„Monkey Tank” apie nostalgijos kultūrą: mus įkvėpė senovinės žaidimo konsolės

Kalbant apie šių laikų muzikinius albumus, įprastai galvojame apie kompaktinius diskus arba internetinėse muzikos transliavimo platformose patalpintus įrašus. Tačiau eksperimentuoti nevengiantys rokeriai „Monkey Tank” sulaužė stereotipus ir šią savaitę savo gerbėjams pristatė netradicinį mini albumą „Continue...” – įsigijus kartoninę dėžutę ir ją atvertus... randama USB atmintinė.

Paklausti kaip kilo tokia idėja, grupės vaikinai neslėpė, jog jie neapsiriboja tik muzikos kūrimu, jie daug dėmesio skiria kiekvienam muzikos leidybos etapui – pradedant albumų dizainu ir baigiant vaizdo klipų scenarijų kūrimu.

„Ši konkreti idėja kilo spontaniškai, mes tiesiog kaip ir kiekvieną kartą stengiamės nustebinti visų pirma pačius save, o taip pat ir gerbėjus. O be to, manom, kad kompaktinis diskas jau yra atgyvena – jų dar kartais klausomasi nebent automobiliuose. Jau ir praėjusį albumą „Sugar, Spice and Everything Nice” išleidome be disko – į dėžutę įdėjome kodą, su kuriuo dainas buvo galima atsisiųsti internetu, na o šįkart pasirinkome USB”, – pasakojo grupės būgninkas Vytas Petkus.

Albumas „Continue…” ypatingas ne tik savo formatu, bet ir dizainu – kartoninės dėžutės piešiniai primena senovinę kompiuterinių žaidimų grafiką, kuri pasak muzikantų, jiems labai artima ir simboliška.

„Galima sakyti, jog išgyvename nostalgijos kultūros laikotarpį – kažkada tai buvo vinilinės plokštelės, dabar turbūt muzikos kasetės, na, o asmeniškai mums – tai senovinės žaidimų konsolės, primenančios vaikystę. Niekada neturėjome tų originaliųjų, žaisdavome su kiniškais padirbiniais, vadinamaisiais zilitonais. Beje, su tokiais savo studijoje žaidėme ir kai įrašinėjome albumą – kol savo partiją įrašinėdavo būgnininkas, gitaristas laukdamas savo eilės žaisdavo, vėliau apsikeisdavo”, – albumo kūrimo detales atskleidė grupės vokalistas Mantas Imbrasas.

Anot vaikinų trijulės, albumo pavadinimas „Continue…” (angl. „tęsti”) taip pat simboliškas – reiškiantis ir buvusias vidines grupės narių dvejones dėl savo muzikinės veiklos ateities bei primenantis užrašą ekrane, atsirandantį žaidimo pabaigoje, kai reikia pasirinkti – žaidimą baigti ar jį tęsti toliau.

„Pastarieji metai mums buvo pakankamai sunkūs, tiek kaip grupei, tiek kiekvienam iš mūsų asmeniškai, buvo net minčių stabdyti grupės veiklą… Turėjome apsispręsti ir pasirinkti, panašiai kaip ir praėjus vieną kompiuterinio žaidimo etapą gali rinktis: „End” (angl. baigti) arba „Continue” (angl. tęsti) – tačiau kai pasikalbėję supratome, kad vis dėlto neįsivaizduojame savęs be muzikos kūrimo, nedvejodami pasirinkome antrąjį variantą”, – atviravo grupės vokalistas.

Gyvai išgirsti naująsias „Monkey Tank” dainas ir įsigyti jų unikalųjį albumą grupės gerbėjai galės visuose didžiuosiuose šalies miestuose – jau šį šeštadienį muzikantai leidžiasi į albumo pristatymo turą. Pirmuosius muzikantai aplankys šiauliečius, o vėliau vėliau gros Kaune, Alytuje ir Vilniuje.

Naujausias „Monkey Tank” singlas ir jo klipas „Dywilah”:


   

Facebook comments