Penktadienio Verpetas 21 / 10 / 11

Ši savaitė pasižymėjo keliais sugrįžimais. Vienas jų, tai – The Stone Roses. Ian Brown‘as ir kiti grupės nariai spaudos konferencijoje atrodė, kad vienas kitam gerklės neperplėš. Na bent jau kurį laiką, tikėkimės ir muzikos naujos sulauksime iki to momento. Štai ir viena koja iš "Oasis" grįžo šlubuodama į muzikos verslą. Norėtųsi, kad Roses nesiimtų savo klasika tapusių dainų antrų dublių štampavimo. Tačiau kiek brit-roko žvaigždžių pateisino lūkesčius...?

Manau, yra ir pozityvių įvykių, kai kalbame apie sugrįžimus. "Jane's Addiction" jau perėjo periodą su spaudos konferencijomis, slaptais koncertais pradžioje ar originalaus sąstato atkūrimu. The Great Escape Artist yra be abejo daugelio lauktas įrašas, kuris kaip ir tikėtasi, daugeliu atveju išpildė savo fanų norus. Pasirodo alt-rokas, su paprastu roko setup‘u, vis dar turi parako.

Taip pat, be dešimties naujų kūrinių, kuriuos žemiau pristatysiu šiandien (video peržiūrėkite apačioje), trys naujai išleistos dainos bus siūlomos ir į , kuriame nuo šiol turėtų atsirasti kiek daugiau vietos alternatyviai muzikai.

Jeigu kas praleidote, Maynard James Keenan aka Puscifer taip pat grįžo su nauju pilnu albumu “Conditions of My Parole”. Tai - antrasis pilnas albumas iš šio projekto stovyklos, kuri rodos progresyviai evoliucionuoja į kažką, kas nėra taip lengvai apibrėžiama. Tai, kaip sakė pats MJK, ir yra jo tikslas. Titulinė albumo daina bus siūloma į Music.lt Top 40. Ją galite perklausyti , arba žemiau esančiame grojaraštyje.

Icebird - tai projektas, susidedantis iš beatmaker‘io su polinkiu į jazz ir future-beat skambesį bei skambaus jazz vokalo Aaron Livingston‘o. O rezultatas - tikrai įdomus, tiesa dar nepilnai susiformavęs garsas, bet išgirsti tikrai yra ką. Klausydami , turėtumėte prisiminti Gnarls Barkley.

Na, o trečiąjį kūrinį rasite „Hurry Up, We‘re Dreaming“ albume. M83 galva, Anthony Gonzalez tikrai pasistengė išdrįsdamas pristatyti dvigubą albumą ir suręsdamas tokį, kuriame rasite ne vieną kompoziciją, prie kurios norėsis sugrįžti. Viena jų, singlas – , kuris tik gerina kokybiško pop etiketę.

1. Trophy ScarsMessengers

Pirmieji, šios savaitės Penktadienio Verpete – TS. Karjerą pradėję kaip vasaros projektas 2002-aisiais, jie susilaukė didelės fanų paramos ir dėmesio. Pirmuosius muzikinius bandymus galima apibūdinti kaip progresyvų post-hardcore, vėliau stilistika keliskart keitėsi, vietoje nestovėjo. Psichodelinio roko, o po to ir stiprūs bliuzo elementai tapo jų garsu. "Trophy Scars" jau yra išleidę tris albumus ir keletą EP, kurių paskutinioji – Never Born, Never Dead buvo pristatyta dar šiais metais. Būtent iš jos paimtam kūriniui "Messengers" tik dabar buvo sukurta vaizdo klipas.

Ieškokite daugiau: Snake Oil ir Darkness.

2. fiNThe Artisan

Iki užvakar nieko nežinojau apie šiuos vaikinus, bet paprastas black‘n‘white vaizdo klipas puikiai tiko "The Artinan" instrumentalui, o tai privertė pajudinti paieškos sistemų atsakymus. O su tokiu grupės pavadinimu, daugiau informacijos apie juos ne taip ir lengva surasti. Ir pasirodo jie šį bei tą spėjo nuveikti. Turas su "Incubus" Anglijoje ir keliose žemyninės Europos šalyse. Ir į "The Kooks" koncertus apšildyti buvo pakviesti.

Grupė susikūrė kaip grunge koverių band‘as, tačiau apie 2009-uosius nutarė imtis savos kūrybos - singlas "The Artisan" laukia jūsų dėmesio.

3. Infected MushroomPink Nightmares

Tikriausiai šios prodiuserių komandos nereikės pristatinėti. "Infected Mushroom" vaidenasi savuose vandenyse jau senokai ir pelnytai tapo vienu energingiausių elektroninės muzikos projektų. Dabar I.Zen ir Aka Duvdev pristato naujausią vaizdo klipą naujausiam kūriniui – "Pink Nightmares". Kaip jau įprasta, vaizdas turi savitą tamsų prieskonį ir aiškų moralą. Na, o garsas - ne toks kietas.
Bevalgantiems ir jaunesniems nei aštuoniolika – atsargiai.

4. Pandr Eyez - Eyes On You

O dabar peršokame ant visai naujos, šviežios muzikos. Šis duo susideda iš vokalistės Ferren Lloyd (JAV) ir sintezatoriumi grojančio Tom King (DB). Ir taip, daugiau niekas jokiais instrumentais neprisidėjo prie to ką girdite - prie šio Synth Soul garso. "Cascine Records" greitu metu pristatys jų debiutinį EP "Eyes On You", kuriame tik daugiau saldaus, deep-house skambesio. Tuo tarpu šis kūrinys sulaukia DJ-ėjų dėmesio, jį galima išgirsti "FACT 280: Air France".

5. HTRK - Bendin

Tai vaizdo klipas singlui "Bandin" iš albumo Work (Work, Work), pasirodžiusio rugsėjo mėnesį. Jis yra pirmas grupės įrašas, išleistas po bosisto Sean Stewart savižudybės 2010-aisiais. Noise Rock priskiriamas kolektyvas buvo pakviestas į koncertinius turus su "Liars", "Yeah Yeah Yeahs" ir "The Horrors", kas puikiai suveikė plečiant klausančiųjų ratą. "Bendin" – atmosferinis, nostalgiškas himnas dienoms, kurios slenka ir išnyksta mums prieš akis.

6. 14th - Hide Yourself

“Hide Yourself” debiutinis EP pasirodys lapkričio 14-ąją. Už jo stovi dar viena dainininkės/prodiuserio komanda. Tracey Duodu ir Tom Barber pirmąkart susitiko universitete vykusiame šokių mūšyje - aka "Dance Battles". Tačiau tada dar nieko neįvyko, nes Tom‘as išvyko į Ameriką, o Duodu įniko į muzikos ir filosofijos studijas. Nepasitenkinusi įsivėlė į kelis miuziklus, bet vis tiek nesijautė esanti savo vietoje, todėl gavusi netikėtą žinutę iš Tom Barber‘io ir susitikusi, prisidėjo prie 14th susikūrimo. Devyniasdešimtųjų UK Garage skonio nestokojantis debiutinis įrašas turėtų surasti fanų soul vokalo ir šokių aikštelės mėgėjų tarpe.

7. New Look - Nap on a Bow

Šis kūrinys tiesiog sužavėjo savo vaizdo klipu, kuris tiek vizualiai, tiek dainoje įsibėgėja ir pavirsta labai įstringančiu kūriniu. Puikiai klausosi vėl ir vėl. "New Look" - tai tirs metus brandintas debiutas, gimęs judant tarp Berlyno, New York‘o ir nedidelio miestelio, šalia Niagaros krioklių – Hamilton‘o. Future Pop - taip savo muziką apibūdina buvęs modelis Sarah Ruba ir multi-instrumentalistas Adam Pavao. Iš Kanados kilusi pora savo įrašą pristato šį mėnesį.

8. Hermitude - Speak of the Devil

Neapsigaukite, dainos pavadinimas asocijuojasi su visai kit kuo, tačiau vaizdo klipas alsuoja daug lengvesniu ir itin nuotaikingu ritmu. Šiame video filmavosi visi ... šimtas vienuolika šokėjų ... na gerai, nežinau kiek jų ten yra tiksliai, ir tuo labiau nebandžiau skaičiuoti. Tačiau vaizdas gavosi tikrai šaunus.

Iš Australijos Mėlynųjų Kalnų kilę DJ-ėjai – Luke Dubs ir Elguto dar būdami jauni grojo jazz kolektyvuose ir yra atitinkamai išsilavinę. Tai puikiai atsispindi jų žaismingume ir idėjose kuriant beat‘us. Kitų metų pradžioje išeidžiamas albumas "Speak of the Devil" bus jau ketvirtasis LP jų karjeroje.

9. M83Midnight City. Šis kūrinys bus siūlomas į Music.lt Top 40-uką !

“Hurry Up, We’re Dreaming” – vienas geriausių atsiliepimų sulaukęs įrašų šį rudenį. Prancūzas Anthony Gonzalez užsimojo pristatyti dvigubą albumą, kurio veidu buvo pasirinktas kūrinys "Midnight City".

Vaikai, kuriuos pamatysite vaizdo klipe, pilnai išreiškia savo vaizduotę, o primins tai kas geriausia – mūsų vaikystę.

10. Lowkey - Hand on Your Gun

Paskutinis taškas Penktadienio Verpete yra kūrinys, telpantis į kontekstą to, kas vyksta pasaulyje šiomis dienomis. Lowkey yra dar vienas jaunos kartos atstovas, kuris pasirinko aktyviai ir atvirai išreikšti savo pažiūras.

(pasirenkant kūrinį ne eilės tvarka, paspauskite PLAYLIST laukelį, esantį apatinėje pasirinkimų eilutėje)

Parengė Naboo

Kūriniai, kurie šį sekmadienį (spalio 23 d.) bus siūlomi į Music.lt Top 40:   

Facebook comments