Mario Basanov, Vidis ir jų muzika – aplink pasaulį

Kol gaminamas debiutinis albumas „Changed“, „Silence“ atlikėjai Mario Basanov ir Vidis vos spėja suktis tarp kitų naujienų, planų bei darbų. Dvigubas kompaktinis diskas, vienijantis vokalinę elektroniką ir šokių aikštelių smogikus, parduotuvių lentynas pasieks jau gruodžio 13-ąją, ir tai bus tik viena įtempto pastarųjų mėnesių tandemo grafiko detalė.

Kelionių tempas nelėtėja

Šiemet savo kūrybą Mario Basanov ir Vidis jau pristatė publikai Sankt Peterburge, Dubline ir Londone (net du kartus), drauge su kitais „Silence“ atlikėjais pasirodė pagrindinėje daugiatūkstantinio Lenkijos festivalio „Audioriver“ scenoje. Lagaminai vėl supakuoti, nes paskutinį lapkričio savaitgalį duetas praleis Bulgarijoje, kur gros sostinėje Sofijoje bei Varnos kurorte. Debiutinį albumą „Changed“ ateinančių metų sausį lietuviai pristatys ir Minsko bei Sankt Peterburgo ir Maskvos melomanams, o į eilę rykiuojasi dar ir renginių organizatoriai iš Rygos bei Stambulo.

Kūryba leidžiama visame pasaulyje

Pats didžiausias komplimentas ir įvertinimas Mario Basanov ir Vidžio kuriamai muzikai – tai, kad net ir praėjus laikui nuo premjerų ji ne mažiau vertinama ne tik Lietuvoje, bet ir toli už jos ribų. Japonų leidybinės kompanijos „mule music“ vadovas dar vasarą susižavėjo kūriniu „In My System (Make You Move)“, kurį įdainavo Kathy Diamond, o remiksavo šios draugai iš Braitono „Soft Rocks“. Originali darbo versija su minėtu remiksu bei „Silence“ tandemo sukurtu dub perdirbiniu visame pasaulyje vinilinės plokštelės formatu pasirodys sausį. Lietuviai visa tai išgirs dar šiemet.

Toliau – dar plačiau. Mario Basanov ir Vidis jau padėjo parašus kontrakte, kuris numato albumo „Changed“ titulinio kūrinio pristatymą australų kompanijoje „Future Classic“. 2011-ųjų kovą bus išleistos net dvi vinilinės plokštelės – originalios „Changed“ versijos bei kūrinio remiksų. Pastaruosius savo studijoje, iš Bostono kątik perkeltoje į Majamį, kurs šiemet žaibiškai išpopuliarėjęs duetas „Soul Clap“, pripažinimu taip pat skųstis negalintis barselonietis John Talabot bei Berlyne gyvenantis kompanijos „Best Works“ įkūrėjas, didžėjus ir prodiuseris Andre Lodemann.

Mario atranda laiko ir soliniams darbams

Atrodo, Mario Basanov paroje yra bent 36 valandos. Be bendro darbo su Vidžiu ir projektų su kitais atlikėjais, prodiuseris skiria daug dėmesio ir solinei savo karjerai. Iki šiol yra išleistos jau trys jo plokštelės – dvi minėtoje australų leidykloje „Future Classic“, dar viena – pas britus „Under The Shade“. Mario kūriniai ir remiksai įtraukti į „Future Balearica“, „Hed Kandi The Mix Ibiza 2010“ ir kitus populiarius nu disco rinkinius.

Naujausią Mario darbą „Up“, kuris neseniai išleistas britų kompanijoje „Needwant“, savo laidoje BBC Radio 1 eteryje groja elektroninės muzikos madų diktatorius Pete Tong. Su „Needwant“ lietuvis draugaus ir toliau – pavasarį bus išleistas jo singlas „Lonely Days“.

Artimiausias „Silence“ projektas – gruodį išleidžiamas pirmasis nemokamas komandos muzikos miksas „Snow & Silence“. Iškart po to – ilgai lauktas „Changed“. 2010-ieji bus baigti trankiu naujametiniu karnavalu „Silence Circus“, o pailsėti, atrodo, tikrai nebus kada.


   

Facebook comments