Pagaliau palaidotas prieš du mėnesius miręs M. Jackson'as

Du mėnesiai po savo mirties Michaelas Jacksonas ketvirtadienį saulei leidžiantis per privačią ceremoniją palaidotas tarp daugybės Holivudo žvaigždžių. Popmuzikos karalius, kuris paslaptingomis aplinkybėmis mirė birželio 25 dieną, palaidotas puošniame mauzoliejuje Los Andželo priemiestyje Glendeile esančiose kapinėse "Forest Lawn Memorial Park".

Ceremonijoje dalyvavo tik artimi velionio giminaičiai ir draugai - ne taip kaip per viešą gedulingą ceremoniją liepos mėnesį, kuri įvyko Los Andželo arenoje "Staples Center" ir kurioje dalyvavo 20 tūkst. žmonių, tarp jų - nemažai įžymybių.

Laidotuvėse dalyvavo buvusi dainininko žmona Lisa Marie Presley, jo vaikai atvyko su likusiais šeimos nariais. Taip pat tarp svečių -
Dame Elizabeth Taylor, komikas Chrisas Tuckeris, aktorius Macaulay Culkinas.

Į mauzoliejaus prieigas susirinko dar apie 200 kviestinių svečių.

Tačiau šeima iš savo namų pajudėjo daugiau kaip valanda vėliau, nei buvo numatyta.

Kelios į kapines vedančios gatvės buvo uždarytos, kad į jas negalėtų patekti dainininko gerbėjai, pranešė policija.

Ceremonija 20 val. vietos (penktadienį 6 val. ryto Lietuvos) laiku prasidėjo kapinių Didžiajame mauzoliejuje - neoklasicistiniame statinyje, kurį įkvėpė garsieji Genujos "mirusiųjų rūmai" "Campo Santo".

Paauksuotas M.Jacksono karstas buvo padėtas mauzoliejaus, kuriame palaidotos tokios Holivudo "aukso amžiaus" žvaigždės kaip Clarkas Gable'as, Jean Harlow ir Carole Lombard, privačioje dalyje.

Šiose kapinėse, kurios buvo atidarytos 1906 metais, yra tikslių Michelangelo darbų, tarp jų - "Dovydo", "Pietos" ir "Mozės", kopijų, taip pat - įspūdingas vitražas pagal Leonardo da Vinci "Paskutinę vakarienę".

Tarp kitų pramogų pasaulio žvaigždžių, palaidotų "Forest Lawn", yra Humphrey Bogartas, Lonas Chaney, Natas Kingas Cole'as, Waltas Disney, Errolas Flynnas ir Jimmy Stewartas.

Nors šios kapinės yra atviros visuomenei, jos garsėja griežtomis taisyklėmis dėl privatumo; jose, ne taip kaip daugelyje kitų Holivudo kapinių, nedalijami planai su pažymėtais garsenybių kapais.

Scottas Michaelsas, kuris rengia populiarias ekskursijas "Dearly Departed" po garsias mirties vietas Holivude, sako, kad "Forest Lawn" darbuotojai garsenybių kapus saugo "kaip Negyvosios jūros rankraščius".

"Didysis mauzoliejus ... yra tarsi kapų medžiotojų Gralis, - laikraščiui "The Los Angeles Times" sakė S.Michaelsas. - Jame visur įrengtos kameros ir jeigu tik paprasčiausiai vaikštinėjate, jie jus ras ir išspirs lauk".

Karste - laiškeliai tėčiui

Vienas M.Jacksono brolių Marlonas davė interviu britų laikraščiui ir atskleidė, kad velionio dainininko vaikai - 12-metis Prince'as Michaelas, 11-metė Paris ir septynmetis Prince'as Michaelas II - į tėvo karstą įdėjo savo laiškelius.

Pasak Marlono, į karstą drauge su laiškeliais "Tėveli, mes tave mylim ir tavęs ilgimės" buvo įdėta ir garsioji balta dainininko pirštinė.

Glendeilo pareigūnai dar prieš kelias dienas ragino visus nepakviestus asmenis nebandyti atvykti į laidotuves ir pažymi, kad kelios gatvės aplink kapines bus uždarytos.

Los Andželo koroneriai praėjusią savaitę paskelbė, kad M.Jacksono mirtis yra traktuojama kaip nužudymas ir kad jo organizme mirties metu buvo šešių skirtingų vaistų kokteilis.

Koronerių pranešime sakoma, kad pagrindinė mirties priežastis buvo "stiprus apsinuodijimas" anestetiku propofoliu, nors 50 metų M.Jacksono organizmą paveikė ir kiti vaistai.

Propofolis naudojamas pacientams prieš rimtas operacijas ligoninėse užmigdyti. Medikai sako, kad šie vaistai niekada neturėtų būti vartojami privačiai, namuose.

Koronerio išvados pakurstė kalbas, kad policija gali apkaltinti M.Jacksono asmeninį gydytoją, kardiologą Conradą Murray, kuris paskutinis matė M.Jacksoną gyvą.

M.Jacksono, vienos įtakingiausių popmuzikos pasaulio figūrų, karjera truko keturis dešimtmečius, o jo "Thriller" yra geriausiai perkamas visų laikų pasaulio albumas. Liepą jis rengėsi sugrįžti į sceną.


Prince'as Michael'as I


Prince'as Michael'as II


Janet Jackson


Joe Jackson'as


Jermaine'as Jackson'as


La Toya Jackson


Omer'as Bhatti


Macaulay Culkin'as


Joe ir Katherine Jackson'ai


   

Facebook comments