"Pievos" pristatys naują albumą Vilniuje ir Kaune

Nepriklausoma muzikos leidykla "Dangus" kitą savaitę išleidžia naują folkroko grupės "Pievos" albumą "Mėnuli baltas". Albumo pristatymo proga "Pievos" – viena originaliausių lietuviškos alternatyvios muzikos grupių – surengs koncertus Vilniuje ir Kaune. Spalio 25 dieną visus besidominčius stipria poezija ir savitomis folkloro interpretacijomis "Pievos" sukvies į sostinės klubą "Tamsta", o spalio 27 d. į klubą "Sesija" Kaune.

Naujasis ilgai lauktas albumas "Mėnuli baltas" buvo kuriamas ir įrašinėjamas tris metus. Šis darbas jungia vienuolika savitu stiliumi atliekamų dainų, kupinų stipraus poetinio lyrizmo, folkloro ir alternatyvios roko muzikos skambesio. Kūriniuose darniai susipina elektrinių ir akustinių gitarų akordai, melancholiškos fleitos, akordeono bei smuiko melodijos, o sodrus jausmingas vokalistės Virginijos balsas dainoms suteikia ypatingo emocingumo.

Grupės įkvėpėja, dainininkė ir muzikos autorė Virginija subūrė "Pievas" prieš dešimtį metų, jos meilė poezijai labiausiai įtakojo kuriamos muzikos stilių. Tuomet buvo įrašytas debiutinis dainuojamosios poezijos albumas "Pasilikus su vienatve". 2003 m. kolektyvas atgimė nauja sudėtimi ir pasirodė įvairiuose festivaliuose bei studentų renginiuose, pelnydamas vis daugiau klausytojų ir kritikų simpatijų. Antrojo albumo "Mėnuli baltas" įrašai buvo pabaigti 2007 m. vasarą.

Paklausti apie grojamos muzikos pavadinimą, "Pievų" muzikantai nusišypso. "Klausimas apie muzikos stilių visada keblus. Mes kuriame daugiau iš intuicijos - arba daina skamba, arba ne. Tai mums svarbiau nei muzikinių žanrų kanonai. Taip atsirado ir pats grupės pavadinimas - vienas žmogus išgirdęs pasakė, kad "grojam pievas", - juokiasi Virginija.

Išjausta "Pievų" muzika išsiskiria giliais ir prasmingais dainų žodžiais - grupės kūryboje skamba žinomų poetų R.Skučaitės, A.Svidinsko, D.Kajoko, O.Baliukonytės eilės. Titulinę albumo dainą "Mėnuli baltas" parašė pati Virginija. Autorės manymu, albumas daugiausiai atspindi žmogaus vidinius išgyvenimus, prasmių ieškojimus, vertybių suvokimą. Dainose gausu gamtos vaizdinių ir aukštaitiško folkloro, kurio Virginija semiasi gimtojoje Šiaurės Rytų Lietuvoje, dainuodama ansamblyje "Gąstauta".

"Folkloras yra mūsų šaknys, todėl natūralu, kad ieškant savęs grįžtame į praeitį, į senovėje skambėjusius posmus, sutartines, užburiantį jų ritmą, kuris gali persipinti su dabartine mūsų grojama muzika ir dabarties poetų išgyvenimais," - sako dainininkė.

"Mėnuli baltas" pristatymo koncertuose kartu pasirodys grupės "Siela" lyderis Aurelijus Sirgedas, kuris kaip garso prodiuseris daug prisidėjo kuriant skaidrų "Pievų" albumo skambesį. Abiejų vakarų atmosferą taip pat šildys DJ Smetona su geriausių lietuviškos muzikos laikų hitais.

"Pievos" kartu su leidykla "Dangus" kviečia apsilankyti pristatymo koncertuose ir išgirsti naująjį albumą, kuris žada tapti maloniu atradimu ne vienam klausytojui:

Spalio 25 d., ketvirtadienį, "Mėnuli baltas" pristatymo koncertas vyks gyvos muzikos klube "Tamsta" (Strazdelio g.1) Vilniuje. Pradžia 20.00 val. Įėjimas 20 Lt

Spalio 27 d., šeštadienį, "Pievos" koncertuos Kaune, klube "Sesija" (S.Daukanto g.27)
Renginio pradžia 19.30 val. Įėjimas 15 Lt.


   

Facebook comments