkim Žaibu“ istorijoje užima svarbią vietą – šiemet festivalyje ji, kaip ir „OBTEST“, dalyvaus šeštą kartą. Ilgokai užtrukęs grupės kūrybinis įšalas, pasirodo, buvo tik gerbėjų mitas. Grupė visą tą laiką nestovėjo vietoje, o prabilo apie save tik įsitikinę, kad lemiamas momentas jau atėjo.

Pagaliau „NAHASH“ nudžiugins savo gerbėjus. Prancūzijos įrašų firma „Drakkar Productions“ šiemet išleidžia jų pilnametražį naują albumą. Negana to, ilgai tylėję „NAHASH“ ruošia koncepcinį splitą kartu su occult black metal kolegomis iš JAV NIGHTBRINGER, kurį išleis išskirtinai radikaliu požiūriu pasižyminti nacionalinė leidybos kompanija „Inferna Profundus“.

Apšilus keliuose pavasarį vyksiančiuose koncertuose, grupė festivalyje ruošia išskirtinį pasirodymą. Numatytoje programoje įtraukti dar negirdėti nauji kūriniai, kurie bus leidžiami minėtame splite. Specialiai grupės pasirodymui numatytos ir atitinkamos sceninės instaliacijos, papildysiančios griaudinčią „NAHASH“ audrą vėlų festivalio vakarą.

Nepaisant to, kad šiemet festivalyje jau yra (ir dar bus) paskelbta daug garsių metalo muzikos vardų, abiem Lietuvos metalo senbuviams skiriami ypatingi sostai. „OBTEST“ vainikuos šeštadienio koncerto programą, o „NAHASH“ užims sekmadienio programos viršūnę.


   

Facebook comments