Paaiškėjo dar trys nacionalinės „Eurovizijos“ finalo dalyviai

Šeštadienį paaiškėjo dar trys nacionalinės „Eurovizijos“ konkurso atrankos finalo dalyviai. Antrajame pusfinalyje daugiausiai žiūrovų ir komisijos narių simpatijų sulaukė atlikėja Evelina Sašenko, atlikusi dainą „C`est ma vie“. Teisę išbandyti jėgas finale taip pat iškovojo dainininkė Liepa su daina „Laukiu“ ir duetas „Vigroses“ su daina „Freedom of Mind“.

Antrojo pusfinalio dalyvius vertino dainininkė ir vokalo pedagogė Rosita Čivilytė, muzikologas, radio stoties „Opus3“ vadovas Darius Užkuraitis, kompozitorius, LATGA-A atstovas Teisutis Makačinas bei dainininkas, grupės „Kastaneda“ narys Lukas Pačkauskas ir dainininkė, prodiuserė Eglė Nepaitė.

E. Sašenko komisija skyrė 60 balsų. Atlikėja sulaukė ir didžiausio žiūrovų palaikymo – už ją balsavo 1333 žmonės. Susumavus rezultatus, ji iš viso surinko 24 balus.

„Tai buvo profesionalu, tikra, komisijai nereikia meluoti, išsisukinėti. Mano manymu, tai geriausias pasirodymas šiandien“, – E. Sašenko pagyrų negailėjo R. Čivilytė.

„Džiaugiuosi ir sveikinu suteikus didžiulį malonumą man ir klausytojams“, – teigė T. Makačinas.

Šio pusfinalio antrojoje vietoje liko merginų duetas „Vigroses“. Komisija jam skyrė 30 balsų, už „Vigroses“ balsavo 912 žiūrovų. Iš viso atlikėjos gavo 17 balų.

„Man patiko. Jums puikiai sekėsi dainuoti unisonu. Atrodėte šauniai“, – priekaištų merginoms neturėjo D. Užkuraitis.

Liepai komisija skyrė 38 balus, už ją balsavo 765 žiūrovai. Iš viso ši atlikėja surinko 16 balų.

„Buvo gera tavęs klausytis.Tačiau ar tu esi „Eurovizijos“ scenai sutverta, abejoju“, – Liepos pasirodymą komentavo R. Čivilytė ir pridūrė, kad atlikėjai labiau tiktų dainuoti prabangiame restorane.

„Nežinau, ar būsi atlikėja, bet tikrai būsi kūrėja“, – įsitikinusi E. Nepaitė.

Ketvirtoje vietoje atsidūrė Donny Montell, penktoje – „Dave and Henry“, šeštoje – Guoda Isado, septintoje – Deividas Bastys, aštuntoje – Eglė Petrikaitė.

Mažiausio žiūrovų ir komisijos palaikymo sulaukė devintoje vietoje likusi atlikėja Nora, dešimtoje vietoje atsidūrusi grupė „Tofu Bubble“. Vienuolikta vieta teko gruopei „Kas jos tokios?“, dvylikta – grupei „Eden“, trylikta – Eglei Jakštytei, o paskutinė keturiolikta – Valdui Maksvyčiui.

Po pirmojo atrankos į „Euroviziją“ pusfinalio į nacionalinį finalą pateko Sasha Song su daina „The Slogan of Our Nation, „The Independent“, atlikę kūrinį „7th bus“ ir Monika, atlikusi dainą „Days go by“.

Kas šiemet atstovaus Lietuvai gegužės mėnesį Vokietijos Diuseldorfo mieste vyksiančiame „Eurovizijos“dainų konkurse, paaiškės vasario 24 dieną.

Konkurso finale iš viso susirungs daugiausiai 15 atlikėjų. Į jį pateks po 3 geriausiai trijuose pusfinaliuose pasirodžiusius dalyvius, dar 5 atlikėjus į finalą deleguoti galės LRT, o vieną išrinks portalo zebra.lt skaitytojai.

Kitaip nei ankstesniais metais, šį kartą lemiamą balsą renkant nacionalinės atrankos nugalėtoją turės ne žiūrovai, o komisija. Nacionalinės „Eurovizijos“ finale tiesioginės transliacijos metu komisija ir žiūrovai atrinks tris geriausias dainas, kurios bus atliktos dar kartą. Tuomet komisija išrinks nugalėtoją.

„Jau po pirmosios atrankos buvo matyti, kad atlikėjui dar nepadainavus, už jį jau buvo organizuotai pabalsuota. Todėl šiais metais nusprendėme, kad svaresnį balsą suteiksime komisijai“, – priežastys, kodėl pakeistos taisyklės, teigė LRT vyriausiasis prodiuseris Audrius Giržadas.

Daina, atstovausianti Lietuvai 2011 metų „Eurovizijoje“, bus apdovanota ir piniginiu LATGA-A prizu – 25 tūkst. litų.

Trečiasis atrankos pusfinalis per LTV bus rodomas vasario 19 dieną.


   

Facebook comments