Naujas dvigubas albumas „Sapnų trofėjai“: "Skylė" nupučia dulkes nuo senųjų įrašų

Likus porai koncertų iki akustinio turo pabaigos Aistė Smilgevičiūtė ir grupė „Skylė“ rengia dar vieną leidinį – antologinį grupės albumą, apimsiantį charakteringiausias dainas nuo pat grupės įsikūrimo iki dainų kurios dar neskelbtos, bei naujų.

„Kūrybiniame kelyje buvo visko – dainų apie žydinčias moteris, laukiančias kazokų, pankiška dvasia nugyventų periodų, muzikos spektakliams, roko operoms...Išsirinkti dainas ir suverti ant vieno siūlo nėra paprasta, tačiau neabejotinai tai bus įvairialypis ir spalvingas vėrinys,“ – sakė grupės siela Rokas Radzevičius.

Aktyviai narstę idėjas dėl albumo pavadinimo, skylėnai apsisprendė leidinį vadinti „Sapnų trofėjai“.

„Sapnų trofėjai“ – tai mūsų laimikis, kurį įgijome per ilgus metus. Sapnai niekada nepaklūsta galutiniams išaiškinimams. Taip ir grupės kūryba – daugiasluoksnė, atitrūkusi nuo buities, su sava mitologija - muzika nepaklususi apibrėžimams. Ją bandyta dėlioti į lentynėles bet nesėkmingai... O štai trofėjai vieniems yra briedžių ragai ar šernų iltys pagarbiai eksponuojamos holuose, kitiems – moterys ar vyrai... Mums trofėjai – dainos... Jas traukiame iš kūrybinės erdvės - tai, ką pavyksta išžvejoti iš sapnų bei panašių būsenų ir yra laimikis,“- dalinosi mintimis Rokas.

Albumą planuojama leisti dvigubą

„Skylės“ istoriją galima būtų skelti perpus – ankstyvasis iki Aistės atėjimo, o kitas – jau su Aiste. Todėl ir dvigubas albumas – „vyriškojo periodo“ dainos viename, o moteriškoji linija – kitame... galbūt, šie du diskai skirsis ir savo nuotaikomis... Aš nieko prieš būčiau leisti ir trigubą, bet techniškai sudėtinga...“, - juokavo akordeonu ir klavišiniais grupėje grojantis Mantvydas Kodis.

Atsigręždami atgal skylėnai nepamiršta žiūrėti ir į ateitį – žada į albumą įtraukti ir naujų dainų, kurios parašytos dar tebegimstantiems projektams. Taip pat bus keletas naujai perrašytų senųjų. Tokia yra daina „Ernestas“ iš albumo 1994 m. išleisto dar kasetėje „Periklių giesmės“. Vampyras fermeris Ernestas – vienas iš „Skylės“ mitologijos personažų, mėgstantis gerti „Kruvinąją Meri“ ir be abejo, saldų moterų kraują...

„Mes pasodinsim kaktusą už tas, kurių kraują išgėrė vyrai, o po to kibsim į naujas aukas – juk visi mes fermeriai vampyrai...“

Naujojo albumo išleidimas numatomas gegužės-birželio mėn.


   

Facebook comments