MGMT duoda į teismą N.Sarkozy už neteisėtą muzikos panaudojimą

JAV muzikos įrašų duetas MGMT pareikalavo kompensacijos iš Prancūzijos prezidento už tai, kad jis be leidimo panaudojo vieną iš jų žinomų dainų savo rinkiminės kampanijos garso takelyje, praneša BBC. MGMT kaltina Nicolas Sarkozy partiją panaudojus dainą „Kids“ nacionaliniame kongrese ir dviejuose vaizdo įrašuose internete. UMP partija pripažino panaudojusi šią dainą, tačiau teigia, kad tai buvo klaida ir pasiūlė simbolinę 1 euro kompensaciją.

Tačiau MGMT advokatė Prancūzijoje Isabelle Wekstein atmetė šį pasiūlymą ir teigė AFP, kad pasiūlymas buvo „įžeidžiantis“.

„Šis pasiūlymas yra nepagarbus menininkų ir autorių teisių atžvilgiu. Tai įžeidimas“, – teigė ji. „Tai kūrinio panaudojimas be autoriaus sutikimo, teisės į intelektinę nuosavybę pažeidimas“.

I. Wekstein teigimu, partija sumokėjo standartinį 53 eurų mokestį Prancūzijos muzikos patentų įstaigai.

Tačiau jos teigimu, tokios sumos nepakako sumokėti už vėlesnius šios dainos panaudojimo atvejus, ypač už jos naudojimą internete.

Šis ginčas kilo likus savaitei iki kol Prancūzijos parlamentas pradės svarstyti naują įstatymą, kuriam pritaria N. Sarkozy partija. Pagal šį įstatymą būtų taikomos griežtesnės bausmės už piratavimą internete ir rinkmenų dalinimąsi internetu.


   

Facebook comments