Naujai Lietuvos muzikos scenoje sužibusi dainininkė Alice Way dainomis džiugins „Tamstoje“ (+ interviu)

Geriausius Lietuvos balsus ir profesionaliausius gyvai pasirodančius muzikantus savo scenoje klausytojams pristatantis klubas „Tamsta“ ruošia muzikos mylėtojams dar vieną nepamirštamą koncertą. Balandžio 10 dieną visuomet perspektyviausius muzikos pasaulio naujokus palaikančioje „Tamstoje“ svečiai galės išgirsti talentingos kaunietės Alice Way dainas.

Neseniai pirmąjį savo vaizdo klipą „Insane“ pristačiusi Alice Way – žavi 22-ejų raudonplaukė, studijuojanti džiazo vokalą Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijoje. Atlikėja jau turi vis gausėjantį gerbėjų būrį, o žiniasklaida spėjo ją tituluoti „lietuviškąja Lana del Rey“, kurios dainas šiek tiek primena lietuvaitės atliekami kūriniai.

Aktorės patirties turinti daininkė publiką „Tamstoje“ ketina pakerėti šiltomis, gyvomis ir brandžiomis dainomis, kurios pabudins pavasarinį įkvėpimą. Prieš Alice Way koncertą Vilniuje, kviečiame susipažinti su šia sparčiai populiarėjančia mergina, kuri vadina save „truputį laukine“.

– Kodėl pasirinkai Alice Way vardą?

– Alisa buvo mano svajonių vardas nuo mažumės. Visada atrodė magiškas, gražus ir man tinkantis. Užsiminiau apie tai Mamai. Ji pasakė, kad norėjo mane taip pavadinti, bet po visų giminės pasitarimų gavosi kitaip. Kai atėjo laikas rinktis sceninį vardą, Alice jau buvo tarsi savaime suprantama, o Way todėl, kad viską darau savaip. Nemėgstu taisyklių, ypač, jei jos ne mano, nemėgstu normų ir ribų, einu savo keliu ir nebijau išmint jį ten, kur niekas kitas nėjo.

– Daliai žmonių tavo vardas išties dar labai naujas, kokias norėtum asociacijas kelti klausytojams, kaip nori, kad žmonės reaguotų į tave ir tavo muziką?

– Mano muzika pasako daugiau už mano žodžius. Šiuo metu klausytojams pristatytos dainos yra gana lengvos ir šiltos, o tos, kurias dar ketinu išleisti, yra daug brandesnės, masyvesnės. Tokios, į kurias galima įbristi mintimis ir paskęsti. Aš truputį laukinė, mano muzika taip pat. Nemėgstu laikytis tradicinės formos, harmonijos. Neturiu tikslo kelti asociacijas, noriu įkvėpti, padrąsinti, paskatinti ieškoti to, ko iš tikrųjų trokštame.

– Kodėl apie tave Lietuva pamažu išgirsta tik dabar? Trumpai papasakok apie savo muzikinį kelią.

– Dainuoti pradėjau pradinėje mokykloje. Baigiau muzikos mokyklą, mokiaus Kauno Juozo Gruodžio konservatorijoje, dabar baiginėju Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademiją. Koncertuodavau ir ankščiau, bet daug mažiau. Nežinau, atrodo toli nesislėpiau, gal buvau susitelkus į aktorystę, buvo TV serialai, kinas ... Viskam ateina laikas, manau, kad Alice Way „užgimė“ būtent tada kada buvo tam laikas, niekas juk nevyksta be priežasties.

– Nuo pirmųjų akimirkų buvai lyginama su Lana del Rey. Tau net jau prilipdyta „Lietuviškosios Lanos del Rey“ etiketė. Tokie palyginimai pamalonina, ar visgi nenorėtum būti taip pristatoma ir trokšti eiti savo keliu?

– Na, gerai, kad lygina su Lana Del Rey, o ne su kokia bebalse atlikėja. Lana Del Rey yra žavinga, jos muzika seksuali, o šeštojo-septintojo dešimtmečio americana įvaizdis absoliučiai pakeri. Nemanau, kad turime daug panašumų, nebent tik tiek, kad dainomis pasakojame istorijas, galbūt net abi savąsias. Nelabai mėgstu būti su kuo nors lyginama, tai man primena vaikystę, kai močiutė mane lygindavo su kiemo draugėm – kokios jos tvarkingos, o aš pasiutusi – ir klausė, kodėl negaliu būt gera tvarkinga mergaitė. Negaliu. Nemoku. Trokštu eiti savo keliu, gyventi laisve, būti savimi tiek muzikoje, tiek visur kitur.

– Papasakok, kokią muzikinę programą išgirs koncerto „Tamstoje“ svečiai? Kas su tavimi pasirodys scenoje?

– Koncerto svečiai išgirs ir originalių mano dainų, ir cover‘ių. Bus ne viena daina, kuri „Tamstoje“ nuskambės pirmą kartą. Įprastai koncertuoju su gitaristu, tačiau šio pasirodymo metu prie mūsų prisijungs perkusininkas. Kelias dainas atliksiu pritardama sau pianinu, tai – nauja pasirodymuose, nauja Alice Way pusė. Dainos, kurias kuriu su šiuo instrumentu, dažniausiai būna pačios asmeniškiausios. Tai bus labai tikra muzika, šiltas, gyvas, pulsuojantis pasirodymas. Turėsime ir svečių – dvi jaunas perspektyvias grupes – „Fitzgeralds“ ir „Nebeskusiu barzdos“. Pati pasirinkau būtent šias grupes, manau jos puikiai papildys mūsų programą.

– „Tamstos“ scenoje yra pasirodę kone visi garsiausi šalies atlikėjai, kaip pati vertini būsimą koncertą, kaip jautiesi?

– Be galo laukiu, džiaugiuosi ir jaudinuosi. Bandau sudėlioti programą, vertą „Tamstos“ scenos. Tai neabejotinai vienas svarbiausių pasirodymų mano karjeroje iki šiol.

Alice Way dainas Vilniaus gyvos muzikos klube „Tamsta“ klausytojai galės išgirsti jau balandžio 10 dieną.   

Facebook comments