Pirmą kartą Lietuvoje - repo muzikos žvaigždės Example koncertas

2015 m. balandžio 10 d. naujoje „Compensa“ koncertų salėje savo pasirodymą surengs elektroninės muzikos prodiuseris, dainininkas ir repo muzikos žvaigždė EXAMPLE. Pirmą kartą į Lietuvą atvykstantis 32-ejų metų atlikėjas pelnytai tituluojamas naujos kartos kūrėju, sukėlusiu proveržį elektroninės muzikos pasaulyje. Jo sukurti singlai – platininiai, jo vaizdo klipų peržiūrų kiekis skaičiuojamas šimtais milijonų kartų, jis yra laukiamas geriausių planetos klubų scenose ir dažniausiai bilietai į jo koncertus ištirpsta vos pasirodę prekyboje. Vilniuje garsus reperis pasirodys kartu su žinomu didžėjumi DJ Wire.

Example, arba Elliotas Johnas Gleave‘as (toks tikrasis atlikėjo vardas), scenos pseudonimą pasirinko dėl savo inicialų E.G., kurie angliškai reiškia lotynų santrumpą exempli gratia (ang. for example).

Atlikėjo kelias į elektroninės muzikos aukštumas prasidėjo 2007 m., pasirodžius singlui „What We Made“ iš debiutinio to paties pavadinimo Example albumo. Drastiškų vaizdų persmelktas šio singlo vaizdo klipas buvo sukurtas apleistame po vienos didžiausių technogeninių katastrofos Černobylio mieste. Kitas ne mažiau įspūdingas vaizdo klipas „Me & Mandy“ iš to paties albumo 2008 m. laimėjo „MTV Video Music Awards“ apdovanojimą „Geriausio mažo biudžeto vaizdo klipo“ kategorijoje. Klipas buvo susuktas Londone vos per 4 dienas, filmavime dalyvavo daugiau kaip 40 žmonių, veiksmas vyko daugiau kaip 30-yje lokacijų ir tik su 1000 JAV dolerių biudžetu.

Tačiau pasaulinio populiarumo ir pripažinimo Example sulaukė 2010 m., pradėjęs bendradarbiauti su prodiuseriais Chase & Status, Calvin Harris, MJ Cole ir išleidęs antrąjį studijinį albumą „Won‘t Go Quietly“. Vos per savaitę albumas užkopė į 4-ąją vietą „UK Albums Chart“, tapo Nr.1 „UK Dance Chart“ ir padovanojo gerbėjams net 5 šokių muzikos megahitus - „Watch the Sun Come Up“, „Won‘t Come Quietly“, „Kickstarts“, „Last Ones Standing“ ir „Two Lives“. Trečiąjį albumą „Playing in the Shadows“ taip pat lydėjo sėkmė – singlai „Stay Awake“ ir „Changed The Way You Kiss Me“ debiutavo pirmosiose topų vietose, o pastarosios dainos vaizdo klipas internete jau peržiūrėtas daugiau kaip 55 mln. kartų! Ketvirtas studijinis albumas „The Evolution of Man“ pasirodė 2012 m. ir vėl pataikė į dešimtuką – albumas tapo Nr.1 britų topų lentelėse.

Naujausias Example albumas „Live Life Living“ pasirodė 2014 m. ir net 4 singlai akimirksniu įsitvirtino aukštose britų šokių TOP-10 pozicijose, o kinematografiški šių dainų vaizdo klipai ir vėl sulaukė milijonų peržiūrų internete – tai „All the Wrong Places“, „Kids Again“, „One More Day“ (Stay With Me) ir „10 Million People“.

Įdomūs faktai apie Example:

• Viename interviu Example užsiminė, kad repo muzika susidomėjo klausydamas Wu-Tang Clan ir Snoop Dogg įrašų. Beje, Snoop Dogg albumą jis nusipirko tik dėl gražaus viršelio;

• Kol buvo filmuojamas vaizdo klipas „What We Made“ Ukrainos Černobylio mieste, Example pats susuko dokumentinį filmą apie aplankytas toje teritorijoje mokyklas, viešbučius ir atrakcionus, iki šiol stūksančius apleistuose miestuose–vaiduokliuose. Neseniai viename interviu Australijos televizijai jis užsiminė, kad ateityje norėtų pats kurti kiną ir režisuoti siaubo juostas arba trilerius;

• Atlikėjas yra labdaros fondo „Teenage Cancer Trust“ ambasadorius;

• Praėjusiais metais Example vedė australų modelį ir aktorę Erin McNaught ir artimiausiu metu planuoja iškeisti ūkanotąjį Albioną į amžinai saulėtąją Australiją.

Koncertas įvyks 2015 m. balandžio 10 d. „Compensa“ koncertų salėje (Kernavės g. 84, Vilnius, priešais PC „Ozas“)


   

Facebook comments