Pasirodo debiutinis Tajos albumas

Sausio 28 d.(trečiadienį) visose muzikos prekių parduotuvėse jau bus galima rasti debiutinį jaunos ir talentingos dainininkės Tajos albumą “Angelas Baltas”.

Albume - 11 kūrinių. Radijo stočių klausytojai jau spėjo įsidėmėti ir pamėgti iš bendros muzikos lavinos savitu skambesiu išsiskiriančias Tajos dainas “Rytas”, “Apie Jūrą” ir titulinę dainą “Angelas Baltas”. Eurovizijos batalijų stebėtojai jau įvertino dainą “How About You?..”, kurią Taja dainuoja drauge su grupe “Merlin”. Daina jau išsikovojo teisę skambėti nacionalinės atrankos finaliniame koncerte. Albume galima rasti ne tik anglišką, bet ir lietuvišką eurovizinės dainos versiją “Gal tai tu?.. “.

“Nebanaliai graži” – taip po pasirodymo nacionalinėje Eurovizijos atrankoje kažkas iš kritikų apibūdino Tają. Ko gero, šis taiklus epitetas tinka tiek dainininkės išorei, tiek vidiniam pasauliui.

Visų albumo “Angelas Baltas” dainų muzikos ir žodžių autorė yra pati Taja. “Dainos - mano mintys ir jausmai. Kai vienas žmogus sukuria ir žodžius, ir muziką, ir pats juos sudainuoja, kūrinyje atsiranda sunkiai žodžiais apibrėžiama pilnatvė”, - sako dainininkė. Talentinga mergina nenori įsprausti savęs į vieno muzikos stiliaus rėmus, todėl debiutinis albumas “Angelas Baltas” išsiskiria suderinta stilistine įvairove ir žavi netikėtais muzikiniais eksperimentais. Vis dėlto yra vienas jungiantis bruožas: Tajos dainos - labai švelnios ir asmeniškos, jose gali pajusti, jog autorė jautri asmenybė. Dainų skambesys neerzina klausytojų ausų ir “neišgręžia” smegenų. Pati dainininkė prisipažįsta, kad nė vienam žmogui įžūliai nebruko ir nebruks savo dainų. “Akiplėšiškumas ir lipimas per kitų galvas man visada buvo svetimas. Kiekvienas laisvas išgirsti mano kūrinius ir priimti juos į savo širdį arba atmesti”, - sako ji.

Nors žodis “nuoširdumas” pastaruoju metu yra tiek nuvalkiotas, kad seniai įgijo nemenką ironijos atspalvį, būtent pirminė nesubanalinta šio žodžio prasmė gyvena Tajos esybėje ir jos dainose.

Būdama penkerių Taja mintyse dainomis paversdavo visus vaikų darželyje išmoktus eilėraščius. “Tėtis namuose turėjo sintezatorių. Jis manimi pasitikėjo. Gavęs tvirtą pažadą, kad instrumento nelaužysiu ir nepamiršiu jo išjungti, leisdavo groti, kada tik užsinorėdavau. Tada buvau maždaug šešerių. Išreikšti mintyse gimusias melodijas išmokau pati. Tėtis neturėjo kantrybės mane mokyti, nes vaikystėje jame niekaip nematydavau mokytojo, tik negriežtą tėtį. Pamatęs, kad man intuityviai neblogai sekasi, jis į mano muzikinius ieškojimus nesikišdavo. Tik kartais geranoriškai patardavo arba padėdavo, kai patekdavau į aklavietę ir nerasdavau vieno ar kito mygtuko”, - pasakojo Taja. Besimokydama septintoje klasėje ji jau ne tik neblogai suvokė sintezatoriaus galimybes, bet ir sugebėjo nuo pradžios iki galo sukurti pirmąją “100 procentų savo” dainą. “Nuo tos dienos ir pradėjau labai rimtai kurti dainas. Jos, žinoma, tiek muzika, tiek žodžiais atitiko tuometį mano pasaulio suvokimą. Metams bėgant tas suvokimas keitėsi. Drauge brendo ir mano dainos. Manau, kad žmogaus tobulėjimo procesas tęsiasi visą gyvenimą, todėl dainoms minčių turėsiu nuolat”, - sakė Taja.


   

Facebook comments