Muzikos įdomybės | Faktai, kurių galbūt nežinojote apie "Guns N' Roses"

1987-aisiais dauguma naujų grupių nepadarė didelio įspūdžio debiutiniais albumais. Prieš interneto išpopuliarėjimą joms būdavo sunku prasilaužti, bet tais laikais vadovautasi principu: jei esi ryškus - būsi greitai pastebėtas.

"Guns N' Roses" atvejis buvo ypatingas daugeliu aspektų. Pažvelgus į juos pirmą kartą, greičiausiai turbūt nepagalvotumėte, kad jie yra tokie gabūs muzikantai, kokiais atsiskleidžia, išgirdus jų muziką. Lengva nuspėti, kaip visi reikiamu laiku ir vietoje buvę elementai lėmė šiai grupei perimti rokenrolo pasaulio valdymą į savo rankas (net jei jie patys to nesuvokė).

Nesvarbu, ar esate didelis šios grupės fanas, ar girdėjote vos kelias jų dainas, jums turėtų būti įdomu sužinoti faktus, kuriuos galbūt ne visada aprašo interneto svetainės ar apsako dokumentiniai TV filmai. Tad jūsų dėmesiui - įdomių faktų kratinys apie blogus berniukus, kurie groja tikrai gerą rokenrolą - "Guns N' Roses".

1. Pirmasis „auksinės“ sudėties koncertas (Axl Rose, Slash, Steven Adler, Duff McKagan, Izzy Stradlin) įvyko lemtingą 1985-ųjų birželio 6-tąją "Troubadour" klube Holivude.

2. Kai Axl Rose buvo paauglys ir vadinosi Williamu, jis bandė laimę keliose vietinėse grupėse, viena kurių buvo "Axl". Šis grupės pavadinimas patapo naujuoju jaunojo W. Rose'o slapyvardžiu ir nuo to laiko, kad ir kur jis beeitų, šį slapyvardį „nešiojasi“ su savimi.

3. Slash (Saul Hudson) - vienintelis "Guns 'N Roses" narys, kurio tėvai turėjo tamprų ryšį su muzikos pasauliu. Tėvas buvo grafikos dizaineris, kūręs viršelius muzikiniams albumams, o mama - drabužių dizainerė, kuriai teko rūpintis tokių muzikantų kaip David Bowie scenine apranga.

4. Dar tik prasidėjus "GnR" muzikinei karjerai, nujausdami artėjančią sėkmę, "Music Connection" padarė neregėtą dalyką - įdėjo grupės nuotrauką ant žurnalo viršelio. Tai buvo pirmas kartas per 25 metus žurnalų istorijoje, kai neturinti kontrakto su įrašų firma grupė atsidūrė viršelyje.

5. Debiutinis "Guns N' Roses" albumas "Appetite for Destruction" tapo visų laikų geriausiai parduotu 9-ojo dešimtmečio debiutiniu albumu.

6. Daina iš pirmojo "Guns N' Roses albumo „Nightrain“ yra jų odė pigiam raudonam vynui tuo pačiu pavadinimu, kuris garantuodavo vakarą be prisiminimų už itin mažą 1,25 dolerių sumą (primena mūsų "Cento" vyną, ar ne?).

7. Kartą Axl Rose prasitarė apie gyvenimą už 3,75 dolerius per dieną: „To užtekdavo padažui, "Denny's Deli" sausainiams už 1,25 dol. ir vyno "Nightrain" ar "Thunderbird" buteliui už tą pačią sumą. Tai buvo viskas. Tu išgyvendavai.“

8. "Rocket Queen" dainai buvo panaudotas ypatingas dalykas, kurį Axl Rose visada norėjo išbandyti su įvairiais žmonėmis – įrašytas sekso aktas. Tai buvo kartu spontaniškas ir iš anksto apgalvotas dalykas - ką ir norėta įdėti į įrašą. „Tai buvo seksuali daina ir audringa naktis studijoj“, sako Axl Rose.

9. Pirminė debiutinio albumo "Appetite for Destruction" idėja buvo visai kitokia nei galime girdėti ją įgyvendintą dabar. Grupės nariai troško visas 12 dainų įrašyti gyvai - tai būtų leidę įamžinti tikrąją "gansų" sceninę energiją.

10. Be dviejų "Don't Cry" versijų, kurios yra "Use Your Illusion" I ir II albumuose, yra ir trečioji, kuri nepateko į jokius studijinius albumus ir liko tik demo variantu, įrašytu per "Appetite for Destruction" įrašymo sesijas 1986-aisiais.

11. Slash kartais juokaudamas sako, kad originalūs dainos "Paradise City" žodžiai buvo ne apie žalią žolę ir gražias merginas, o apie apkūnias merginas su didele krūtine ("Take me down to the paradise city, where the girls are fat and they have bit titties").

12. Axl Rose prisimena: „Kažkada vidurinėj mokykloj per pamoką šnekėjom apie savojo tikslo atradimą. Daugumos mokinių atsakymai buvo tokie, lyg jie tik norėtų įsiteikti mokytojai. Tada įsiterpiau aš ir pasakiau: „O aš noriu būti grupės nariu ir daryti didžius darbus.“ Gavau dvejetą už tai, kad mano mintys buvo per daug pretenzingos.“

Parengta pagal biografines knygas:
Mick O'Shea. "Guns N' Roses encyclopaedia"
Paul Stenning. "Guns N' Roses: the band that time forgot"

Parengė Brigitte   

Facebook comments