Penktadienio Verpetas: 25 / 11 / 11

Jeigu kompanijoje iš dviejų narių (apie situaciją su daugiau dalyvių nenoriu net pagalvoti) pokalbis pradedamas nuo oro aptarinėjimo, labai dažnai jis pabaigiamas greitai ir nuobodžiai. Aš pats nevisai su tokiais ketinimais apie tai, kas už langų, gatvėje dedasi.

Savaitės bėgyje orai žada išlieka daugmaž tokie patys kaip ir visą lapkritį, o juk ant nosies – gruodis. Gruodis yra pirmas kalendorinės žiemos mėnuo. Žiemą turi būti šalta ir svarbiausia ... snieguota. Sekate mintį? Nežinau kaip jūs, bet pats – laukiu to momento, kada iškris pirmasis sniegas. Prognozės aiškiai dar neskuba įspėti apie tai.

Vieną mano laukimo priežasčių ta, kad jau kurį laiką neteko matyti Lietuviško sniego. Bet tradiciškai, Šv. Kalėdoms artėjant, pasipila „naujos“ muzikos lavina, kupina švenčių, sniego, šalčio nuotaikų. Šį aspektą stengiuosi ignoruoti, nes George Micheal ir Mariah Carey man pakanka, juk net ir norėdamas jų neišvengsi. Tačiau dabar visai pagrįstai tikros žiemos laukimas gali būti susietas ir su nauja muzika. Pastaroji po truputį pradeda lysti į dienos šviesą, ką sakau susipažinęs su nauju Kate Bush albumu – 50 Words For Snow.

Kate BushSnowed In At Wheeler Street
Albumas: 50 Words for Snow

Su šia daina grįžtu prie situacijos dviejų kompanijoje. Kate ir Elton John‘o duetas, apgaubtas minimalios ir delikačiai sudėtos muzikos, prisiminimų ir Wheeler Street padarytos nuotraukos, beveik idealiai apibendrina kruopščiai sukurptą romantišką albumo nuotaiką.

Kaip ir kiekvienas geras dalykas, šis įrašas reikalauja dėmesio ir kantrybės. Septyni kūriniai, užimantys beveik visas 70 minučių šiomis dienomis yra tikrai daug albumui. Klausytojui, įpratusiam prie radijo dainos trukmės, bus sunku ramiai išsėdėti klausantis šio įrašo. Tačiau, manyčiau, jog ir nebuvo taikytasi į tokią publiką. Šiame leidinyje neišgirsite Kate Bush, bandančios skambaus vokalo, dėl kurio mes ją taip gerai pamename. Ji visiškai atsiduoda surrealiai sniego nuotaikos idėjai, pasitelkiant ne balsą, kaip stipriausią savybę, o minimalias pianino partijas ir svajingas harmonijas, kurios gali priminti netgi Burial kompozicijas, kas apibendrinus neapkrauna, o įtraukia klausytoją į šią istoriją. Kuri norėtųsi tikėtis – nenuvils.

Turint omenyje „Snowed In At Wheeler Street“ kūrinį, duetus ir pianinu vedamas kompozicijas, prisimenu "Nick Cave and the Bad Seeds" 2001-ųjų albumą „No Longer Shall We Part“ bei vieną jo pažibų – energingą .

Feersum EnnjinThe Fourth
Albumas: Feersum Ennjin

Paul D‘Amour galite atminti kaip buvusį "Tool" bosistą. Paskutinį kartą prie grupės darbo prisidėjo albume „Undertow“ ir tapo vienu labiausiai atpažįstamų muzikantų, grojančių bosine gitara, tuo pačiu palikdamas savo garso tradiciją toliau klestėti kolektyve.

Dėl kūrybinių idėjų išsiskyrimo palikęs grupę, Paul‘as įkūrė eksperimental pop kolektyvą Lusk bei grojo koverių grupėje Replicants. Nuo 2005-ųjų PD dirba prisidengęs „Feersum Ennjin“ pseudonimu. Ian M. Banks sci-fi novelė tokiu pačiu pavadinimu buvo įkvėpimo šaltinis ir šiam projektui. Debiutinis albumas pasirodė šią savaitę ir kietesnio roko, pagardinto prog bei eksperimental prieskoniais, gerbėjai nebus nuvilti. Kūrinys „The Fourth“, kuriam būgnų partiją atliko Danny Carey ("Tool" būgnininkas), bus siūlomas į Music.lt Top40.

Peter Murphy - Rose Hunt
Albumas: The Secret Bees of Ninth

Bauhaus vokalistas Peter Murphy, kuriam neretai klijuojama gotų krikštatėvio emblema, šiemet jau pristatė pilną solo LP – „Ninth“. O šią savaitę buvome pasiūlyti susipažinti su nuslėptomis to albumo bitėmis naujame EP – .

Į Music.lt Top40 bus siūloma daina „Rose Hunt“, kuri yra šioks toks aukso vidurys post-rock mėgėjui - meistriška kompozicija, kurią malonu dildyti pakartotinėmis perklausomis.

Jeigu neteko išgirsti „Secret Silk Society“ – atsargiai, ši daina turi savybę sukurti priklausomybę.

Darkside - A1
Albumas: Darkside EP

Tikriausiai jums teko girdėti pasakymą: „Vienas procentas talento, o likę devyniasdešimt devyni darbo, jeigu nori ko nors pasiekti“. Nicolas Jaar ir Dave Harrington, abu vos dvi dešimtis perkopę muzikantai, rodos abu namų darbus atlieka puikiai. NJ pristatė labai daug dėmesio susilaukusį debiutą – „Space Is Only Noise“. Iš draugų rato suburta gyva grupė, kurioje groja ir Dave Harrington‘as, spėjo įtikinti daugelį jų koncertų lankytojų.

„Darkside“ – netikėtas projektas, sukurtas pristatyti tai, kas gavosi šiems muzikantams kartu grojant studijoje. Ir ačiū už tai, nors prošvaistės tolesniam būtent šio garso plėtojimui – menkos, nes mėgautis ir taip yra kuo.

A1 labai eklektiškai sujungta deep house ritmika su neįtikėtinai gerai skambančiu gitaros indėliu. Pastarojo garsą galėtume lyginti su disco eros muzika ar net velnias žino kuo, bet skamba tai velniškai gerai. Žinau, kad kartojuosi – pabandykite patys.

Norisi palyginti kitą subtilaus house muzikos prodiuserį, turintį stabilų gerbėjų ratą, - Trentemoller, kurio XLR8R miksas ar kūrinys „Sycamore Feeling“ turėtų parodyti pavyzdį, kur link Nicolas Jaar su Dave Harrington su „Darkside“ garsai galėtų nukeliauti.

Kingdom - Dreama
Albumas: Dreama

Niujorke gyvenantis DJ/prodiuseris Kingdom savus mixtape‘us pristatinėja jau keliolika metų, specializuodamas mylimoje Hip Hop, R‘n‘B, House ir Bass muzikoje. Jam teko sudėlioti setus tokiems leidiniams kaip XLR8R ir Resident Advisor, o tai jam pasiūlyta tikrai ne be reikalo.

Dabar jis pristato keturių kūrinių trumpą albumą - Dreama, kuriame atsispindi talentas apjungti minėtus stilius ir pateikti šviežią garsą.

„Dreama“ bus siūlomas į Music.lt Top40.

Parengė   

Facebook comments