Naujame „Mokinukių“ albume – ir rytietiška egzotika

Viena didžiausių pastarųjų metų lietuviškos popmuzikos sensacijų – simpatiškasis Suvalkijos šešetukas „Mokinukės“ pagaliau gali atsikvėpti – prekyvietėse pasirodė jų antrasis albumas „Maža širdelė“. „Darbai kiek užsitęsė, tačiau dabar jau drąsiai klausytojų dėmesiui galime pateikti savo naują darbą“, - sakė merginos. Prieš kiek daugiau nei metus pasirodžiusi jų debiutinė plokštelė „Pažadai“ sulaukė fenomenalaus pasisekimo – iki šio parduota 30 tūkst. albumo egzempliorių, ji ir toliau neblogai perkama. Panašu, kad sėkmė lydės ir antrąjį „Mokinukių“ albumą „Maža širdelė“ – per pirmąsias dvi dienas gerbėjai įsigijo pustrečio tūkstančio plokštelių.

“ŽAS“ nesukandžiojo ir nesuvalgė

Irūna, Ineta, Ieva, Kristina, Rūta ir Simona – šie vardai prieš dvejus metus buvo žinomi tik ištikimiausiems vaikų popchoro „O Lia Lia“ gerbėjams – mažyliams ir jų tėveliams. O dabar šias merginas nuolat galima išvysti televizijos laidose, žurnalų viršeliuose. Jas šiandien pažįsta ir didelis, ir mažas. Popmuzikos įžymybės, kurias „Mokinukės“ anksčiau matydavo tik per televizorių ekranus, šiandien su jomis bendrauja kaip scenos senbuvėmis. Ir jei anksčiau žiniasklaidoje su pasimėgavimu aprašomi scenos skandalistų „ŽAS“ nuotykiai „Mokinukes“ gąsdino, dabar jos į žodžio kišenėje neieškančius muzikantus žiūri su šypsena. „Teko su jais atlikti vieną bendrą kūrinį ir mums puikiai sekėsi. „ŽAS“ vyrukai labai linksmi ir faini. Nesukandžiojo ir nesuvalgė, - juokiasi mergaičiukės. – Tad nėra ko jų bijoti“.

Prieš metus, kai viename dienraštyje „Delfinų“ lyderis Stano prognozavo, jog „Mokinukių“ jau po metų niekas neprisimins, merginoms sukilo ambicijos. Pakvipo konfliktu, tačiau svajingasis „delfinas“ ir debiutantės netruko susitaikyti, o dabar vieni kitus vadina vienais geriausių draugų. „Labai gerai sutariame ir su „Yvos“ merginomis: jos tokios paprastos, lengvai bendraujančios – kaip ir mes. Apskritai, nė vienos grupės ar atlikėjo negalime pavadinti priešais – mums visi mieli“, - sako „Mokinukės“, garsėjančios savo draugiškumu ir užkrečiančiu linksmumu.

Kai labai nori – įmanoma viskas

Koncertai įvairiausiuose Lietuvos kampeliuose, įrašai, repeticijos, fotosesijos, interviu, televizijos laidos – tokiu tempu merginos gyvena jau pusantrų metų. O juk šalia viso to – dar ir mokslai. Kaip jaunos dainininkės sugeba pakelti tokį krūvį, kas joms suteikia jėgų? „Dainavimas ir koncertai – mums yra didžiausias malonumas. Mokslas – privalomas dalykas, tad reikia šiuos du dalykus mokėti suderinti. Todėl kartais tenka vadovėlius į rankas griebti, ir kai važiuojame į koncertus, ir kai studijoje ruošiamės įrašinėti dainas. Kai labai nori – įmanoma viskas“, - tvirtina merginos.

Vis dėlto „Mokinukės“ nebūtų „Mokinukės“, jei kartais neiškrėstų pokštų. Praėjusią vasarą, prieš koncertą Palangoje, viena grupės dainininkė, to net nejusdama, tapo kitų pašėlusių merginų „meninio eksperimento“ auka. Miegančiai dainininkei pasta buvo ištepliotas kūnas, akių pieštuku įvairiausiais piešinėliais išdabintos rankos, kojos, pilvas. „Ir ūsus nupiešėme – jie labai jai tiko, - šyptelėjo vietoje nenustygstanti Irūna. – Nagų laku nupiešėme auskariukus. Patikėkite, ji atrodė nuostabiai. Gaila, bet mūsų kolegei visai nepatiko jos naujasis įvaizdis“.

Dar vienas „Mokinukių“ išdykavimas, kuomet žaisdamos tamsoje slėpynių atsitrenkė vienos į kitas, baigėsi gumbais, mėlynėmis ir ašaromis. „Prakirsta lūpa Ievos tikrai nepuošė“, - dabar prisiminusi nutrūktgalviškas slėpynes nusišypso Irūna.

Šešios merginos – šeši skirtingi charakteriai, tačiau per ilgus metus, praleistus kartu, merginos jau priprato viena prie kitos. „Žinome, kada galime pasiginčyti, o kada geriau patylėti. Dažniausiai baramės dėl ne vietoje paliktų drabužių arba tvarkos autobusiuke. Arba štai Simona – ji puikiai moka mus parodijuoti, ir tada kartais prasideda pykčiai“, - kvatoja Irūna.

„Mokinukes“ gaubia gerbėjų dėmesys, joms dovanojamos gėlės, sakomi šilti žodžiai - daugelis turbūt jas įsivaizduoja kaip nuolat linksmas, nerūpestingas paneles. „Bet mums iš tikrųjų rūpi, kas dedasi pasaulyje, Lietuvoje, mūsų mieste. Prisimename tą tragišką Marijampolės medikų klaidą, kai ligoninėje buvo apdeginti ką tik gimę dvynukai. Labai jų gailėjome, linkime ištvermės tėvams ir sveikatos mažyliams“, - sakė merginos.

Savitą stilių paįvairino naujovėms

Albumo „Maža širdelė“ kūrimas užtruko beveik metus. Įrašinėjant visas dešimt naujų dainų studijoje buvo laikomasi griežtos drausmės – jokios šaltos „Coca-cola“, jokių ledų. Viskas, kas galėjo pakenkti balsui, merginoms reikėjo atsisakyti. „Tai padaryti mums nebuvo sunku, juk iš tikrųjų tai kenkia balso stygoms“, - tvirtino merginos.

Įrašinėdamos naujas dainas „Mokinukės“ stengėsi išlaikyti tą patį savo stilių, taip sėkmingai perteiktą plokštelėje „Pažadai“, tačiau naujovių taip pat neatsisakė – keliose dainose, tarp jų ir jau išpopuliarėjusioje „Baby“, jaučiami modernaus r‘n‘b štrichai.

O štai „Mergytės-katytės“ prisodrintos rytietiška egzotika. „Skambant šiai dainai kyla rankos ir kojos – taip norisi šokti. Per savo koncertus, kai dainuojame „Mergytes-katytes“ kviečiame visas paneles kartu su mumis pasimaivyti, pakraipyti užpakaliukus“, - šypteli dainininkės.

Antrajame albume įrašytas ir pirmųjų pasimatymų himnas „Niekas nepasikeis“, išspausiantis ašarą ne tik panelėms, tačiau ir pirmosios meilės virpulį pajutusiems vaikinukams. Įrašinėjant šį kūrinį „Mokinukių“ vadovė Laima Lapkauskaitė vis kartojo: „Įsijauskit į tai, apie ką dainuojat“. „Geriausiai tai padaryti pavyko Irūnai“, - gudriai mirkteli dainininkės.

Aštri ir įdomi – taip „Mokinukės“ apibūdina kūrinį „Geras skonis“. „Jei aš tau patinku, tavo geras skonis. Fainas bičas tu, o ne koks molis“, - štai toks priedainis privers suklusti panelių dėmesį medžiojančius vaikinus.

Bene daugiausia simpatiškosios suvalkietės krykštavo kartu su krepšininku Tyrone‘u Nesby, prisidengusiu pseudonimu T-Nes, įrašinėdamos dainą „D-Love“. „“Mokinukės“ ir T-Nes – kaip diena ir naktis. Mes ir taip nedidukės, o kai šalia atsistoja toks gražus, tamsus, be galo mielas ir labai aukštas vaikinas, tiesiog suima juokas – labai jau įdomus derinys“, - prisiminimais apie antrojo albumo „Maža širdelė“ dainų įrašus dalijosi „Mokinukės“.


   

Facebook comments