Pristatome naujausią "Skamp" albumą "Deadly"

Liepos 20 d. prekyboje pasirodė naujas SKAMP albumas „Deadly“, kurį radijo stotyse šiuo metu pristato vasariška daina „Under The Sun“. Kaip pripažino Viktoras Diawara, tai bus ko gero linksmiausias albumas šios daugybę prestižinių apdovanojimų pelniusios Lietuvos grupės diskografijoje. Šiame atlikėjų studijiniame darbe SKAMP gerbėjai vėl girdės ir Viliaus Alesiaus (Willux‘o) balsą, kurio daugelis pasigedo ankstesniame albume „Reach“, o tai reiškia, kad naujose dainose vėl netrūks išmoningų, šmaikščių ir neretai kandžių lietuviškų tekstų, kuriais visada garsėjo ši grupė.

Beje, naują SKAMP albumą išleidusi įrašų kompanija „Melodija“ grupės gerbėjams rekomenduoja „Deadly“ klausytis ypač dėmesingai – kantriausiems melomanams paruošta staigmena!

Erica Jennings apie naująjį SKAMP albumą „Deadly“:

„Įrašyti albumą „Deadly“ mums buvo labai lengva, kadangi nuo pat pradžių aiškiai žinojome, ko siekiame. Mes jau labai seniai norėjome atiduoti duoklę Afrikos muzikai ir kultūrai, nes šis kontinentas paliko gilų pėdsaką mano ir Viktoro gyvenime, vertinant tiek iš muzikinės, tiek iš gyvenimiškosios pusės. Mes tiesiog jautėme nenumaldomą poreikį tai padaryti. Todėl daugelio dainų tekstai ir muzikinės temos siejasi su tais laikais, kai Vee gyveno Malyje, o aš - Tanzanijoje.

Dar daugiau ypatingos afrikietiškos dvasios albumui „Deadly“ suteikė bendradarbiavimas su Viktoro tėvu Gaussou Diawara, kuris yra žinomas Afrikos poetas ir rašytojas. Jo kūriniai išversti į daugelio Europos šalių kalbas, o pats jis daug keliauja po užsienį, dalyvaudamas įvairiuose skaitymuose, paskaitose ir susitikimuose, kuriuose kalbama apie jo kūrybą. Mus labai nudžiugino tai, kad jis leido SKAMP panaudoti jo poeziją, įrašinėjant „Deadly“ dainas. Dėl šios priežasties albume skamba tiek originalia Bambaros kalba, kuria kalbama Malyje, jo parašytos eilės, tiek į anglų ar prancūzų kalbą išversta Gaussou Diawaros poezija.

Prie „Deadly“ įrašų prisidėjo daug mūsų ypač vertinamų atlikėjų, kurių iš viso suskaičiavome net šešiolika. Jų tarpe – latviai Gints Pabērzs, Deniss Paškevičs (iš grupės TIME AFTER TIME), Saulius Didžiulis, Arvydas Skirutis, Martynas Kuliavas, Andrius Daugirdas, Domas ir Marijus Aleksos, Valerijus Ramoška, Danielius Praspaliauskis, Eimantas Belickas, Linas Rimša ir DJ Mamania. Didelę įtaką šio albumo skambesiui turėjo ir nuostabiu talentu apdovanoti Afrikos muzikantai - gitaristas Oumaras Konate bei dainininkai Neidy ir Lacina Coulibaly, su kuriais Viktoras bendradarbiavo, lankydamasis Malyje.

Įrašinėdami „Deadly“ mes visų pirma norėjome, kad albumas būtų autentiškas ir skirtųsi nuo to, kad dabar vyksta pagrindinėje europietiškos muzikos rinkoje. Ir likome labai patenkinti rezultatu, nes pavyko gražiai sujungti tikrus afrikietiškus ritmus bei melodijas su hip hop‘u ir prasmingais tekstais.

Reikia pripažinti, kad Afrikos muzika dažniausiai priskiriamia prie alternatyviosios ir lieka tarsi nuošalyje nuo pagrindinių pop muzikos tendencijų. Tačiau, kaip patys įsitikinome, tereikia ją pristatyti žmonėms ir abejingų bemat nelieka, nes ji labai lengvai randa kelią į širdį. Galiausiai, juk būtent Afrikos muzikoje glūdi reggae, r'n'b ir hip hop ištakos. Todėl esame tikri, kad publika tikrai pamėgs mūsų naujojo albumo dainas.
Pavadinimas „Deadly“ turi dvigubą prasmę. Anglų kalboje „deadly“ paprastai suprantamas kaip kažkas "pavojinga". Tuo tarpu Airijoje „deadly“ yra taip pat naudojamas kaip slengas, reiškiantis kažką „kieta“ arba kažką „puikaus“ (panašiai kaip visiems žinomas kitas angliškas išsireiškimas „cool“). Kitaip tariant, kai anglai sako „Wicked“, mes, airiai, sakom „Deadly“. Po teisybei, grupė SKAMP jau kuris laikas propaguoja šitą frazę, todėl tikimės, kad ji vieną dieną įsilies ir į lietuvišką žargoną :)“

Žemiau – Erica Jennings apie kiekvieną iš albumo „Deadly“ dainų:

„A Ka Guelen“ pavadinimas išvertus į lietuvių kalbą reiškia - "gyvenimas yra sunkus". Niekur tai nėra taip akivaizdu, kaip Afrikoje. Europoje irgi galima susidurti su skurdu, bet jis tikrai nėra tokio lygio, koks yra ten. Žmonių gyvenimas Afrikoje trumpas bei vertinamas pigiai ir mums tai sunku suprasti. Korumpuotos Afrikos šalių vyriausybės ir liūdnai pagarsėjusios organizacijos, tokios kaip The World Bank, pasisavina šalių išteklius – naftą, deimantus ir kitus brangakmenius, taip pat išnaudoja pigią darbo jėgą savo reikmėms. Todėl sunku pasakyti, ką duoda kitų pasaulio šalių parama Afrikos valstybėms, kuriose neretai net iki 80% gyventojų neturi vidurinio išsilavinimo... Be abejo, šie pinigai turėtų būti investuojami į švietimą ir sveikatos apsaugą, kad žmonės išmoktų pasirūpinti savimi. Ši mūsų daina yra apie tai, kad, atėjus sunkiems laikams, reikia nepasiduoti ir stengtis iš paskutiniųjų.

Prancūziškai atlikta daina „L'Attente“ slepia labai gražią istoriją. Jos tekstu tapo Gaussou Diawaros poema, kurią jis keliaudamas parašė savo pasiilgtiems vaikams – Viktorui ir jo seseriai Gabijai. Šis švelnus kūrinys pasakoja apie jausmus mylimiems žmonėms, esantiems kažkur toli.

„Under The Sun“ – manau, kad šios dainos nuotaika bus suprantama visiems :) Ji šlovina gyvenimą ir puikiai tiks linksmiems vakarėliams. Kad ją suprastumėt dar geriau, aš labai rekomenduočiau apsilankyti Afrikoje, o ypač - Tanzanijoje, Zanzibare (mažoje saloje, kurioje gimė Freddy Mercury), Kenijoje ar Malyje. Čia, kaip niekur kitur, jūs pajausite tikrą gyvenimo skonį. Net didžiausi cinikai pripažįsta, kad jautėsi, kaip „grįžę namo“, lankydamiesi šiame žemyne. Juk būtent iš čia kildinama visa žmonių giminė. Afrika tokia turtinga viskuo, pradedant maistu, baigiant kraštovaizdžiais, kad lieka tik stebėtis, kaip ji gali likti tokia varginga...

„Tell Me Your Story“ – kūrinys, skambantis SKAMP koncertuose turbūt jau dvejus metus. Iš pradžių jo skambesys buvo labiau artimas gitariniam rokui, bet šiame albume mes jam pridėjome afrikietiškų detalių, kurios „Tell Me Your Story“ gerokai pakeitė. Jo tekstas – apie tai, kad visi žmonės turi savo svajones, baimes, viltis bei nuoskaudas. Ir kai jie ima atvirai kalbėtis vienas su kitu apie praeitį ar ateitį, paaiškėja, kad jie turi žymiai daugiau bendra, nei galima būtų pagalvoti...

„Weleli“ yra tarsi žadinanti daina. Ji apie tai, kad žmonės (ypač Europoje) tiek daug galvoja, kaip pasistatyti namą, nusipirkti dvi mašinas, užauginti vieną ar du vaikus, ar apie senatvės pensiją, kad pamiršta, kas iš tiesų svarbiausia gyvenime. Mes pamirštame, kas esame iš tikrųjų ir tampame panašūs į robotus. Juk gyvenimas yra kelionė, į kurią mes leidžiamės, o ne kažkokio tikslo siekimas.

„Don't Worry Baby“ – tai labai optimistinis kūrinys :) Jis turėtų paguosti kiekvieną, kuris yra nusiminęs ar kažkuo nusivylęs. Juk po lietaus visada ima šviesti saulė! Ir jei atrodys, kad viskas yra labai blogai, reikia tikėti, kad anksčiau ar vėliau vėl neabejotinai ateis geri laikai.

Daina „Heaven Knows“ turi labai artimą gospel muzikai dvasią, todėl vieną dieną mes ją būtinai įrašysime su gospel choru. Ji pasakoja apie tai, kad mes, eidami gyvenimo keliu, sunkiai dirbdami ir kurdami pačius įvairiausius planus, niekada negalime nuspėti, kas bus ateityje. Tai žino tik dangus...

„Chit-Chat“ yra sarkastiška hip hop‘o stiliaus kompozicija apie žmones, kurie už akių tave piktai apkalbinėja, bet, bendraudami su tavimi, vaidina mandagius ir draugiškai nusiteikusius. Esu susidūrusi su tuo ne vieną kartą ir tai įkvėpė mane parašyti tokį tekstą. Aš pati nesu iš tų žmonių, kurie gali lengvai nuslėpti, ką iš tiesų galvoja ar jaučia. Dažniausiai viską galima atspėti, vos pažvelgus į mano veidą. Todėl, jeigu jaučiu iš kažko sklindant blogą energiją, aš paprasčiausiai stengiuosi išvengti bendravimo su tokiais žmonėmis. Man tikrai nereikia, kad visi mane mėgtų – dėl to tikrai nesijausčiau labiau vertinama. Jeigu kažkam aš nepatinku, galiu su tuo susitaikyti, tai nėra man būtina. O tiems paskalūnams paprastai belieka pasakyt: „Kalbėk, kalbėk toliau, nes tik tiek ir tesugebi.“

„Thank God It's Friday“ yra dar viena daina mūsų albume, idealiai tinkanti šėlti vakarėliuose, o ypač tuose, kurie būna penktadieniais, kai baigiasi darbo savaitė! Kai galima eiti per klubus su gerų draugų kompanija, šokti šokių aikštelėse ar net ant stalų ir linksmintis iki pat paryčių :) Šį kūrinį mes įrašėme su labai talentingų ir smagių latvių grupe "Time After Time".

Kūrinys „Illusions“ nubrėžia aiškią ribą tarp naivumo ir skepticizmo. Jei kažkuris iš jų ima dominuoti tavo gyvenime, tai nėra gerai. Reikia neprarasti optimizmo, bet kartu viską stebėti per savotišką vidinį „detektorių“, kuris neleis kitiems tavimi pasinaudoti. Šią dainą taip pat įkvėpė gyvenimas, kurį mes matėme Afrikoje. Bet, aš manau, daugeliui ši tema bus puikiai suprantama.

„Thinking About You“ – tai įspūdinga daina apie meilę ir ilgesį mylimam žmogui... Šiuolaikinės technologijos leidžia lengviau pakelti išsiskyrimo jausmą, palyginus su tais laikais, kai nebuvo mobilaus ryšio ar interneto, bet ir dabar tai negali atstoti buvimo kartu. Sulaukę sėkmės kaip grupė ir išvykdami į koncertinius turus mes dažnai turime palikti savo artimus žmones, apie kuriuos nekalbame spaudoje, bet jie puikiai žino, ką mes turime omenyje :)

„Representing Hip Hop (Mali style)“ – tai Viktoro įrašytas nerealus afrikietiškas hip hop‘o kūrinys, kuriame persipynė įvairiausi muzikos stiliai. Jis skamba išties „deadly“!


   

Facebook comments