Muzikos pasaulio dvikovos: Lietuva "Eurovizijoje": už ar prieš? (+ balsavimas)

Muzikos pasaulis visuomet pilnas įvairių priešpriešų. Dažnai įtampa tvyro ne tik tarp skirtingų stilių atstovų, tačiau ir to paties žanro atstovų, konkuruojančių dėl žiniasklaidos ar gerbėjų dėmesio.

Žvelgiant į muzikos istoriją galima rasti daug tokių atvejų, kuomet muzikos mėgėjai pasiskirsto į dvi skirtingas stovyklas ir palaiko vieną iš dviejų pusių.

Svetainė "Music.lt" kviečia prisiminti kai kurias įdomiausias muzikines priešpriešas ir žvelgiant iš šios dienos perspektyvos įvertinti, kas iš jų buvo arba yra tikrasis nugalėtojas.

Pastarąją savaitę Europos muzikos pasaulį drebina didelio susidomėjimo kasmet sulaukiantis "Eurovizijos" dainų konkursas, kuris ne pirmus metus kaitina aistras ir Lietuvoje.

Andrius Pojavis - jau keturioliktasis Lietuvos atstovas šiame konkurse ir tikrai ne pirmas, kurį didelė dalis mūsų šalies gyventojų palydėjo gana skeptiškai.

Siųsdami savo atstovus išbandėme bene viską, kas galėtų atnešti sėkmę: ir nacionaline kalba atliekamų kūrinių, ir romantiškų kūrinių bei baladžių, į pagalbą kvietėmės ir užsienio prodiuserius, o kartą net patys pasiskelbėme "Eurovizijos" nugalėtojais. Pastarasis bandymas kol kas buvo pats sėkmingiausias, kuomet į Lietuvą nukrypo beveik visų Europos šalių žvilgsniai.

Kartu su dideliu susidomėjimu netrūksta ir paties konkurso skeptikų, kurie po kiekvienos Lietuvos nesėkmės agituoja atsisakyti dalyvavimo šiame konkurse ir "nebegadinti sau nervų". Tokiu keliu dažnai pasuka ir kitos Europos šalys, kurios, tiesa, dažniausiai vėliau sugrįžta į konkursą.

Šiemet tarp nedalyvaujančių šalių - gana ryškios Europos valstybės Turkija, Lenkija, Slovakija, Portugalija, Čekija, Bosnija ir Hercegovina ir kt. Dažniausia atsisakymo priežastis - finansų trūkumas, tačiau pasitaiko ir tokių atvejų, kuomet nedalyvavimą lemia neigiamas požiūris į pačią "Eurovizijos" sistemą bei besikeičiantį formatą.

Tad nutarėme iškelti dažnai eskaluojamą klausimą, ar Lietuvai reikėtų nuolat dalyvauti "Eurovizijos" konkursuose? O galbūt palaukti, kol gims tikrai rimtas pretendentas į titulą ir vykti tuomet?

Ankstesnėse muzikos pasaulio dvikovose:
   

Facebook comments