Norvegijos viking metalo karaliai "Einherjer" – festivalyje "Kilkim žaibu"

Birželį prie Lūksto ežero vyksiantis senųjų tradicijų ir sunkiosios muzikos festivalis "Kilkim žaibu" šiais metais visus kvies karščiausią vasaros metų saulėgrįžos šventę švęsti net tris dienas nuostabioje Žemaitijos gamtos apsuptyje. Festivalyje svečiuosis žymiausia Norvegijos viking metalo grupė "Einherjer", kurie į Lietuvą atvyks Norvegijos Karalystės ambasados dėka.

Norvegijos vikingų tematika paremto metalo veteranai "Einherjer" gyvuoja nuo 1993 metų. Tuo metu kai Norvegija jau ne pirmus metus svaigo nuo aukščiausio kalibro black metalo kūrybos, "Einherjer" įkūrėjai Frode Glesnes ir Gerhard Storesund pasuko kiek kitu keliu. Niekur pernelyg nenutoldami nuo pagrindinių juodmetalio elementų, jie į dienos šviesą ištraukė senąją skandinavų mitologiją ir, sujungę juos kartu, išgavo piktą ir raguotą stilių.

"Einherjer" tapo vienais iš keleto pionierių, pasauliui davusių naują metalo žanrą – „viking metal“.

„Graži, atmosferiška ir epiška. Viking metalas su tamsiu ir mistišku Norvegijos pagoniškų šaknų skoniu“ – taip paprastai apibūdinama nepaprasta "Einherjer" kūryba. Tačiau, klausant atskirai bet kurį iš penkių grupės albumų, galima nesunkiai pastebėti, kokį platų muzikinį arsenalą pasitelkia ši grupė. Kiekvienas diskas pasakoja naują istoriją ir įgauna naujas muzikines spalvas. Netikėti ritmo šuoliai, dramatiški balsai, epiški pasažai ir puikiai kuriama atmosfera – viskas čia labai rimta.

„Laikai keičiasi, keičiasi ir muzika. Šiandien jau devynios galybės triukšmadarių su akordeonais, balalaikom, bandžom ir panašiais instrumentais klausytojams bruka užstalės dainas. Visa laimė, kad tarp brandžiausių ir įdomiausių viking/black metalo grupių, "Einherjer" vardas vis dar vienas ryškiausių ir respektabiliausių. Be jokios abejonės, jis akivaizdžiai papuoš ir praturtins šiemetinę festivalio "Kilkim žaibu" programą", – teigia festivalio organizatorius Daividas Kurlis.

"Einherjer" Baltijos šalyse svečiuosis pirmą kartą. Kaip ir svečiai iš Norvegijos į Baltijos šalis pirmą kartą atvyks progresyvaus post metalo atstovai iš Islandijos "Solstafir", legenda tapę black/thrash metalo atsovai iš Vokietijos "Desaster" ir atmosferinio folk/black metalo puoselėtojai, rumunai "Dordeduh". Taip pat šiais metais festivalyje "Kilkim žaibu" numatoma per 30 kolektyvų iš įvairių šalių. Apie kitas festivalyje pasirodysiančias grupes bus pranešta visai netrukus.

Organizatorių teigimu, bilietų skaičius yra neribotas, bet patariama bilietus įsigyti iš anksto „Bilietų pasaulio“ kasose. Pirmieji 300 bilietų kainuoja 83 litus. Vėliau bilietai brangs.

Festivalis "Kilkim žaibu" vyks birželio 21-23 dienomis Lūksto ežero pakrantėje.


   

Facebook comments