Minimos 50-osios tragiškos Buddy Holly mirties metinės (+ foto galerija)

Muzikos gerbėjai prisimena legendinio atlikėjo Buddy Holly mirtį, prieš 50 metų įvykusią lėktuvo katastrofoje.

Tąkart taip pat žuvo ir Ritchie Valens‘as bei JP „The Big Bopper“ Richardson‘as, kurie kartu skrido lėktuve, dėl blogo oro nukritusiame Ajovos valstijoje.

Tragedijos reikšmę 1971-aisiais metais itin vaizdžiai parodė Don‘as McLean‘as, sukūręs dainą „American Pie“, kurioje Buddy Holly skiriamos eilutės – „the day the music died“ („diena, kai muzika mirė“). Pastarąjį kūrinį vėliau perkūrė ir pop karalienė Madonna.

Šiandien specialiai atlikėjui atminti bus surengtas koncertas. Jis vyks Des Moines mieste, esančiame 110 nuo vietos, kur sudužo lėktuvas.

22-ejų metų Holly, gimęs 1936-aisiais metais, buvo plačiai pripažįstamas kaip rokenrolo muzikos pradininkas.

1998-aisiais metais „Grammy“ apdovanojimuose atsiimdamas savo prizą, Bob‘as Dylan‘as prisiminė matęs Holly pasirodymą likus dviem dienoms iki skaudžios nelaimės.

Dylan‘as, tuomet gavęs apdovanojimą už 1997-ųjų metų albumą „Time Out Of Mind“, tąkart sakė: „Tiesiog noriu pasakyti, kad kai man buvo šešiolika ar septyniolika metų, aš nuėjau į „Duluth National Guard Armory“, kur grojo Buddy Holly ir buvau vos per tris pėdas nuo jo… ir jis į mane pažiūrėjo. Nežinau nei kodėl, nei kokiu būdu, tačiau žinau, kad visą tą laiką, kol kūrėme šį albumą, jis buvo su mumis.“

Būdas pagerbti legendinį atlikėją - originalus, kaip ir jis pats.


   

Facebook comments