„Pavasariniai žiedai“ Andriaus Mamontovo koncerte nuskambėjo paskutinį kartą

Per dešimt tūkstančių žiūrovų Klaipėdoje Teatro aikštėje ir dar didesnė LTV žiūrovų auditorija sekmadienį paskutinį kartą išgirdo Andriaus Mamontovo atliekamą kūrinį „Pavasariniai žiedai“. „Šią dainą mes pagrosime paskutinį kartą – specialiai Klaipėdai“, tarė Andrius Mamontovas, kurio pusantros valandos trukmės koncertas sekmadienį vainikavo Klaipėdoje vykusią Jūros šventę.

Dainą „Pavasariniai žiedai“ dar 1989 metais sukūrė grupė „Post scriptum“. Pirmą kartą šį kūrinį Andrius Mamontovas atliko praėjusiais metais „Bravo“ apdovanojimų metu. Šis pasirodymas sulaukė didelio atgarsio ir netrukus naujai nuskambėję „Pavasariniai žiedai“ išpopuliarėjo radijo stotyse.

„Kai „Bravo“ apdovanojimų organizatoriai pranešė, jog muzikantų bus prašoma sugroti kurią nors žinomą kito atlikėjo dainą, mano galvoje sukosi tik viena mintis - „Pavasariniai žiedai“. Pasiklioviau tik intuicija ir tuo, kad iš karto turėjau viziją, kaip tą dainą galima būtų atlikti naujai. Norėjosi į ją įpinti lašelį ironijos ir gitarinių rifų“, taip Andrius Mamontovas komentavo daug kam netikėtą sprendimą.

Iš pradžių buvo ketinama šią dainą atlikti tik „Bravo“ apdovanojimuose, tačiau sukeltas susidomėjimas paskatino pratęsti šio kūrinio gyvenimą. Andriaus Mamontovo atliekama griežtesnė „Pavasarinių žiedų“ versija sulaukė pasisekimo radijo stočių topuose, pasiekusi aukščiausias pozicijas įtakingiausiuose „Radiocentro“, M-1 topuose. Didelė sėkmė „Pavasarinius žiedus“ lydėjo ir Klaipėdos regione, kur šis kūrinys dvi savaites karaliavo radijo stoties „Laluna“ tope.

Per pastaruosius pusantrų metų „Pavasariniai žiedai“ dažnai skambėjo Andriaus Mamontovo koncertuose, tačiau dainininkas nutarė po šių metų Jūros šventės koncerto šios dainos savo pasirodymuose daugiau nebegroti.

Andriaus Mamontovo įrašyti „Pavasariniai žiedai“ praėjusiais metais buvo išleisti kompaktiniame single, kurį dar galima rasti muzikos parduotuvėse. Tai yra yra šeštasis ir kol kas paskutinis kompaktinis singlas Andrius Mamontovas diskografijoje. Šiam atlikėjui priklauso ir pirmasis Lietuvos muzikos istorijoje išleistas singlas „Pabėgimas“, pasirodęs dar 1995 m.

Šiuo metu Andrius Mamontovas jau pradėjo įrašinėti dainas savo naujam soliniam albumui, kuris bus pirmasis šio atlikėjo studijinis darbas nuo 2003 metais išleisto ir daug apdovanojimų pelniusio albumo „Beribiam danguje“.


   

Facebook comments